خطبه دوّم نماز جمعه مورخه 26/11/1385 PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط مدیر   
چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۵۱

خطبه دوّم نماز جمعه مورخه 26/11/1385

1.                    بار دیگر ملت غیور و هوشیار ایران حماسه ای آفریدند که دوست و دشمن را به تعجب واداشتند . حضور گسترده و بی نظیر مردم در راهپیمائی 22 بهمن که خبرنگاران خارجی از آن به رفراندوم هستی ملت ایران نام برده بودند تمام تصمیمات شیطانی دشمن را منسوخ نمود .

شما می دانید مه هاست شایعات مختلف مانند حمله ی آمریکا به ایران در سطح گسترده مطرح بود . شورای امنیت قطعنامه ی 1737 بر علیه ما مصوب کرد . هر روز تهدید ایران بیشتر می شد . آمریکا با شایعه سازی و لشکرکشی و ربودن دیپلمات های ایرانی می خواست نشان دهد که در حمله ی جدی است ، مسئولین ما نیز در مقابل اینسیاست روانی آمریکا کارهایی را به عنوان بازدارندگی انجام می دادند .

از آغاز سال 85 به طور متوسط هر ماه یک رزمایش نظامی در کشور انجام دادند ؛ در دریا و خشکی ، زمینی و هوایی ، موشک های بسیار پیشرفته را که حتی رسیه و چین را متحیر ساخت آزمایش کردند تا بگویند ما نیز از قدرت نظامی برخورداریم و واقعاً نیز این گونه بود ، می خواستند بگویند اگر روزی خلیج فارس ناامن شود برای همه ناامن خواهد شد و برای آمریکا ناامن تر . رفتند از ناوهای جنگی آمریکا از نزدیک عکس برداری کردند .

رهبر معظم انقلاب در دیدار هزاران کارگر فرمود : ما به هیچ کشوری تعرض نمی کنیم اما آمریکا بداند اگر تعرض به ایران داشته باشد ، منافع آن ها در هر نقطه ای از جهان که امکان داشته باشد ، لطمه خواهد خورد .

در دیدار با نیروی هوایی فرمود : در صورت حمله ی آمریکا به ایران ، منافع آمریکا را در سراسر جهان هدف قرار خواهیم داد .

گرچه می دانستیم این هیاهوی آمریکا به قول مقام معظم رهبری نشانه ی ضعف آن هاست اما مسئولین نظامی و سیاسی نیز با توجه به جوّ سیاسی موجود وظایف خود را به نحو احسن انجام دادند .

در همین قطعنامه ی اخیر شورای امنیت 1737 که یکی از بندهای آن این است که کشورهای عضو سازمان ملل باید تجهیزات موشکی به ایران نفروشند اما چند ساعت از این قطعنامه نگذشته بود که روسیه 29 سامانه ی موشکی که جزء پیشرفته ترین موشک های ضد هوایی دنیاست ، به ایران فروخت که همزمان 48 هدف پروازی را رهگیری می کند .

خود موسسه غربی 33 میلیارد دلار قرارداد بست که در 28 سال گذشته سابقه نداشت . دولت چین 16 میلیارد دلار در زمینه ی نفت و گاز با ایران قرارداد بست .

مسئولین ما اعم از سیاسیون و نظامیون در مقابل آمریکا خوب حرکت کردند ولی حرف آخر را مردم زد که واقعاً آمریکا و همپیمانانش را در جای خود نشاند به طوری که تمام حرف هایی را که زده بودند پس گرفتند .

جرج بوش که دیروز ملت ایران را احمق می خواند ، امروز می گوید من ملت ایران را دوست دارم و می ترسم دولت ایران حق آن ها را بخورد . دیروز می گفت ایران به عراق اسلحه داد و ناامنی ها از طرف ایران است ، امروز گفت ما مدرکی ندارد . دیروز صحبت از حمله ی نظامی بود ولی امروز می گوید حمله ی نظامی هیاهو است مخالفین من درست می گفتند .

دیروز مذاکره در مورد برنامه ی هسته ای را تعطیل نمودند و قطعنامه بر علیه ما تصویب کردند اما امروز کشورهای اروپایی چون می بینند دوم اسفند مهلت 60 روزه تمام می شود و دستشان خالی است ، مسئولین ایرانی را به مذاکره دعوت می کنند .

امروز یکی از مسئولین کلیدی پنتاگون می گوید : ما نمی دانیم ایران چگونه مقابله می کند ، هوائی دریائی یا زمینی خواهد بود ؟ حملات متقابل ایران موشکی است یا پارتیزانی ؟ در خلیج فارس یا دریای عمان یا حتی اقیانوس هند درگیر خواهد شد ؟ در عراق به ما یورش می برد یا در افغانستان؟ 

همه ی این عقب نشینی ها به برکت حضور باعظمت مردم بود ، من تشکر می کنم از ملت ایران ، آفرین بر ملت ایران . من از همشهریان عزیز نیز تشکر می کنم .

 
طراح و برنامه نویس: اکین