خطبه دوّم نماز جمعه مورخه 13/11/1385 PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط مدیر   
چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۵۰

خطبه دوّم نماز جمعه مورخه 13/11/1385

در دومین روز از دهه ی فجر و بیست و هشتمین سالگرد انقلاب اسلامی قرار داریم . در تاریخ و اهداف انقلاب اگر بدانیم چرا انقلاب کردیم و هدفمان چه بوده است و برای رسیدن به آن هدف چه هزینه های سنگینی پرداخت نمودیم خیلی چیزها برای ما روشن خواهد شد .

در این صورت راهمان را خوب تشخیص می دهیم ، سختی ها را تحمل می کنیم ، توطئه ی دشمن را می شناسیم و چه کار باید انجام دهیم ، آن را نیز می دانیم . انقلاب ما انقلاب اسلامی است یعنی در کشورمان حکومت اسلامی تشکیل دادیم ، گرچه تا رسیدن به مطلوب خیلی فاصله داریم ولی عمده ی راه را امده ایم و حکومت اسلامی سرباز مخلص می خواهد و برای اجرای عدالت در داخل انسان های قدرتمندی می خواهد و چون ظلم ستیز است استکبار جهانی ، دشمن ان خواهد بود و مبارزه با استکبار جهانی به عزم راسخ و استقامت نیاز دارد . حضور در صحنه همراه با آگاهی و حفظ وحدت شرط پیروزی است . من سالگرد انقلاب را به شما تبریک می گویم .

اخیراً آمریکا تحرکاتی را در منطقه از خود نشان می دهد . از جمله ی آن ها :

-                       اعزام 20 هزار نیروی تازه نفس .

-                      آماده باش نیروهای نظامی در خلیج فارس و دریای عمان .

-                      آرایش جنگی گرفتن ناو هواپیمابرآیزن هاور

یک فعالیت روانی است آمریکا که در عراق گرفتار شده و نمی تواند امنیت سربازان خود را فراهم کند ، ایران را متهم به دخالت در امور داخلی عراق می کند ، در بحث هسته ای ایران در صدد تحریم اقتصادی ایران است می خواهد با این تحرکات نظامی ؛

1.                    با موضع برتر با ایران سخن بگوید .

2.                    کشورهای عربی را که برخی از ان ها در عراق ناامنی ایجاد می کنند تبری کند .

3.                    می خواهند بگویند اگر اجتماع بر تحریم اقتصادی ایران بشکند حمله می کنند .

4.                    مسئولان ایران را درگیر این مسائل کند و از خدمت به مردم بازدارد .

در هر حال آمریکا اگر قدرت دارد ، برای سربازان خود امنیت ایجاد کند که هزینه ی کمتری می خواهد و حمله به ایران هزینه ی فوق العاده ای را می طلبد .

آیا در این 28 سال روزی شده که آمریکا بر علیه ایران توطئه نکند . آیا هیچ وقت ملاحظه ی قوانین بین المللی را رعایت کرده ، آیا هیچ وقت افکار عمومی دنیا را رعایت کرده ؟ برای دنیا آشکارا دروغ گفته و دنیا نیز این را می فهمند فلذا تاکنون نه به خاطر ملاحظات قوانین و افکار بلکه به خاطر قدرت ایران با پشتوانه مردمی و موقعیت منطقه ای نتوانسته است .

 
طراح و برنامه نویس: اکین