خطبه دوّم نماز جمعه مورخه 15/10/1385 PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط مدیر   
چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۴۶

خطبه دوّم نماز جمعه مورخه 15/10/1385

1.                     در هفته ی  جهاد کشاورزی قرار داریم . این روز را بر جهادگران کشورمان که در سنگر بنیادی ترین نیاز کشور تلاش می کنند ، تبریک می گویم و از زحمات آن ها تشکر می کنم . جهاد کشاورزی مانند سایر ادارات دیگر کشور در شهر ما نیز کارهای ارزنده انجام داده است که قابل تقدیر است ؛

الف. 7 باب استخر ذخیره ی آب ایجاد کرده که 450 هکتار زمین را ... .

ب. آماده سازی شهرک گلخانه ای .

ج. آماده سازی شهرک دامپروری .

د. نظارت بر کاشت و داشت و برداشت محصولات کشاورزی .

کشاورزان برای استفاده ی بهینه از زمین زراعی باید از علوم کشاورزی و راهنمایی های جهاد کشاورزی استفاده کنند . امکاناتی که جهاد کشاورزی برای مردم فراهم می کند استفاده کنند .

2.                     مقام معظم رهبری به حجاج پیام مهمی دارند که در عرفات ، مراسم برائت از مشرکین قرائت شد که در این پیام امت اسلامی را به بیداری ، وحدت و توجه دردهای امت اسلامی فراخواند و به نکته ی مهمی اشاره کرد که دشمنان در صدد اختلاف افکنی هستند .

این صدام حسینی که هیچ جنایتی را فروگذار نکرد ، هم وجود و حیاتش و هم مرگ و فنایش دستاویز دشمن بود . آن وقتی که زنده بود ، استکبار جهانی از وجود آن برای سرکوب مسلمانان چه شیعه و چه سنی استفاده می کرد و از مرگش نیز برای تفرقه افکنی استفاده کرد . صدام را آن ها صدام کردند و در انجام جنایت ها و تجاوز به ایران و کویت ، استفاده از مواد شیمیایی در ایران و عراق ، کشتار مسلمانان عراق شریک شدند و هم اعدام صدام را طوری قرار دادند که هم نشان دهند آن ها مخالف دیکتاتوری هستند و هم نشان دهند شیعیان در اعدام صدام دخیل بودند و هم با دفن صدام جنایات خودشان را دفن کردند . صدام را به خاطر جنایتی که در یک روستا انجام داده بود محاکمه و اعدام نمودند اما از سایر جنایات آن سخن به میان نیاوردند چون اگر از آن جنایات می شد باید آمریکا ، انگلیس و آلمان نیز محاکمه می شد و باید همراه صدام دولت های آمریکا ، انگلیس و آلمان و سایر کشورهای اروپائی و غربی اعلام می شد ولی این نشد . گرچه اعدام صدام خوشحال کننده بود اما خیلی کم بود .

3.                     18 ذی الحجه عید سعید غدیر خم است .

غدیر خود ارزش ندارد بلکه ارزشش از ولایت است . این ولایت است که دشمن را ناامید می کند و دین را کامل می کند . این ولایت چه چیزی دارد که اولاً دشمن مأیوس می شود و ثانیاً دین کامل می شود و ثالثاً نعمت الهی تمام می شود و رابعاً خداوند از اسلام راضی می گردد.

چون ولایت فریادی به زر و زور استکبار است ، با وجود ولایت دیگر عزت و اقتدار مسلمین ملعبه ی دست دشمنان نمی شود . نماز و روزه و زکات و حج روح می گیرد . اگر امروز با این که مسلمانان نماز می خوانند ولی عزت ندارید ، چون ولایت را ترک کرده اند .

ولایت دین ناطق ، قرآن ناطق و مفسر معصوم است به همین خاطر زبان گویای دین است و دشمن را معرفی می کند و توطئه ی دشمنان را خنثی می کند ، پس باید دشمن مأیوس شود .

ولایت حافظ دین است ، فلذا با وجود ولایت دین کامل می شود . اسلام بدون ولایت ناقص است و به همین دلیل مرضی خدا نیست .

 
طراح و برنامه نویس: اکین