خطبه دوّم نماز جمعه مورخه 08/10/1385 PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط مدیر   
چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۴۵

خطبه دوّم نماز جمعه مورخه 08/10/1385

1.                    شورای امنیت در مرداد ماه سال جاری تهدید کرده بود که اگر ایران تمام فعالیت های هسته ای خود را تعطیل نکند تحریم های شدیدی بر علیه ایران اعمال خواهد کرد . روز شنبه دوم دی ماه قطعنامه ای بر علیه ایران تصویب کرد . اگرچه این قطعنامه در نهایت ضعف قرار دارد اما اعتبار کمی شورای امنیت داشت از بین برد .

در این قطعنامه آمده است از گشایش حساب بانکی برای 12 شرکت و سازمان ایرانی که در فعالیت هسته ای کمک می کنند ممانعت کنند . در حالی که فعالیت هسته ای ایران جنبه ی ملی به خود گرفته و منحصر به یک یا دو شرکت نیست .

در بخش دیگر قطعنامه ممنوعیت هایی برای دانشجویان ایران در نظر گرفته اند در حالی که بیش از 5 هزار متخصص هسته ای در کشورمان وجود دارد که پیچیده ترین و غنی ترین فعالیت های هسته ای را انجام داده اند ، حتی مسئولین کشور ما اعلام آمادگی کردند که کارشناسان هسته ای ما می توانند با دیگر کشورها اسلامی برای آموزش آنها کمک کنند . بالاخره این قطعنامه بیش از این که ایران را محدود کند ، شورای امنیت را رسوا ساخت و آن چه که آمریکا می خواست به ان برسد ، نرسید و مسئولین ایرانی نیز در نحوه ی همکاری با آژانس ، تصمیم به تجدید نظر گرفته اند .

2.                    مردم ما در انتخابات خبرگان رهبری و شوراهای اسلامی حضور خود را به نمایش گذاشتند ، باید از این مردم آگاه و فهیم تشکر کرد . مردم شهرستان گرمی نیز علی رغم مسائل مختلفی که اتفاق افتاد و نابخردی ها و ناانصافی هایی که از خارج شهرستان بعضاً دیده می شود با شکوه بیشتر در انتخابات شرکت کردند . امید است مسئولین عزیز شهری ، استانی و کشوری قدر این مردم را بدانند و پیام این ها را بگیرند و هم منتخب شوندگان کمر همت به خدمت به مردم ببندند .

3.                    عید سعید قربان در پیش داریم ، این عید را تبریک می گویم .

4.                    نهم ذی الحجه روز شهادت مسلم بن عقیل است در کوفه . 

5.                   اما امروز هشتم ذی الحجه تمام حجاج آماده می شدند تا به عرفات بروند و قربانی های خود را برداشته به عرفات می رفتند ، از آن جا به منی برگردند ولی دید امام حسین (ع) برخلاف بقیه قربانی های خود را برداشته از مکه خارج می شود . یابن رسول الله ! همه به سوی عرفات و منی می روند ، تو از مکه خارج می شوی ، حرم امن الهی را ترک می کنی ؟ آری حرم امن خدا برای فرزند رسول خدا ناامن است ولی خیال نکنید من قربانی نیاورده ام . . . .

 
طراح و برنامه نویس: اکین