خطبه دوّم نماز جمعه مورخه 17/09/1385 PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط مدیر   
چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۴۴

خطبه دوّم نماز جمعه مورخه 17/09/1385

1.                    می خواهم در خصوص مسائل اخیر لبنان مطالبی عرض کنم .

چرا در لبنان این حوادث اتفاق افتاد و چرا سید حسن ، می خواهد دولت واحد ملی تشکیل دهد و دولت سینیوره را غیر مشروع می داند .

شما می دانید آن که امروز لبنان را حفظ و حراست کرده ، حزب الله لبنان است . پیروزی حزب الله در جنگ 33 روزه ی مقامات غربی و دولت های عربی را متوجه قدرت حزب الله نمود . در پی همین مطلب اقدامات برای حذف حزب الله که به وسیله ی اسرائیل ممکن نشد ، آغاز گردید .

در گام اول قطعنامه ی 1701 توسط شورای امنیت سازمان ملل تصویب شد تا حزب الله از مرز لبنان عقب نشینی کند ، خلع سلاح شود و استقرار نیروهای کلاه آبی در مرز لبنان به اسرائیل نیز جهت تأمین امنیت اسرائیل تدارک دیده شد .

در روز ترور رفیق حریری نخست وزیر لبنان که 14 مارس است ، گروهی با ریاست سعدالدین حریری ، فرزند رفیق حریری با نام گروه 14 مارس تشکیل شد . این گروه با حمایت آمریکا ، فرانسه و عربستان تشکیل شد . این گروه را فعال نمودند تا با ایجاد اختلافات قومی ، پشتوانه ی مردمی را از حزب الله بگیرند و آن را خلع سلاح کنند .

همین گروه در جریان جنگ 33 روزه به جای انتقاد از تهاجم اسرائیل ، از حزب الله انتقاد کردند و حزب الله را مقصر اصلی معرفی کردند .

دولت فؤاد سینیوره نیز از گروه 14 مارس حمایت نمود .

پس از جنگ ، حزب الله برای التیام دردهای لبنان ، عملکرد گروه 14 مارس و دولت سینیوره را نادیده گرفت ولی دولت لبنان این رفتار حزب الله را حمل بر ضعف آن نمود و بر مخالفت ها و کارشکنی های خود با حزب الله ادامه داد .

در همین زمان بود که سیدحسن نصرالله در اجتماع 1.5 میلیونی لبنانی ها ، تشکیل دولت وحدت ملی را خواست و به دنبال آن 5 وزیر حزب الله و جنبش اصل از کابینه ی دولت خارج شد که قرار است دو نفر دیگر نیز خارج شود و بدین وسیله دولت سینیوره از مشروعیت افتاد .

وقتی دولت لبنان به فعالیت های خود ادامه داد سیدحسن نصرالله تهديد به رفراندوم خیابانی و راهپیمایی مردمی نمود که بدین وسیله مشروعیت دولت فؤاد روشن می شد .

درست در همین زمان اسرائیل و آمریکا دنبال کاری می گشتند که کاری کنند تا تهديد سیدحسن عملی نشود ، آمدند « پیر جُمیّل»  مسیحی وزیر صنایع فرزند « امین جمیّل » رئیس جمهور سابق لبنان را ترور کردند تا بگویند حزب الله این کار را کرد تا بدین وسیله اتفاقی که بین مسلمانان و مسیحیان به وجود آمده از بین برود ولی همه ی مردم لبنان فهمیدند که این توطئه ی اسرائیل و آمریکاست . درست در همان زمان قتل عام شيعيان عراق در شهرک صدر را نیز تدارک دیدند و در بحرین نیز برای جلوگیری از پیروزی شیعیان ، فعالیت های ضد شیعی را سرعت بخشیدند اما خدای متعال چه کرد ؛

1.                    در لبنان اجتماع عظیم و میلیونی مردم که مخالف دولت بودند و خواستار تشکیل دولت وحدت ملی بودند به وقوع پیوست .

2.                    وحدت مسلمانان و مسیحیان در لبنان قدرت پیدا کرد .

3.                    در بحرین شیعیان پیروز شدند .

4.                    در عراق نیز آمریکا شکست خورده اما در انتخاب کمترين شکست متحیر مانده است که برود ، بماند یا صدامی را به سر کار بیاورد . 

2.                    انتخابات خبرگان رهبری و شوراها .

اول ؛ انتخابات ما مانور سیاسی و ملی است و نمایش قدرت است .

دوم ؛ انتخابات ما تعیین سرنوشت ماست .

سوم ؛ انتخابات خبرگان با سایر انتخابات فرق می کند . در شوراها شما وکیل بلاعزل انتخاب می کنید اما در خبرگان خبره انتخاب می کنید نه نماینده امام را به شما معرفی کند . خبرگان ذخیره ی استراتژیک کشور است و بسیار مهم است .

خبرگان ناخدای کشور است ، آن وقت که کشور خدای ناکرده گرفتار تلاطم شود .

 
طراح و برنامه نویس: اکین