خطبه دوّم نماز جمعه مورخه 10/09/1385 PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط مدیر   
چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۳۹

خطبه دوّم نماز جمعه مورخه 10/09/1385

1.                    10 آذر سالروز شهادت سید حسن مدرس است . سید حسن مدرس چون خود را فقط بنده ی خدا می دید فلذا بنده ی هیچ کس نبود . به همین خاطر ویژگی های منحصر به فردی داشت ، در زندگی شخصی ساده زیستی و پرهیز از تجملات و در اخلاق شجاعت و صراحت و خستگی ناپذیر بود .

وقتی دخترش در بیماری حصبه می سوخت و پزشک معالج گفت باید به شمیران منتقل شود ، مدرس گفت : نه . همه ی فرزندان این مملکت فرزندان من هستند ، من نمی پسندم فرزند من در ییلاق باشد و دیگران در شرایط سخت قرار گیرند .

مدرس در مهاجرت به ترکیه ، همه ی مهاجرین مهمان دولت عثمانی شدند اما مدرس در مدرسه اقامت کرد و از راه تدریس امرار معاش کرد و زیر بار منت بیگانگان نرفت .

کجاست مثل مدرس ؟

آن نماینده ای که سخنان آمریکا را در مجلس تکرار می کرد ، می تواند مدرس باشد ؟

آن نماینده ای که غرق در تجملات می شود ، می تواند مدرس باشد ؟

آن نماینده ای که آن قدر بی شخصیت می شود که حتی در شوراهای شهرهای دیگر بر اساس امیال نفسانی خود دخالت می کند ، می تواند مدرس باشد ؟

آن ها که برای شوراهای اسلامی ثبت نام کرده اند بروند فکر کنند چرا می خواهند شورا شوند ؟ آیا احساس مسئولیت کرده اند ؟ آیا می خواهند به مردم خدمت کنند ؟ اگر چنین است خوشا به حالشان اما این سخت است . واقعاً درد می خواهد که کسی بیاید وام بگیرد و به مردم میوه بدهد و بگوید مرا به خدمتگذاری بپذیرید .

مدرس اهل بده بستان نبود ، کلام مدرس کلام اینان بود .

2.                    11 ذیقعده سالروز ولادت حضرت علی بن موسی الرضا (ع) است در سال 148 ه.ق . امروز ایران ما با نام مقدس امام رضا (ع) می درخشد . نور وجود آن حضرت سراسر کشور را گرفته است و بر وجود آن حضرت در کشور افتخار می کنیم .

 3.                      13 آذر روز جهانی معلولین است . تعدادی از انسان ها به خاطر عواملی که اکثراً خودشان دخیل نیستند ناقص العضوند و معلولیت جسمانی دارند . این ها نیاز به حمایت دارند ، آن ها از ما هستند و انسانیت ما و دین ما به ما می گوید با دیده ی کریم به آن ها بنگریم و اگر می توانیم باری از دوش آن ها برداریم .

 4.                      16 آذر روز دانشجو است . من این روز را به دانشجویان عزیز تبریک می گویم . دانشجویان نخبگان جامعه و مسئولین آینده ی کشور هستند . هم مسئولین و هم دانشجویان دقت کنند دوای درد ما بی مدرکی نیست بلکه کم سوادی است .

5.                    یکی از پراهمیت ترین اخبار هفته در منطقه ی خلیج فارس پیروزی شیعیان بحرین است . بحرین 700 هزار نفر جمعیت دارد که 80 الی 90 در آن شیعه است . کشور پادشاهی است و 15 حزب سیاسی در آن فعالیت می کند .

در انتخابات پارلمانی این کشور علی رغم کارشکنی ها و حتی دستگیری برخی از شیعیان پیش از انتخابات ، شیعیان که 17 نفر نامزد داشتند 16 نفر آن ها وارد مجلس شدند و یک نفر نیز به مرحله ی دوم کشیده شد .

دشمنان از این قضیه سوء استفاده کرده و می خواهند جنگ مذهبی راه بیاندازند در حالی که این طبیعی است و اگر بر خلاف این بود جای تعجب بود .

6.                    10 آذر هفته ی اطلاع رسانی در خصوص ایدز است .

 
طراح و برنامه نویس: اکین