خطبه دوّم نماز جمعه مورخه 03/09/1385 PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط مدیر   
چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۳۸

خطبه دوّم نماز جمعه مورخه 03/09/1385

در هفته ی مبارک بسیج قرار داریم . حضرت امام (ره) در پنجم آذر سال 58 فرمان تشکیل بسیج و ارتش 20 میلیونی را صادر کرد . همان فرمان فرهنگی را به وجود آورد که تمام مقولات ارزشی و تمام ارزش های انسانی خود جمع نمود و نام بسیج به خود گرفت . بسیج یک فرهنگ است که اندیشه های فرهنگی و افکار معنوی در او جمع است . بسیج یک سیاست است که از دین نشأت گرفته است، نه هر کس لباس بسیج را پوشید ممی شود گفت بسیج است و نه هر کس در پایگاهی فعالیت نکرد نمی شود گفت بسیج نیست بلکه هرکس با محوریت ولی فقیه برای توسعه ی علمی و فرهنگی کشور تلاش نمود ، برای برقراری عدالت اجتماعی تلاش کرد و در راستای حفظ ارزش ها ، عزت و مصلحت و اقتدار نظام حرکت نمود بسیج است . بسیج حزبی ، گروهی ، جناهی نیست . بسیج سیاست است ، بسیجی سیاستمدار است اما سیاست زده و سیاسی نیست . همه مدیون فرهنگ بسیج است و بسیجی مدیون هیچ کس نیست . بسیج یرباز می طلبد و بسیجی دنباله رو کسی جز رهبر نیست .

بسیج جهاد ، شهادت ، ایثار و مقاومت است و بسیجی جهادگر شجاع . بسیج آن قدرت نامحدود خدا و بسیجی لشکر مخلص خداست . همین قدرت و همین لشکر در هوا ، دریا و خشکی استقلال ما را حفظ کرده است . دشمنان را به حراس و تکاپو انداخته است ، همین نیروی الهی ایران را از افغانستان شدن و عراق شدن حفظ نموده است  . حضور بسیج در دریای خلیج فارس ، در شرق و غرب ، شمال و جنوب کشور و در مرکز کشور توطئه ی مکرر و متوالی دشمن را خنثی کرده است . قدر این نعمت را بدانیم .

اگر فرهنگ بسیج در فلسطین بود ، امروز زنان و کودکان فلسطین زیر گلوله های اسرائیل قرار نمی گرفت و خانه هایشان ویران نمی شد .

اگر فرهنگ بسیج در قالب حزب الله لبنان نبود امروز نه لبنان بود و نه لبنانی .

اگر همین آذربایجان که در همسایگی ما قرار دارد بسیج داشت ، اسرلئیل و آمریکا خاک آن ها را سنگر خود قرار نمی دادند ، اگر فرهنگ بسیجی داشتند قره باغ در اشغال نبود . یکی از روزنامه های آذربایجان به پیامبر اسلام اهانت کرد ، اگر فرهنگ بسیج در آن جا بود بر پیامبر اسلام اهانت نمی شد . من از برادران غیور آذربایجانی سؤال می کنم ؛ بخشی از کشور شما اشغال شده و تمام کشورتان را نیز اسرائیل و آمریکا تصرف کرده و خودتان نیز با هزاران مشکل مواجهید و به پیامبرتان نیز اهانت شد ، الان چه چیز برای شما باقی مانده است .  کشورتان که در دست شما نیست ، زندگیتان گرفتار فقر و بیچارگی است ، با کنسرت و موسیقی و خوانندگی هم که کشور اداره نمی شود ، به پیامبرتان نیز اهانت شد و این اهانت توسط کسانی شد که در خاک و وطن شما هستند و نان شما را می خوردند ، حالا چه چیز برای شما باقی مانده است که می ترسید از دست بدهید ؟! شما که ده ها سال در زیر استبداد و خفقان نام پیامبرتان را حفظ کردید ، امروز به همان پیامبر اهانت کردند . دولت شما عرضه ی هیچ کاری را ندارد و فقط مکالمه می خواهد و رجزخوانی می کند .

 
طراح و برنامه نویس: اکین