خطبه دوم نماز جمعه مورخه 28/07/1385 PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط مدیر   
چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۳۵

خطبه دوم نماز جمعه مورخه 28/07/1385

1.                    مسأله ی فلسطین مسأله ی اصلی اسلام و امت اسلامی است . و روز قدس برای مسلمانان جهان ، روز مقاومت و مبارزه است . چون امروز نبرد مبارزه ی اسلام و کفر در فلسطین اشغالی واقع شده است . شکست فلسطین شکست اسلام و پیروزی فلسطین پیروزی اسلام و امت اسلامی است .

ما امسال روز قدس را در حالی گرامی می داریم که امید در مردم فلسطین برای نجات بیشتر شده است . پیروزی حماس با رأی مردم که شعارش مقاومت است و رژیم جعلی اسرائیل را به رسمیت نمی شناسد در درون فلسطین روحیه های انقلابی و مقاومت مردم را تقویت نموده ، خصوصاً پیروزی حزب الله لبنان در جنگ 33 روزه عبرت ها و درس هایی برای امت اسلامی و هم چنین دنیا داده است که بازخوانی آن ها یا دقت در درون آن ها لازم است . آثار وحدت خود را نشان داد و روشن شد اسلحه های پیشرفته در مقابل ایمان کارآیی ندارد و نشان داد که اسرائیلی که در اثر مقاومت 33 روزه ی حزب الله توان رزمی خود را از دست داده است ، چقدر ضعیف و ناتوان است .

این را دشمن نیز درک کرده است . آمریکا روزی خاورمیانه ی بزرگ را مطرح می کرد ، حالا خاورمیانه ی جدید را مطرح می کند . اسرائیل که به تانک های مرکاوا دل بسته بود ، تولید آن را تعطیل کرده و به این سمت حرکت کرده که در داخل فلسطین و بین فلسطینی ها و لبنانی ها تفرقه ایجاد کند . امروز امروز شعار روز قدس باید شعار وحدت باشد . امروز امت اسلامی ، فلسطینی ها و لبنانی ها باید بدانند رمز مقاومت و رمز موفقیت ، وحدت است و نباید اجازه داد دشمنی که در بین جنگ شکست خورد با ایجاد تفرقه و اختلاف به هدف خود برسد .

2.                    مسأله ی روز فطر و رؤیت هلال شوال است . تقویم رسمی کشور و کارشناسان نجوم ، ماه رمضان را 30 روز دانسته و روز چهارشنبه سوم آبان را اول ماه شوال اعلام کرده اند ولی اکثر کارشناسان می گویند ماه در غروب روز دوشنبه دیده می شود ، پس سه شنبه اول شوال است .

اول ماه از چند راه ثابت می شود ؛

1.                    خود انسان ماه را ببیند . " همه قبول دارند . "

2.                    عده ای بگویند ماه را دیدیم و از گفته ی آن ها یقین حاصل شود ." همه "

3.                    دو مرد عادل بگویند ماه را دیدیم ، به شرط این که صفت ماه را بر خلاف همدیگر نگویند . " همه "

 4.                      30 روز از اول ماه بگذرد .

5.                    حاکم شرع حکم کند .

اول ماه با قول منجمین ثابت نمی شود ، مگر این که از گفته ی آن ها یقین حاصل شود .

 
طراح و برنامه نویس: اکین