خطبه دوّم نماز جمعه مورخه 21/07/1385 PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط مدیر   
چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۳۴

خطبه دوّم نماز جمعه مورخه 21/07/1385

1.                    هفته ی پست و روز جهانی پست گذشت . با توجه با این که فعالیت های گسترده ی کارکنان پست آن طور که شایسته است برای مردم معلوم نمی شود ، لازم دیدم از زحمات این عزیزان تشکر کنم .

توزیع و دریافت کالا برگ . تأییدیه تحصیلی استعلامی . صدور کارت اشتغال . انجام سرویس خدمات نظام وظیفه . صدور گذرنامه . ثبت نام صدور کارت ملی . توزیع قبوض تلفن ثابت و سیار . توزیع سیم کارت های صادره . اشتراک پذیری متقاضیان گاز شهری . قرائت کنتور آب . توزیع قبوض آب....

2.                    شب های قدر یکی گذشت و دو شب دیگر مانده است . این شب هدیه ی الهی است بر امت پیامبر (ص) . پیامبر (ص) فرمود : « ان الله وهب لامتی لیله القدر لم یعطها من کاه قبلهم » خصوصاًاز امام صادق (ع) آمده است که شب قدر شب 21 یا23 است . راوی می پرسد : اگر نتوانم دو شب را عبادت کنم ، کدامیک را انتخاب کنم ؟ می فرماید : « ماایسر ليلتين فيما تطلب » .

3.                    امروز روز ضزبت خوردن امیر (ع) است . امروز حضرت امیر (ع) به آرزویش رسید و آن دعایی که کرده بود ، خدایا مرا از این ها بگیر به اجابت رسید و صبح امروز ندای فزت و رب الکعبه حضرت در محراب عبادت بلند شد . امروز در کوفه در خانه ی کوچک علی (ع) چه خبر است . حضرت امیر در هر ماه رمضان که می آمد انتظار این روز را می کشید .

ای تیغ زهر آلوده مجنون تو هستم

چشم انتظارت هر شب این جا می نشستم

ای تیغ ، من لب تشنه ی دیدار بودم

شب ها برای دیدنت بیدار بودم

امروز علی (ع) در بستر شهادت افتاده است و فرزندانش اطرافش را گرفته اند ، ناله می کنند . اصبغ بن نباته می گوید : برای ملاقات علی (ع) رفتم .

 
طراح و برنامه نویس: اکین