خطبه دوّم نماز جمعه مورخه31/06/1385 PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط مدیر   
چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۲۷

خطبه دوّم نماز جمعه مورخه31/06/1385

1.                    امروز 31 شهریور آغاز هفته ی دفاع مقدس است .رژیم بعث با پشتوانی آمریکا برای سرنگونی انقلاب اسلامی به ایران حمله کرد اما فرزندان غیور و جوانان سلحشور کشورمان با اتکا به خدای متعال ، با ایمان و اعتقاد راسخ ، جانانه از خاک عزیزمان دفاع کردند ، در مقابل دنیای کفر ایستادند ، خون دادند ولی یک وجب از خاک کشورمان را به دشمن ندادند . یاد و خاطره ی شهدای دوران دفاع مقدس را گرامی می داریم و به روح پاک شهیدان درود می فرستیم .

2.                    اول مهر آغاز سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس است . لازم است یک مطلب به دانش آموزان و یک مطلب به معلمان و یک مطلب به اولیای دانش آموزان عرض کنم .

دانش آموزان باید بدانند علم ابزار دنیا و آخرت است ؛ اگر دنیا را بخواهید باید علم داشته باشید و اگر آخرت را بخواهید باید علم داشته باشید و بدانید که این علم که گوهر گرانبهاست در ایام نوجوانی و جوانی قابل دسترسی است ، فرصت را مغتنم بشمارید .

معلمان باید بدانند این دانش آموزان امانت های الهی هستند . شما برای تربیت آن ها و تعلیم آن ها وظیفه ی شرعی دارید و در مقابل آن حقوق دریافت می کنید . هم در قبال این حقوق و هم در قبال قبول این مسئولیت بزرگ مسئولید و می تواند نامه ی اعمال شما را نورانی کند و می تواند آن را کدر سازد . در ایام تدریس از وقت نهایت استفاده را بکنید . فکر و ذهن دانش آموزان را در کنار علم ، با خدا و صداقت و ایمان آشنا کنید .

والدین توجه کنند که زیربنای شخصیتی ، علمی ، اخلاقی فرزندان در مدارس ریخته می شود . به تحصیل فرزندان خود اهمیت دهند و هزینه هایی را که در راه تحصیل فرزندان خود می گذارند را سرمایه گذاری حساب کنند ، نه هزینه . چرا که هر چقدر هزینه کنید و هر چقدر اهمیت دهید ، همان اندازه محصول برداشت خواهید نمود .

3.                    پاپ بِندیکت شانزدهم در مقایسه ی اسلام و مسیحیت با اظهار نظر نابخردانه ، اسلام را دین خشونت و غیر منطقی معرفی کرده است و اظهارات بغض آلود نسبت به پیامبر اسلام بیان کرده است . این جا نکاتی را عرض می کنم ؛

1.                    آیا دینی که از قرن 6 تا 16 به مدت 10 قرن بر مردم حکومت کرد و 5 میلیون نفر را به جرم فکر کردن و تخطی از فرمان پاپ به دار آویخته و در مدت 18 سال 350 هزار دانشمند را زنده زنده سوزاندند ، دین خشونت است یا اسلام که دین رحمت است و در مورد علم می گوید : طلب العلم فریضه علی کل مسلم و مسلمه ؟

2.                    آیا دینی که به تثلیث قائل است دین غیر منطقی است یا دینی که موحد است ؟

3.                    آیا دینی که دنیای مردم را به فاسدان واگذار نموده دین انحرافی است یا دینی که هم برای دنیای مردم و هم برای عقبای مردم برنامه دارد ؟

سخنان پاپ در راستای همان کاریکاتوری است که در دانمارک کشیدند و ترجمه ی سخنان بوش است و در راستای ایجاد تفرقه بین ادیان صورت می گیرد و ناشی از یک فکر شیطانی است .

 
طراح و برنامه نویس: اکین