خطبه دوّم نماز جمعه مورخه17/06/1385 PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط مدیر   
چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۲۵

خطبه دوّم نماز جمعه مورخه17/06/1385

شهدای 17 شهریور

امروز سالروز قیام خونین مردم تهران و سالگرد شهدای 17 شهریور است . یاد و خاطره ی آن شهیدان را که امروز ، هدیه ی خون آن ها است ، گرامی می داریم و به ارواح مطهرشان درود می فرستیم .

ولادت امام عصر (عج)

نیمه ی شعبان روز ولادت منجی عالم بشریت بقیه الله الأعظم ارواحنا لتراب مقدمه الفداء است . روز ولادت عدالت که یملا الارض قسطاً و عدلاً و فرزند شهید عدالت است . هم ولادتش عجیب بود ، هم حیاطش عجیب است و هم حکومتش . این روز با عظمت را به مقام معظم رهبری و شیعیان جهان و شما عزیزان تبریک می کویم .

غرب و برنامه ی هسته ای ایران

در 9 مرداد سال جاری شورای امنیت سازمان ملل با تصویب قطعنامه ی 1696 به جمهوری اسلامی ایران یک ماه فرصت داد تا تمامی فعالیت های هسته ای خود را به حالت تعلیق درآورد .

دولت های غربی از یک طرف یک بسته ی پیشنهادی به ایران فرستادند و از طرف دیگر قطعنامه ای در شورای امنیت بر علیه ایران تصویب کردند . این دلیل بر سوء نیت و خبث باطنی آن ها بود و از طرف دیگر خواست آن ها دست کشیدن ایران از حق خود بود . فلذا ایران نیز ضمن جواب رد به قطعنامه و این که راه ایران راه بی برگشت است ، راه مذاکره را نیز به روی آن ها باز گذاشت.

وقتی مهلت داده شده نزدیک شد ، دیدند ایران قدرتمندتر از آن است که بتوان اقدامی بر علیه آن صورت گیرد فلذا گفتند ما مهلت را تمدید می کنیم و تا 24 شهریور مهلت می دهیم .

آن ها آدم را سهیم می کنند ، اما سهم نمی دهند . حق ایران را قبول دارند اما تعطیلی آن را می خواهند و این با وقت دادن و تمدید مهلت حل نمی شود .

امروز سردمداران غرب خصوصاً آمریکا و انگلیس طوری در حماقت فرو رفته اند که جامعه ی جهانی و ملت های دنیا بر کارهای آن ها و سخنان آن ها با تعجب می نگرند و بر حماقت آن ها می خندند ولی آن ها با ژست فرد قدرتمند سخن می گویند . ماهیت این ها بر مردم دنیا روشن شده است ، حتی ملت خودشان آن ها را باور ندارند . من در مکه به خبر گوش می دادم ، گفت ؛ مردم فلسطین اشغالی حتی یهودیانش چون به مسئولین اسرائیلی اعتماد ندارند ، می نشینند به سخنان سید حسن نصرالله گوش می دهند . مسئولین انگلیس و آمریکا وضعیت بدتر از این را دارند.

مردم دنیا می پرسند وقتی عراق اشغال شد سازمان ملل کجا بود ؟ امروز که مردم عراق قتل عام می شوند و آرزوی یک لحظه امنیت را دارند . شورای به اصطلاح امنیت کجاست ؟ به قول رئیس جمهور عزیز ما امروز مردم فلسطین به لبنان و عراق به کجا شکایت کند ؟ فلسفه ی وجود آژانس بین المللی انرژی هسته ای چیست ؟ اگر این آژانس برای این تشکیل شده است که جلوی گسترش تسلیحات هسته ای را بگیرد و کسانی که معاهده ی NPT    را رعایت کرد ، از علوم هسته ای دیگران در راستای صلح استفاده کنند پس چرا اسرائیل هر روز بمب اتم تولید می کند و آژانس حتی حق بازرسی را ندارند و ایران که جزء NPT    است نه تنها از هیچ امتیاز این معاهده استفاده نمی کند ، بلکه به وسیله ی همین آژانس از علوم فنون هسته ای که خودش به دست آورده است محروم می شود . آیا این معنایش این نیست که سازمان ملل آژانس ملعبه دست قدرت های شیطانی است .

در چنین وضعیتی که قدرت های بزرگ آن گونه هستند و سازمان های بین الملل این گونه اند . وظیفه ی ملت ها و دولت ها ، خصوصاً دولت های اسلامی روشن است .

اگر شما بخواهید تسلیم این وضعیت بشوید باید نابودی خود را امضا کنید باید غارت هویت و شخصیت و فرهنگ و دین خود را بپذیرید .

این ها هم دولت مردانشان هم سربازانشان مانند سگ ترسوئی هستند که اگر فرار کنی دنبالت می کنند . اگر مقاومت کنی عقب نشینی می کنند ما این را در جنوب لبنان دیدیم اسرائیل برای تصرف خاک لبنان و از بین بردن حزب الله حمله کرد اما مقاومت لبنان آن ها را به تسلیم و عقب نشینی وادار نمود و در مورد ایران نیز بارها دیدیم .

کشورهای عربی که کشورهای اسلامی بدانند امروز چاره ی کار تسلیم نیست بلکه چاره کسب قدرت است ، باید کشورهای اسلامی قدرتمند شوند . پشتوانه ی مردمی وحدت و همدلی ، قدرت نظامی ، قدرت سیاسی ، شجاعت مؤلفه های اقتدار است .

امروز بحمدالله ایران اسلامی در تمام ابعاد به اقتدار کامل رسیده است . روزی سربازان آمریکائی برای ورود به ایران حق توهش می خواستند ولی امروز رئیس جمهور عزیز ما با تهاجم گسترده بر رئیس جمهور آمریکا با سؤالات پی در پی با نوشتن نامه با دعوت به مناظره آن را گیج کرده است و دنبال این است که کسی بیاید آن را از دست احمدی نژاد نجات دهد . سربازان آمریکا در عراق گیر کرده اند و هر روز خبر کشته شدن آن ها در دنیا مخابره می شود ، اما امواج صوتی عالم سخنان احمدی نژاد را به دولت آمریکا هجوم آورد و فکر و مغز پوک آن ها را به سخره گرفته است به تمام عالم مخابره می کنند و امروز رئیس جمهور ، مانند ماه شب 14 در بین ملت های دنیا می درخشد و در حالی که رئیس جمهور آمریکا منفورترین شخص عالم است .

هم مسئولین و هم ملت دست در دست هم دهند و بین این شیطان بزرگ را به خاک بمالند ، این مردم یک دل و یک دست مطیع رهبر و پشتوانه رئیس جمهورند و این پشتوانه برای هیچ دولتی در عالم وجود ندارد در بُعد سیاسی نیز با تدبیری که مسئولین اتخاذ نمودند و با سخنان صریح و شجاعانه که رئیس جمهور ارائه داد . قلب آزادگان دنیا را تسخیر کرده ایم و در بعد نظامی نیز به پیشرفت های بسیار کافی که نمونه اش را در رزمایش ضربت ذوالفقار دیدید رسیدیم .

 
طراح و برنامه نویس: اکین