خطبه دوّم نماز جمعه مورخه 27/05/1385 PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط مدیر   
چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۲۴

خطبه دوّم نماز جمعه مورخه 27/05/1385

پیروزی حزب الله

اسرائیل با پشتوانه ی آمریکا و انگلیس ، با آن ارتش پیشرفته و تسلیحات مدرن خواست حزب الله لبنان که یک گروه جوان با ایمان و شجاع است ، از بین ببرد اما گرچه به اندازه ی 5 بمب اتم بر سر مردم لبنان بمب و آتش ریخت ، صدها کودک را زیر آوار دفن کرد ، اما در مقابل رزمندگان حزب الله با خفت و خواری شکست خورد . ارتشی که می گفت در عرض چند روز حزب الله را از بین خواهیم برد ، وقتی قدرت حزب الله را دید گفت هیچ ارتشی در دنیا نمی تواند حزب الله را نابود کند .

جنگ اسرائیل با حزب الله جنگ دو کشور ، دو لشکر ، دو ارتش نبود . در این جنگ در یک طرف اسرائیل ، آمریکا ، انگلیس بود و سکوت حکام ترسوی بعضی کشورهای عربی نیز پشتوانه ی آن ها و در طرف دیگر ایمان و اعتقاد بود . رزمندگان حزب الله با قدرت ایمان می جنگیدند بنیان مرصوصی بود و ارتش اسرائیل با قدرت بمب و تانک مرکاوا که در حقیقت لانه ی عنکبوت بود و ایمان بر شیطان پیروز شد ، این پیروزی بر امت اسلامی مبارک باد .

این جنگ یک پیام روشنی به اسرائل و آمریکا نیز داشت که هر روز با تهاجم نظامی و غیره ایران را تهدید می کند . آن ها باید متوجه شوند که تمام ملت ایران همان ایمان و اعتقاد و شجاعت حزب الله را دارد و می تواند در مقابل تمام دنیای شیطانی اسرائیل و آمریکا بایستد .

سفر ریاست محترم جمهوری

در هفته ی گذشته رئیس جمهور محترم و محبوب کشورمان به استان اردبیل و شهرستان گرمی مسافرت نمودند . من از ریاست محترم جمهور تشکر می کنم . حقیقاً این یک نعمت الهی است که رئیس جمهور تمام وزرا را بردارد و بیاید در تمام شهرهای استان حضور داشته باشد و از نزدیک با مشکلات مردم آشنا شود و درد دل مردم را بشنود . فقط در شهرستان گرمی علاوه بر خود ریاست جمهوری ، وزیر راه و ترابری ، وزیر کشور ، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را دیدیم و مشکلات و مسائل شهرستان را به استحضار آن ها رساندیم . اگر رئیس جمهور هیچ چیز هم به ما نمی داد ، همین حضور ارزشمند بود .

از مردم عزیز شهرستان از شهر گرمی ، موران و انگوت تشکر می کنم که در مراسم استقبال ، با حضور گرم و باشکوه خود محبت و علاقه ی خود را به خدمتگزارانشان به نمایش گذاشتند .

اگر شما در سخنرانی های بنده یا نماینده ی محترم و فرماندار محترم می دیدید که ما بحث آب و بیمارستان و راه را تمام شده تلقی می کردیم ، این به معنای این نبود که این طرح ها واقعاً به اعتبار نیاز نداشت بلکه می خواستیم با اظهار درد و بیان مشکلات از وجود مبارک رئیس جمهور بهره ی بیشتری ببریم ولی همین راه اگر بخواهد تمام شود به 4 میلیارد تومان و بیمارستان به 4.5 میلیارد تومان و تصفیه خانه ی آب 3.5 میلیارد تومان نیاز دارد که همین سه پروژه ی نیمه تمام به 12 میلیارد تومان نیاز دارد که اگر عنایت رئیس جمهور نشود شاید در عرض سه چهار سال هم طول بکشد . اگر رئیس جمهور عزیز ، در سال 85 این سه طرح را تمام و به مردم تحویل بدهند ، کار بزرگی انجام داده اند در حالی که علاوه بر این سه پروژه مساعدت های دیگری برای شهرستان شده است .

ما منطقه ی آزاد تجاری را مطرح می کردیم ، این غیر از بازارچه ی مشترک است . بازارچه ی مشترک تصویب شده و امسال 100 میلیون تومان نیز گذاشته شده است . دو سالن ورزشی هم به شهرستان گرمی  دادند و هم چنین اعتبارات کلانی در سطح استان در نظر گرفته شد که شهرستان گرمی نیز از آن سهمی خواهد برد .

جا دارد از نماینده ی محترم تشکر کنم که با پیشنهاد و اصرار ایشان در جلسه ی هیئت دولت مجتمع گردشگری گیلارلو به عنوان طرح ویژه ی گردشگری تصویب شد ، گازرسانی به بخش موران در نظر گرفته شد و مقرر شد با همکاری تأمین اجتماعی و وزارت صنایع یک طرح صنعتی در شهرستان گرمی اجرا شود.

بالاخره این سفر ، سفر مبارکی بود . یک نکته را خدمت شما عرض کنم و آن این که ما که در خدمت ریاست جمهوری سخن می گفتیم برای خودمان چیزی نمی خواستیم ، بلکه مشکل شما را مطرح می کردیم اما عجیب بود که شما با سوت پی در پی خود نمی گذاشتید مشکلات را بیان کنیم ، گویا شما فقط کمبود سوت زدن را داشتید و می خواستید آن را جبران کنید و هیچ مشکل دیگری نداشتید .

این را مدنظر قرار دهید و اگر خواستید خدمتگزاران شهرستان مشکل شما را مطرح کنند با سکوت و تأیید سخنان آن او را کمک کنید .

 
طراح و برنامه نویس: اکین