خطبه دوّم نماز جمعه مورخه 13/05/1385 PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط مدیر   
چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۲۱

خطبه دوّم نماز جمعه مورخه 13/05/1385

خطبه ی دوم

1.                    دهم رجب سالروز ولادت امام محمد تقی ، جواد الائمه (ع) است .

 2.                      13 رجب سالروز ولادت مولای متقیان حضرت علی (ع) است که ده سال قبل از بعثت پیامبر (ص) اتفاق افتاد .

 3.                      13 رجب آغاز ایام البیض و اعتکاف است .

4.                    امروز مسأله ی مهم اسلام و امت اسلامی ، جنگ اسرائیل و حزب الله لبنان است .

آمریکا برای ایجاد خاورمیانه ی جدید ، خاورمیانه ی بزرگ که دولت های دست نشانده ی آمریکا در آن حکومت می کنند و نهضت های آزادی بخش ، کشورهای مستقل و آزاد وجود ندارند ، اقداماتی انجام دادو وارد میدان شد . از یک طرف خودش مستقیماً وارد عمل شد و به اشغال افغانستان و عراق پرداخت و سوره ، ایران را تهدید نمود و از طرف دیگر اسرائیل را در راستای تشکیل خاورمیانه کمک نمود .

پیروزی حماس در فلسطین ، جوانان حزب الله لبنان و حکومت اسلامی ایران و ملت های بیدار کشورهای اسلامی ، موانع به هدف رسیدن آمریکا است ، به همین دلیل وقتی حماس در فلسطین پیروز شد ، اسرائیل مأموریت یافت تا حماس را تسلیم خود کند . حماس تحریم اقتصادی شد ، اما تسلیم نشد . اسرائیل برنامه ی تهاجم به منطقه ی حماس و دزدیدن مسؤلین حماس اقدام نمود اما شکست خورد و حماس تسلیم نشد . آن گاه حماس را فعلاً نیم بند رها کردند و سراغ حزب الله آمدند . آن ها در وهله ی اول هدفشان نابود کردن حزب الله لبنان بود و اگر نشد هدفشان این بود که حزب الله لبنان را از جنوب لبنان به عقب برگردانند تا موشک های حزب الله به فلسطین اشغالی نرسد .

وارد جنگ شدند ، وزیر امورخارجه ی آمریکا گفت ما یک هفته دست اسرائیل را برای نابود کردن حزب الله باز گذاشته ایم ولی سران اسزائیل گفتند 72 ساعت کافی است ، اما امروز جنگ به سه هفته رسیده است ولی نتیجه این شد که محبوبیت حزب الله ملت های مسلمان را تسخیر نمود و مسلمانان را متحد کرد و از طرف دیگر ابهت اسرائیل شکست و میلیون ها یهودی آواره شدند . آن ها خودشان می گویند خونسردی حزب الله ما را کلافه کرده است . وحشت سراسر اسرائیل را فراگرفته است . تانک های مرکاوا ، موشک های اهدائی آمریکا که در قانا فاجعه آفرید و جنایت بزرگی را به وجود آورد و ناوهای جنگی اراده ی قوی حزب الله را سست نکرد . آن هائی که در پشت بمب های اتمی و کلاهک های هسته ای خودشان را مخفی کرده اند ، امروز زیر گلوله های سید حسن نصرالله ، دژهای محکمشان به لانه ی عنکبوت تبدیل شده است.

البته این شیطان هزار سر فقط در فلسطین ، لبنان ، عراق ، افغانستان سم مهلک خود را خالی نمی کند بلکه ده ها توطئه بر علیه امت اسلامی انجام می دهد . برنامه ی هسته ای ایران نیز یکی از آن ها است . بنای آن ها این است که با سرکوب حماس ، حزب الله لبنان ، فلسطین و لبنان را خالی از مانع کنند تا سوریه را از میدان بدر کنند ، در عراق با اختلاف شیعه و سنی حکومت را خودشان به دست بگیرند و ایران را با بهانه های مختلف تهدید کنند و برنامه ی هسته ای از جمله ی آن هاست . امروز برای ما روشن بود ولی برای دنیا روشن شد سازمان ملل شورای امنیت که در مقابل کشتار کودکان قانا سکوت کرد و قطعنامه ای بر علیه ایران صادر می کند مترسگی بیش نیست .

 

 
طراح و برنامه نویس: اکین