خطبه دوّم نماز جمعه مورخه30/04/1385 PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط مدیر   
چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۱۹

خطبه دوّم نماز جمعه مورخه30/04/1385

خطبه ی دوم

1.                    در آخرین روز از هفته ی بهزیستی قرار داریم . بنده هفته ی بهزیستی را به کارکنان این اداره تبریک و از زحمات آن ها کمال تشکر را دارم . بهزیستی یکی از اداراتی است که به وظیفه ی خدمت رسانی به قشر خاصی مشغول است . انسان های معلولیت جسمانی یا روحانی دارند ، انسان های نیازمند در زیر چتر حمایتی این گروه قرار دارد .

2.                    اول رجب روز ولادت امام باقر (ع) است که در سال 57 ه.ق اتفاق افتاد بنده میلاد آن حضرت را به حضور شما تبریک عرض می کنم .

 3.                      5 مرداد روز اقامه ی اولین نماز جمعه بعد از انقلاب اسلامی است . امروز نماز جمعه به یک سنگر قدرتمند دینی و سیاسی تبدیل شده است که ضمن ترویج معارف اسلامی از مسائل و مشکلات مسلمانان در دنیا خبر می دهد و در نظام اسلامی ما نیز رابط آگاه و امینی بین مردم و نظام است اما اداره ی نماز جمعه از این حیث دچار مشکل است که مردم آن را حکومتی می دانند که باید هزینه اش را حکومت بدهد و حکومت آن را مردمی می داند که مردم باید آن را اداره کنند فلذا نماز جمعه نه از طرف حکومت کمک دریافت می کند و نه از طرف مردم و این در حالی است که در سنگر نماز جمعه هم برای مردم و هم برای حکومت کارهای مهمی انجام می گیرد .

4.                    اسرائیل مدعی است که ششمین ارتش بزرگ دنیاست و متحد درجه ی یک ایالات متحده ی آمریکاست که اولین ارتش دنیا را دارد . همیشه می گفت : هر گونه حمله ی موشکی را قبل از رسیدن موشک خنثی می کند و جدیدترین تجهیزات جاسوسی ، ماهواره ای ، موشکی ، ضد موشکی ، امنیتی ، دریایی و زرهی از آمریکا دریافت می کند . بمب های هسته ای را در وسط فلسطین اشغالی قرار داد و خودش روی آتش نشسته و جهنمی برای خود آماده کرده است . اما با این همه قدرت و توانایی در مقابل جنگ های نامنظم حزب الله به خانه ی عنکبوت تشبیه شده است . شهرهای یهودی نشین در زیر موشک حزب الله به شهر ارواح تبدیل شده است . تانک های پیشرفته ی اسرائیل که به دژ متحرک نظامی معروف است در آتش حزب الله می سوزد .

این یهودیانی که در فلسطین جمع کرده اند ، چون مهاجر هستند علاقه ای به فلسطین ندارند فلذا با شهریه حزب الله 500 هزار نفر فرار کردند .

اسرائیل توان مقابله با حزب الله را ندارد فلذا به مردم لبنان و زنان و کودکان حمله می کند و دو چیز انسان را شدیدتر متأثر می کند ؛ یکی بی غیرتی حکام کشورهای اسلامی است که بی تفاوت نشسته اند ، مانند گوسفند به درندگی گرگ ها نگاه می کنند و این را درک نمی کنند که حزب الله از دین و آبروی آن ها دفاع می کند . اگر حزب الله نبود امروز از فلسطین ، لبنان ، سوریه و برخی کشورهای عربی دیگر خبری نبود . نمی دانند حمایت از حزب الله حمایت از اسلام است .

احسن بر مکتب حسین (ع) احسن بر یاوران حضرت امیرالمؤمنین (ع) که امروز با قدرت شیطان ایستاده اند و دومین چیزی که انسان را متأسف می کند بی عرضگی سازمان های بین المللی است . اسرائیل مردم را می کشد و آن ها با سکوت مرگبار خود آن را تأیید می کنند . این قضایا می رساند که سازمان های بین المللی خنثی هستند و اگر هم بخواهند کاری بکنند بر علیه ضعفا انجام می دهند .

آخرین به روز رسانی در چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۲۰
 
طراح و برنامه نویس: اکین