صفحه اصلی » اخبار » فرهنگی » وحدت حوزه و دانشگاه
 
وحدت حوزه و دانشگاه PDF چاپ نامه الکترونیک
پنجشنبه ۰۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۶

خلاصه سخنرانی حجه الاسلام صفری در مراسم وحدت حوزه و دانشگاه

روز وحدت حوزه و دانشگاه با عالم برجسته ای که در حوزه تربیت یافت ولی خونش جلوی در دانشگاه ریخته شد ، به وجود آمد .

آقای صفری گفت : سرمایه اصلی هرکشور معدن و آب و نفت آن نیست بلکه سرمایه اصلی هرکشور نیروی انسانی آن کشور است. هرکشور نیروی انسانی توانمند و صاحب فکر و اندیشه دارد آن کشور بیابان برهوت را به بهشت تبدیل می کند ولی کشوری که از نظر توانمندی نیروی انسانی ضعیف است یا وابسته است اگر از نظر معادن زیر زمینی و سرمایه های رو زمینی ثروتمند ترین کشور دنیا باشد ، عقب مانده ترین کشور است.

امام جمعه گرمی افزود دشمن برای نابودی نیروی انسانی ما مرکز تربیت دهنده آن يعنی حوزه و دانشگاه را مورد توجه قرار داده است و ابتداء می خواهد جلوی علم آموزی را بگیرد و اگر نتواند جلوی آن را بگیرد می خواهد از طریق ترفند های مختلف دانشجو و طلاب ما را طوری منحرف کند که مجتهد انگلیسی و دکتر آمریکائی تربیت کند.

آقای صفری گفت از جمله ابزار دشمن برای تخریب نیروی انسانی ما مواد مخدر است. آمريکا افغانستان را گرفت به مرکز تولید تریاک تبدیل کرد.175 هزار هکتار در سال 72 خشخاش کاشتند.در سایر کشورهای اسلامی چه می کند بماند در کشور ما با همين مواد مخدر میلیونها نیرو کار را از کار انداختند و اسیر کردند و هویتش را تغییر دادند و شخصیتش را عوض کردند و به یک نیروی مضر تبدیل نمودند.

- طبق آمار غیر رسمی حدود 5 میلیون معتاد داریم. آسیبی که اين 5 میلیون به خود و خانواده و دیگران و دولت وارد می کنند با میلیاردها تومان پول قابل جبران نیست.

- اینها سالانه 600 تن مواد مخدر سنتی و 60 تن مواد مخدر صنعتی مصرف می کنند. با پول اين مواد چند صد بیمارستان می توان ساخت. ولی آنها دود می کنند. چند صد خانه برای بی خانمان ساخت ولی آنها آتش می زنند. هر کیلو شیشه 100 تا 60 میلیون تومان است. و هرکیلو تریاک 4 میلیون تومان است. شما 60 تن مواد مخدر صنعتی را به کیلیوئی 80 میلیون تومان ضرب کنید 4 میلیون تومان را به 600 هزار کیلو ضرب کنید چند تریلیون می شود که میلیونها خانه برای بی خانمان می توان ساخت.

- سالانه 120 میلیارد تومان هزینه مباره با مواد مخدراست که اگر برای ساخت هرخانه 70 میلیون در نظر بگیریم یعنی سالانه بیش از یک میلیون 700 هزار خانه را آتش می زنیم.

ابزار دیگر دشمن شبکه های ماهواره ای است که بدتر از مواد مخدر بر جوانان ما تلفات وارد می کند.

آقای صفری در ادامه سخنان خود گفت : ما تفاوتهایی با دشمنانمان داریم که باید به آنها توجه کنیم و اجمالش این است که :

1- ما منبع بسیار متعالی معارف مثل قرآن داریم ولی آنها ندارند.

2- آنها به کارشان ایمان دارند و جدی هستند ولی ما به کارمان ایمان نداریم و جدی هم نیستیم. آنها برای اين که يک خانم را بی حجاب کنند جدی هستند ولی ما نسبت به حجاب بانوان نه تنها جدی نیتیم بلکه از موهای دخترانمان سیاستمداران ما مانند تار ساز سیاست خود استفاده می کنند.

3- آنها علی رغم این که دینشان مختلف است یکی یهودی و یکی مسیحی است با هم متحد هستند ولی ما که دينمان یکی است نه تنها متحد نیستسم بلکه دشمن هم هستیم. حتی در داخل کشور متولیان فرهنگی ما نه تنها متحد نیستند بلکه بافته اين را آن پنبه می کند و بافته آن را این.

4- آنها برنامه کوتاه مدت طولانی مدت دارند ولی ما اصلا برای تربیت و فرهنگ برنامه نداریم. اصلا متولی مشخص نداریم.

5- آنها برای نقوذ فرهنگی خود اعتبار و پول کافی دارند ولی ما نداریم. بلکه از فرهنگ نیز سیاسی استفاده می کنیم..

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

طراح و برنامه نویس: اکین