صفحه اصلی » اخبار » سیاسی » حجه الاسلام صفری : حرف حق دشمن نیز باطل است.
 
حجه الاسلام صفری : حرف حق دشمن نیز باطل است. PDF چاپ نامه الکترونیک
جمعه ۲۳ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۲

 

نماز جمعه این هفته ( 23/08/1399) با حضور اقشار مختلف مردم گرمی به امامت حجه الاسلام صفری در مسج جامع این شهر اقامه گردید.

حاج آقا صفری در خطبه اوّل با دعوت مردم به تقوا گفت: گردنه مرگ و احتضار برای تمام انسانها حتمی است و ملک الموت مانند آینه ای است که انسان خود را در صورت آن می بیند. اگر می خواهیم بدانیم ملک الموت را چگونه خواهیم دید باید به درون خودمان بنگریم که چگونه هستیم. اگر درونمان منور به نور ایمان و جوارحمان مزین به زینت اعمال صالح است ، در هنگام احتضار فرشته مرگ را یک جمال نورانی و و زیبا و بسیار جذاب خواهیم دید و اگر درونمان ظلمانی و تاریک باشد و جورحمان آلوده به گناهان در این صورت فرشته مرگ را بسیار وحشتناک خواهیم دید چون او مانند آیینه و چهره خود ما را به نشان خواهد داد.

حجه الاسلام صفری در خطبه دوّم با اشاره به مشکلات اقتصادی مردم گفت : امروز ما به گرانی مبتلا شده ایم که بخشش به دلیل عمل خود ماست. ما باید برگردیم به دامن اسلام و مسلمان واقعی باشیم. گناه بیشتر شده است. عمل به دستورات اسلام کمتر شده است.

وی افزود : امروز بالاتفاق همه مردم و مسئولین می گویند دشمن در تلاش است مردم را در زندگی و تأمین معیشت خود دچار مشکل کند. تا مردم از نظام اسلامی دلسرد بشوند ولی سوال اینجاست که در مقابل این توطئه دشمن مسئولین چه کرده اند؟

آقای صفری گفت : مشکل این است که مسئولین ما همتراز تلاش دشمن ، تلاش نمی کنند. همتراز برنامه های دشمن برنامه ندارند ، متناسب با توطئه دشمنان راهکار ندارند بلکه ضعف از خود نشان می دهند.

امام جمعه گرمی با انتقاد از ناهماهنگی بین مسئولین گفت : آنچه که مشاهده می شود این است که اولا هماهنگی وجود ندارد ثانیا خدمت به مردم معیار نیست. احزاب به فکر همفکران خود هستند ، مجلس شورای اسلامی گرچه کارهای خوبی انجام داده است اما تعدادی از نمایندگان دغدغه اولشان آدمهایشان هست بعد مردم. مسئولین در شهرستانها نیز اوّلا اختیارات و امکانات ندارند و ثانیا بیشتر آن نمایشهائی را اجرا می کنند که آنها را بیشتر در پشت میز ریاست نگه دارد. با این وضعیت نمی شود حریف دشمن قسم خورده ملت شد.

خطیب جمعه گرمی با بیان این که عمده مشکلات ما ناشی از ضعف مدیریت است گفت : بازار از کنترل خارج شده که ناشی از ضعف مدیریت است. بازار سرمایه و بورس ، مردم را که به بازار اعتماد کردند ، مفلس و ورشکسته کرد زندگیشان را نابود کرد ، ناشی از ضعف مدیریت است. گرانیها و گرانفروشیها ، احتکارها ، اختلاسها ناشی از ضعف قانون و ضعف مدیریت هاست.

دولت ارز ارزان قیما می دهد تا کالاهای اساسی ارزان به دست مردم برسد ولی هم دلار ارزان قیمت می دهد که از جیب بیت المال می رود و هم کالای گران به مردم فروخته می شود یعنی یک تعداد انگشت شمار از ضعف مدیریت دولت سوء استفاده می کند خون بیت المال و مردم را می مکد.

حجه الاسلام صفری در خاتمه گفت : مردم و مسئولین خصوصا جوانان مراقب باشند سخنان جذاب و بزک شده دشمنان آنها را فریب ندهد. متاسفانه برخی جوانان ساده دل و کم اطلاع زود فریب می خورند کما این که برخی مسئولین نیز فریب خوردند. دشمن دشمن است حتی اگر حرف حق هم گاهی بزند. اگر دشمن حتی حرف حقی را هم بزند باید بدانیم این حقی است که دشمن می گوید. هیچ سخن دشمن حتی سخن حقی که از زبان دشمن بیرون بیاید قابل اعتماد نیست . چون او طالب حق نیست بلکه « کلمه حق یراد بها الباطل » او حق می گوید تا از این حقگوئی سوء استفاده کند دهها مطلب ناحق به خورد مردم بدهد. حقگوئی او مانند طعمه پرچرب و نرم برای شکار افکار انسانها و برای فریب آنهاست. پس دقت کنیم فریب دشمن نخوریم ولو حرف حق زده باشد. حق دشمن نیز باطل است چه رسد به سخنان باطل دشمن. چون حق را وسیله و ابزار باطل خویش قرار می دهد.

حاج آقا صفری افزود: دشمن می گوید چرا حکومت ایران پول ملت ایران را در سوریه هزینه می کند و بعد تعدادی ساده لوح باور می کند که دشمن راست می گوید چرا حکومت ما این کار را می کند و نمی فهمد همین دشمن که این حرف را می زند نیروهایش از سوریه حرکت کرده می خواهد بیاید مرزهای مارا مورد تجاوز قرار دهد و در کشور جنگ به راه بیاندازد و ما رفتیم پیش از آنکه آنها به مرز ما برسند نابودشان کردیم.

می گوید حکومت ایران چرا به زنان آزادی نمی دهد ، حجاب اجباری کرده ، زنان را نمی گذارد به سالنهای ورزشی برود و مانند آن و بعد تعدادی ساده لوح باور می کند که این دشمن از سر خیرخواهی این حرف را می زند و متوجه نیست همان های که خانواده های ما را متلاشی می کنند ، خیانت زن به مرد و مرد به زن را آموزش می دهند و در جوانان ما فساد اخلاقی ایجاد می کنند همینها هستند که این حرفها را می زنند. متاسفانه عده ای نمی فهمند که دشمن برای خیرخواهی مردم ایران میلیاردها دلار هزینه نمی کند که شبکه های ماهواره ای راه بیاندازد و برای مردم ایران دلسوزی کند. کدام انسان عاقلی باور می کند که آمریکا بیش هزینه صدا و سیمای ما به شبکه های فارسی زیان کمک می کند تا آنها به مردم ایران کمک کنند و آنها را بیدار نمایند تا حقشان را از دولتشان بگیرند.

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

طراح و برنامه نویس: مهندس محمود میرزائی