صفحه اصلی » اخبار » سیاسی » خلاصه خطبه هشتم آبان 99
 
خلاصه خطبه هشتم آبان 99 PDF چاپ نامه الکترونیک
جمعه ۰۹ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۱

 

نماز جمعه این هفته ( 09/08/1399) با حضور اقشار مختلف مردم و رعایت پروتکلهای بهداشتی به امام حجه الاسلام صفری در مسجد جامع شهرستان گرمی اقامه شد.

حجه الاسلام صفری در خطبه دوّم با دعوت مردم به تقوا با اشاره به حالت احتضار انسان در هنگام رحلت گفت : در حالت احتضار دو صف از فرشتگان و شیاطین اطراف انسان را می گیرند و شیاطین مدام او را وسوسه می کنند تا در شک و تردید بیاندازند و ایمان او را بگیرند. در چنین زمانی تفاوت ایمان واقعی و عاریتی خود را نشان می دهد. اگر ایمان عاریتی باشد ، شیطان آن را می گیرد و انسان بدون ایمان از دنیا می رود. و اگر حقیقی باشد کاری از دست شیطان بر نمی آید.

آقای صفری افزود : مرحله احتضار آنقدر مهم است که حضرت یوسف با آن همه عظمت از خدای متعال می خواهد او را مسلمان از دنیا ببرد. « تَوَفَّني‏ مُسْلِماً وَ أَلْحِقْني‏ بِالصَّالِحين‏» و حضرت ابراهیم و یعقوب علیهما السلام به فرزندان خود سفارش مى‏کنند که « فَلا تَمُوتُنَّ إِلَّا وَ أَنْتُمْ مُسْلِمُونَ» انسان با تسلیم در برابر خدا زندگی کند و در حال تسلیم به خدا از دنیا برود خیلی مهم است.

حجهالاسلام صفری با تبریک سالروز میلاد نبی مکرم اسلام و امام صادق علیهماالسلام گفت : گرچه نه در عصر بعثت و نه در عصر کنونی قدر و منزلت نبی مکرم اسلام بر بشریت روشن نشد ولی خدای متعال بر تمام انسانهای کره زمین منت نهاد که شخصیتی مثل پیامبر خاتم را که زینت عرش و شخص اوّل عالم خلقت است ، به عنوان راهنما عطا فرمود.

آقای صفری افزود : پیامبر اسلام شخصیتی است که در معراج به مقام قاب قوسین رسید و برتر از تمام فرشتگان مقرب و انبیاء مرسل و الوالعزم بود و خدای متعال در وصف آن فرمود « انک لعلی خلق عظیم » و او را بر بشریت الگو معرفی کرد و فرمود :« لَقَدْ كانَ لَكُمْ في‏ رَسُولِ اللَّهِ أُسْوَةٌ حَسَنَةٌ » و همچنین او را رحمه للعالمین و سراج منیر معرفی کرد و آنقدر برای گمراهی مردم و عدم هدایت آنها خون دل می خورد که خدای متعال می فرماید :« لَعَلَّكَ باخِعٌ‏ نَفْسَكَ أَلاَّ يَكُونُوا مُؤْمِنينَ » آنقدر خودش را به زحمت می انداخت که برای خدا بندگی کند و شب زنده داری نماید و شب و روز برای هدایت مردم بکوشد که خدای متعال فرمودند :« ما أَنْزَلْنا عَلَيْكَ الْقُرْآنَ لِتَشْقى‏»

خطیب جمعه گرمی در ادامه با محکوم نمودن اهانت نشریه فرانسوی و حمایت رئیس جمهور فرانسه از آن گفت : حالا اگر چنین شخصیتی که نامش وِرد زبان آسمانیان و باعث تقرب زمینیان است و در نزد خدای متعال مقام رفیعی که غیر قابل وصف و غیر قابل درک است ، دارد ، مورد بی احترامی یک نشریه فرانسوی قرار گیرد و مورد حمایت رئیس جمهور سیاه روی و بد سابقه فرانسه به بهانه دفاع از آزادی قرار گیرد ، زره ای بر شخصیت پیامبر اسلام صدمه نمی زند بلکه رذالت و دنائت و پستی اهانت کنندگان و حامیان آنها را می رساند.

امام جمعه گرمی گفت : اهانت به پیامبر اسلام که خاتم پیامبران و افضل پیامبران است اهانت به تمام انبیاء الهی است. چنین اهانت کنندگان باید به روانپزشک مراجعه کنند و هیچ عاقلی یک و نیم میلیارد مسلمان را با کار زشت و ناپسند خود با خود دشمن نمی کند فلذا باید در عقل اهانت کنندگان و حامیانشان شک نمود که به هشت میلیارد انسان اهانت کردند.

امام جمعه گرمی با گرامی داشت 13 آبان روز مبارزه با استکبار جهانی گفت : از سال 43 ، ملت ایران با استکبار جهانی مبازه کرده اند و لحظه ای در این مبارزه درنک نکرده اند گرچه همواره سه دسته در مبارزه با استکبار جهانی ملت ایران را همراهی نکردند بلکه کارشکنی نمودند.

دسته اوّل مستضعفان دینی و بندگان هوای نفس که ارضای شهوت و هواهای نفسانی خویش را در گرو فرهنگ مبتذل غرب می دانند و انقلاب اسلامی مانع آن است.

دسته دوّم تجملگرایان و پول پرستان که عبد زر و سیمند و یا نوکر حلقه به گوش غربند. اینها غرق در تجملند اسیر زر و سیمند ، زندگی حیوانی خود را در گرو فرهنگ حیوانی غرب می بینند و انقلاب اسلامی مخالف آن است.

دسته سوم که متمایل به مذاکره با غربند انسانهائی ترسویی هستند که دم از عقلانیت می زنند و انقلاب اسلامی نیز ترس از دشمن را مذموم و ممنوع می داند که ضرر تسلیم به مراتب بیش از مقاومت است.

وی افزود : ولی ملت ایران ایمان و معرفت خود را در طول این نیم قرن نشان دادند که عزت و حریت را بر بندگی و اسارت ترجیح دادند گرچه از دست این نامردان داخلی و دشمنان خارجی رنجها کشیدند و می کشند.

حجه الاسلام صفری با اشاره به 14 آبان روز فرهنگ عمومی گفت : ما از فرهنگ و فرهنگ سازی غفلت کردیم در حالی که دشمنان این ملت بر این مردم با استفاده از رسانه ها فرهنگی ساختند که خلاف فرهنگ اسلام است.

دین ما عفت عمومی را توصیه کرد و دشمنان بی عفتی را ترویج کردند و ما تحت تأثیر تبلیغ دشمن قرار گرفتیم. گروهی از زنان و دختران ما حجاب را کنار گذاشتند ، بازیگران و هنرپیشگان ما برهنگی را تبلیغ نمودند. گروهی از جوانان ما را گرفتار فساد اخلاقی نمودند.

دین اسلام غیرت را بر مردان توصیه کرد و دشمنان بی غیرتی را تبلیغ نمود و ما تحت تأثیر تبلیغ آنان قرار گرفتیم.

دین ما خانواده را توصیه نمود و دشمنان ما برای تضعیف بنیان خانواده ،تبلیغ نمود و ما متاثر شدیم.

دین ما همسایه را سفارش کرد و ما نه تنها از همسایه ها بلکه از ارحاممان بی خبر شدیم.

آنچه الان از ارزشها در دستمان است باید بیشتر مراقب باشیم که از دستمان نرود.

امام جمعه گرمی گفت : متولیان فرهنگی و رسانه های ما باید صورت بزک کرده فرهنگ غرب را به جوانان نشان دهند تا معلوم شود فرهنگ غرب بر خلاف ظاهر اتو شده اش فقط وحشی تربیت می کند و از وحشی ها حمایت می کند.

عجیب است که باعث تمام جنگها سیاستمداران غربی است و بیشترین فساد اخلاقی در دولتهای غربی است همین دولتها در جنگ جهانی اوّل ده میلیون و در جنگ جهانی دوّم 85 میلیون نفر را کشتند و تمام تروریستهای عالم را اینها تربیت کردند ولی می گویند گرچه همه مسلمانها تروریست نیستند ولی همه تروریستها مسلمانند و نمی گویند این مسلمانهای تروریست دست پروده ما هستند.

عجیب است که در آمریکا سیاه پوستها را در روز روشن می کشند ولی ما را مخالف حقوق بشر معرفی می کنند و برخی از جوانان ما نیز باور می کنند.

بمب اتم را خودشان می سازند و استفاده هم می کنند فقط در یک قلم 220 هزار نفر را در هیروشیما و ناکازاکی کشتند و ما را به بهانه این که محتمل است بمب هسته ای بسایم تحریم می کنند.

7 تریلیون دلار برای ناامن سازی خاورمیانه هزینه نمودند ایران را منشأ ناامنی معرفی می کنند.

آمریکا در دخالتهای خود در عراق و افغانستان 7/4 تریلیون دلار معادل ۱۳۰ برابر بودجه سال ۹۷ دولت ایران هزینه کرد ولی ایران هراسی به را انداخته است.

در همین مناظره که اخلاق غربی را به نمایش گذاشتند اظهار کردند آمریکا ۱۰میلیون بیکار

۸ میلیون گرسنه ، ۴۰میلیون کارتن خواب دارد ، ۵۰۰ کودک مهاجر را از والدین آنها جدا کرده و بعضاً در قفس نگه می دارند ، فساد مالی به اعتراف خودشان غوغا می کند که فقط یک موردش دستگیری یکی از سرمایداران آمریکائی به جرم ۶۵ میلیارد دلار کلاهبرداری و دیگری به اختلاس ۷ میلیارد دلار ، هرساله ۳۰۰ میلیارد دلار پولشوئی در اقتصاد آمریکا رخ می دهد ولی همه اش از ایران و فساد ایرانی می گویند و عده ای نااگاه نیز به سخنان آنها باور دارند.

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

طراح و برنامه نویس: مهندس محمود میرزائی