صفحه اصلی » اخبار » سیاسی » غیبت امام زمان (عج) دردی است که درمانش به دست مردم است.
 
غیبت امام زمان (عج) دردی است که درمانش به دست مردم است. PDF چاپ نامه الکترونیک
جمعه ۰۲ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۷

 

نماز جمعه این هفته( 02/08/1399) با شرکت اقشار مختلف مردم به امامت حجه الاسلام صفری در مسجد جامع شهرستان گرمی اقامه گردید.

حجه الاسلام صفری در خطبه اوّل با دعوت مردم به تقوا گفت : انسان در حال احتضار متوجه می شود که هر آنچه داشته غیر از تقوا به دردش نمی خورد. و افزود : چه دردناک است! که انسان در يک لحظه، به کاخ هاى زيبا، وسايل پذيرايى گوناگون، لباس هاى گران قيمت و رنگارنگ، مرکب هاى سوارى پرقيمت وسرمايه ها و اموال متراکم شده نظر بيفکند که عمرى براى تهيّه آن زحمت کشيد و خون جگر خورد و بدون هيچ عوض و پاداشى همه را به ديگران مى سپارد و از آن دردناکتر اينکه حساب و مسئوليّت هايش بر دوش اوست و لذّاتش نصيب ديگران. ولى افسوس که دير هنگام بيدار شد و راهى براى جبران مافات نيست وجز حسرت و اندوه نصيبى ندارد.

امام جمعه گرمی با عرض تسلیت به مناسبت سالروز شهادت امام حسن عسگری (ع) گفت : دوران امامت شش ساله حضرت امام عسگری که سه سالش را در زندان سپری کرد ، سخت ترین دوران بود . زیرا معتمد عباسی خون آشام ترین خلیفه بود که کشته های سیاسی دوره او را به نیم میلیون نفر برآورد کرده اند او بارها امام علیه السلام را به زندان انداخت و به دست خشن‏ترین زندانبانان سپرد تا ایشان را به بدترین صورت شکنجه کنند.

آقای صفری با اشاره به آغاز امامت حضرت حجه (عج) گفت : امروز یکی از مهمترین وظیفه همه ما این است که آن غریبی که سالهاست خون دل می خورد در حالی که او همه ما را می بیند و کارهای ما را مشاهده می کند در بین ما غریبانه زندگی می کند ، برای ظهورش دعا کنیم و برای آماده سازی جامعه هرچند قدم کوچکی برداریم. واقعا باید تأسف بخوریم که امام ما در غیبت است ولی ما کمتر او را یاد می کنیم و یا اصلا یادی از آن نمی کنیم. در حالی امام ما در میان ماست و منتظر اذن ظهور است ولی ما بی خیال زندگی می کنم.

حجه الاسلام صفری با تبریک هفته نیروی انتظامی و تشکر از زحمات این سبزپوشان زحمتکش گفت : امنیت آنقدر مهم است که فقط احساس ناامنی ، آرامش انسان را از وی می گیرد و تمام فعالیتهای اجتماعی و اقتصادی را تحت تأثیر خود قرار می دهد. و بخش مهم این امنیت بر دوش این عزیزان است.

آقای صفری افزود : مشکلات اقتصادی ، فرهنگی ، سیاسی ، اجتماعی به صورت ناامنی بر قلمرو مسئولیت نیروی انتظامی سرازیر می شود. یعنی وقتی مشکلات اقتصادی پیدا شد ، ناامنی افزایش پیدا می کند باید نیروی انتظامی پاسخ هد.

وقتی مشکل فرهنگی به وجود آمد ، ناامنی به وجود می آید که باید نیروی انتظامی کنترل کند.

وقتی مشکل سیاسی به وجود آمد نا امنی پیدا می شود که باید نیروی انتظامی پاسخ دهد.

کم کاری مسئولین مشکل اجتماعی درست می کند باید نیروی انتظامی پاسخ دهد.

مشکل خانوادگی دارد در خیابان با دیگری درگیر شده باید نیروی انتظامی پاسخ دهد.

خطیب جمعه گرمی در خاتمه از مردم خواست با نیروی انتظامی جهت تأمین امنیت همکاری مستمر داشته باشند.

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

طراح و برنامه نویس: مهندس محمود میرزائی