صفحه اصلی » اخبار » سیاسی » ترسوها حق ندارند از عقلانیت حرف بزنند
 
ترسوها حق ندارند از عقلانیت حرف بزنند PDF چاپ نامه الکترونیک
جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۴

 

نماز جمعه این هفته ( 25/07/1399) با حضور اقشار مختلف مردم و رعایت توصیه های بهداشتی و فاصله اجتماعی به امامت حجه الاسلام صفری امام جمعه شهرستان گرمی در مسجد جامع اقامه گردید.

امام جمعه گرمی در خطبه اوّل با دعوت مردم به تقوی یکی از سخت ترین مراحل سفر به عالم آخرت را حالت احتضار دانست و گفت : حالت احتضار می تواند سخت ترین حالت و یا فرح بخش ترین حالت برای انسان باشد. وی گفت : انسانهای مؤمن ، در حال احتضار حال خوشى دارند. مؤمن به هنگام جان دادن چنان به رضايت ، جان را تسليم فرشتگان مى كند كه گويى گل خوش بويى را بوييده و ناگهان خود را در باغ هاى بهشتى مى بيند.وی افزود : لحظه احتضار برای کسانی که گوش شنوا نداشتند ، دست خالی از عمل صالح هستند ، غرق در گناهند و اخلاق ناشاست دارند ، بسیار سخت می گذرد ولو به نظر ما از نظر زمان خیلی کوتاه باشد. دل کندن در عرض چند ثانیه از چیزی که هفتاد و هشتاد سال به آن دلبسته بود به این آسانی نیست. دهها سال گناه کرده و این گناه شخصیت او را ساخته و وجودش به آتش پاره تبدیل شده در حال احتضار نه تنها می خواهد بسوزد بلکه می خواهد به آتش سوزان تبدیل شود چون می خواهد به هیزم جهنم تبدیل شود ، تحمل آن به این آسانی نیست.

حجه الاسلام صفری در خطبه دوم با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در مراسم دانشآموختگی دانشجویان دانشگاههای افسری نیروهای مسلح مبنی بر این که ترسوها از عقلانیت حرف نزنند گفت : یک عده ای استقلال کشور ، عزت مردم و ارزشهای اسلامی را به سخره گرفته اند . شما می بینید نه درد مردم دارند و نه درد دین . اینها به شب نشینی و لذایذ دنیوی و شهوت رانی و مانند اینها مشغولند . عقل را کنار گذاشته اند و عبد نفسند و آن وقت دم از عقلانیت می زنند.

و عده ای کاری با غیرت و شرف و انسانیت ندارند بلکه شیفته فرهنگ مبتذل غربند. حتی برای به دنیا آوردن فرزندانشان به خارج سفر می کنند و دوباره به کشور بر می گردند. اینها به این افتخار می کنند که بگویند فرزند فلانی در فلان کشور خارجی به دنیا آمده است و تولد در ایران را برای خودشان کسر شأن می داند و در عین حال دم از عقلانیت می زنند.

عده ای هم برای خود زرو سیمی اندوخته اند و می ترسند مقاومت ملت آن زر و سیم را به خطر اندازد ، اینها هم زر اندوزانی هستند که همان اندوخته های آنها بت آنهاست. آنها به نوعی بت پرسند ولی باز از عقلانیت حرف می زنند.

وی در ادامه افزود : روزی می گویند با دنیا نمی شود جنگید ، روزی می گویند ما نمی توانیم دور کشور دیوار بکشیم ، روزی می گویند با دنیا نمی شود قهر کرد و در تمام این سخنانشان دو چیز مد نظرشان است. یکی این که مرادشان از دنیا کشورهای غربی است. ودیگر این که مرادشان از این جملات مغالطه آمیز تسلیم به دشمن است. و البته اظهارات اینها ، چراغ سبز اینها و دخالتهای بی مورد اینها و سوء مدیریت اینها نیز خودش بر مشکلات افزوده است.

اوّلا اینها باید بدانند دنیا فقط آمریکا و چند کشور غربی نیست.

آقای صفری گفت اینها می دانند که ما نه تنها با دنیا بلکه با آمریکا هم قهر نیستیم او قبل از انقلاب دشمن دوست نما بود که از رژیم پهلوی حمایت می کرد و ملت ما را غارت می نمود و تحقیر می کرد و لایحه کاپیتولاسیون را تصویب کرد. و بعد از انقلاب نیز چهره واقعیش را نشان داد و علنا دشمنی نمود. او هشت سال جنگ را بر ما تحمیل کرد ، او هواپیمای مسافر بری ما را ساقط نمود ، او ما را تحریم کرد ، او دانشمندان ما را به شهادت رساند ، او بزرگان ما را ترور کرد او اطراف کشور ما را نا امن نمود آ او داعش ره به وجود آورد او سردار سلیمانی را به شهادت رساند ، او الان در این فضائی کرونائی حتی از خرید اقلام داروئی ممانعت می کند . او دشمنی می کند و ما فقط مقاومت می کنیم و چاره ای جز مقاومت نداریم.

امام جمعه گرمی گفت : اینها که دم از تسلیم می زنند نمی دانند که تسلیم هزینه اش به مراتب از مقاومت بیشتر است. اگر مقاومت کنیم در نیازهای زندگی ممکن است کمی در فشار باشیم اما اگر تسلیم بشویم هم زندگیمان ، هم عزتمان ، هم ناموسمان ، هم خاکمان و هم آبرویمان زیر چکمه های خونین آمریکا له خواهد شد.

خطیب جمعه گرمی گفت : عزیزان امروز اگر ما گرفتار مشکلات اقتصادی هستیم بخشش مربوط به دشمنی آمریکاست ولی بخشش مربوط به همین ترسوهاست است که دم از عقلانیت می زنند. نه جرأت مقاومت دارند و نه هنر مدیریت. گاهی به نعل می زنند گاهی به میخ ثبات شخصیت ندارند. گاهی می گویند ما در حال جنگ اقتصادی هستیم و بعد از صلح امام حسن سخن می گویند. اینها دل به مقاومت نمی دهند و کار جهادی نمی کنند. اینها حرف می زنند و عمل نمی کنند. اینها به فریب افکار مردم بیش از رفع مشکل مردم وقت می گزارند و می اندیشند.

ترسوها می گویند همه اش به خاطر این است که با آمریکا دشمن هستیم و هیچکدامشان نمی گویند اینها به این خاطر است ما عرضه مدیریت نداریم. ما پیریم و راحت طلبیم ما کار جهادی نمی کنیم ، ما به مقاومت اعتقادی نداریم ، ما جلوی واردات را نمی گیریم ما بر صادرات نظارت نداریم .

حجه الاسلام صفری در ادامه سخنان خود با اشاره به رحلت پیامبر اسلام (ص) گفت : حقیقت این است که جامعه بشری حتی خود مسلمانها با زیبائهای اسلام و پیامبر اکرم (ص) کما هو حقه آشنائی ندارند. دشمنان اسلام از یک طرف چهره خشن اسلام را که با کفار و معاندین دارد نشان داده اند و مسلمانان نیز بیشتر از مصیبتها و خشونتهای تاریخ اسلام سخن گفته اند و کمتر از زیبائیهای اسلام و پیامبر اسلام و ائمه علیهم السلام گفته اند.

وی افزود : گرچه در زمان پیامبر اسلام (ص) جامعه و مردم ساده بودند و مدیریت نیز ساده بود ولی به دلیل ناآگاهی مردم که همه مردم بیستواد بودند و جز انگشت شماری آنهم به مقدار خواندن و نوشتن سواد نداشتند و از طرف دیگر انحرافات و خرافات بی داد می کرد ، مدیریت چنین جامعه ای سخت بود. ولی با این وصف وقتی بر مدیریت پیامبر (ص) نگاه می کنیم می بینیم که مدیریت پیامبر نه مبتنی بر قدرت است ، نه مبتنی بر ترس و تحذیر است بلکه مبتنی بر محبت بود. در منطق پیامبر (ع) همه چیز محبت بود. در روایت نیز وارد شده است که « الدِّينُ هُوَ الْحُبُّ وَ الْحُبُّ هُوَ الدِّين‏»

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

طراح و برنامه نویس: مهندس محمود میرزائی