صفحه اصلی » اخبار » سیاسی » اصلاح رفتارهای اجتماعی
 
اصلاح رفتارهای اجتماعی PDF چاپ نامه الکترونیک
جمعه ۱۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۰

 

نماز جمعه این هفته ( 18/07/1399) با حضور اقشار مختلف مردم و رعایت توصیه های بهداشتی به امامت حجه الاسلام صفری در مسجد جامع گرمی اقامه شد.

حجه الاسلام صفری با اشاره به سختیها لحظات مرگ ، کمک به نیازمندان را از عوامل کاهنده سختیهای مرگ شمرد و گفت : نیازمندان و مستمندان دائما در فشار فقر و نداری و شرمندگی اهل و عیال و کمبود نیازهای زندگی خویش هستند ، مساعدت به آنها این سختیها را از آن کم می کند و ثمره اش نیز تخفیف سختی مرگ است. تو فشار فقر را از آن کم کردی ، خداوند فشار مرگ و قبر را از تو کم خواهد کرد.

وی افزود : عکس این قضیه نیز صادق است کسی که با احتکار و گرانفروشی ، کاری می کند تهیه نیازهای زندگی اشخاص را سخت می کند ، و یا با سود جوئی و فرصت طلبی ، باعث سختی زندگی دیگران می شود ، مورد نفرین خدای عالم هستند.

حاج آقا صفری در خطبه دوّم با دعوت مردم به تقوا گفت : تمام مشکلات جامعه بشری ناشی از بی تقوائی است. ناامنیها ،تجاوز به حقوق دیگران ، ظلم و ستم به دیگران همه از بی تقوائی است.

حجه الاسلام صفری در ادامه افزود : یکی از آموزه های دین ما این است که به همدیگر کمک کنیم ، به فکر همدیگر باشیم و اگر کسی از ما یاری خواست به آن یاری کنیم. دلیل این توصیه های فقط این نیست که شما به دیگران کمک کنید تا رضایت خدا را جلب کنید بلکه غیر از این، همکاریها اثرات اجتماعی نیز دارد. ما که در یک شهر زندگی می کنیم دائما در حال داد و ستد از همدیگر هستیم. یک فرد خوب ، به دیگران نیز منفعت دارد ، یک فرد بد به دیگران نیز بدی می رساند. یک نفر دزد گرچه مال یک نفر را می دزد ولی برای همه ناامنی ایجاد می کند . یک نفر معتاد خودش معتاد می شود ولی خانواده و محله و شهر را به چالش می کشاند ، یک فرد بی نظم ، نظم جامعه را بهم می زند یک نفر کرونائی همه را گرفتار می کند.

آقای صفری گفت : اگر رفتارهای اجتماعی خود را اصلاح کنیم نفعش اوّل به خودمان می رسد. متاسفانه طوری شده ایم که فقط خودمان را می خواهیم ، نفع خودمان را می خواهیم ، فقط به فکر خودمان هستیم. اگر بازاری هستیم برای این که سود بیشتر داشته باشیم گرانفروشی می کنیم ، احتکار می کنیم و دیگران را به زحمت می اندازیم.

امام جمعه گرمی با انتقاد از گرانی لجام گسیخته از مسئولین خواست مدیریت تورم را جدی بگیرند. وی گفت : ما می دانیم در حال جنگ اقتصادی هسیتم ، ما می دانیم اقدامات خصمانه دشمن بر اقتصاد کشور اثر گذاشته است ، ما می دانیم دشمن برای تسلیم ملت ایران آنها را تحریم نموده است ، ما می دانیم اوّلین وظیفه ما مقاومت است ولی آنچه باید به آن توجه کنیم این است که باید دولتمردان یک مرکز فکری و یک قرارگاه اقتصادی تشکیل دهد و هر روز و هر لحظه اقتصاد کشور را مدیریت کند.

امام جمعه گرمی در ادامه 27 صفر روز وقف را گرامی داشت و مردم را برای ترویج فرهنگ وقف که صدقه جاریه است دعوت نمود.

آخرین به روز رسانی در جمعه ۱۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۵
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

طراح و برنامه نویس: مهندس محمود میرزائی