صفحه اصلی » اخبار » سیاسی » دو گروه مضر بر کشور
 
دو گروه مضر بر کشور PDF چاپ نامه الکترونیک
شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۴۳

 

حجه الاسلام صفری : امروز دو دسته بر کشور مشکل سازند گروهی دشمن حضرت علی (ع) و ولایت و رهبری هستند و معاویه صفتانی که پیراهن علی را به تن کرده اند. شعار حیدریم سر می دهند اما تفکر معاویه در سر دارند.


نماز جمعه این هفته( 17/05/1399) شهرستان گرمی با شرکت اقشار مختلف مردم و رعایت توصیه های بهداشتی به امامت حجه الاسلام صفری در مسجد جامع گرمی اقامه شد.

حجه الاسلام صفری در خطبه اوّل ضمن دعوت مردم به تقوا گفت : گرچه عمر طولانی مطلوب انسان است ولی مهم کیفیت عمر است که انسان باید بکوشد عمر بابرکت داشته باشد . وی افزود: عمر طولانی همراه با گناه و معصیت ، مصیبت است. بنابراین از خداوند عمر طولانی نخواهیم بلکه عمر با برکت بخواهیم. عمر باربرکت یعنی عمری که در بندگی سپری شود ولو مقدارش اندک باشد.

حاج آقا صفری در خطبه دوّم ، روز خبرنگار را تبریک و از زحمات خبرنگاران تشکر کرد و گفت : واقعیت این است که شغل خبرنگاری یک شغل حساسی است. از یک طرف باید صدای مردم باشند و مشکلات مردم و مطالبات مردم را مطرح کند و منعکس نماید که با مذاق دولتمردان سازگار نیست و از طرف دیگر باید واقعیتها را منعکس کنند که مشکلات خود را دارد. در هر حال خبرنگار باید نقطه وصل مردم و مسئولین باشد هم مطالبات مردم را برساند و هم خدمات دولتمردان را منعکس کند. و از بزرگنمائی و بیان خلاف واقع بپرهیزد.

حجه الاسلا صفری در ادامه سخنان خود با اشاره به غدیر خم گفت : ادعای این که ما شیعه حضرت امیر هستیم و حکومت علوی تشکیل داده ایم کافی نیست بلکه باید قدم در جای قدم آن حضرت بگذاریم و ببینیم در باب عدالت آن حضرت چه کرد و ما چگونه ایم ؟ در باب بیت المال آن حضرت چه کرد و ما چه می کنیم؟ در رسیدگی به اقشار ضعیف چگونه بود و ما چگونه ایم؟ او میزان ما در این دنیا و در آن دنیاست.

امام جمعه گرمی در ادامه افزود : حضرت امیر (ع) وقتی به حکومت رسید دو کار مهمی را سرلوحه مدیریت خود قرار داد. یکی مدیریت صاحبان زر و زور بود جلوی زیادی خواهی آنان را گرفت و دیگری مدیریت اطرافیان خود بود.

وی افزود : آنهائی که از خوردن بیت المال فربه شده بودند و از اتصال به حکومت ، قدرتمند شده بودند متوجه شدند حکومت علی جای خوردن و غارت کردن نیست ، علم مخالفت به دست گرفتند و جنگ جمل و صفین را بر حضرت تحمیل کردند.

خطیب جمعه گرمی گفت : امروز رسم شده حتی مدعیان دروغین حزب اللهی با وعده های دروغ مردم را فریب می دهند و به دور خود جمع می کنند و حتی از بیت المال مایه می گذارند تا چند نفر را به دور خود جمع کنند ولی می بینیم وقتی تعدادی از اطرافیان حضرت به وی پیشنهاد کردند که شما نیز مانند معاویه از بیت المال هزینه کنید تا مردم از دورت خالی نشوند یک جمله ای فرمود که علویان واقعی و قلابی را به خوبی نشان داد و فرمود : آیا می خواهید من از راه ستم برای خودم کمک جمع کنم؟

شیعه علی با دروغ و تزویر حامی جمع نمی کند ، شیعه علی با هزینه بیت المال اطرافیان را راضی نمی کند ، شیعه علی از راه باطل و تبعضی و ناعدالتی به دور خود مردم جمع نمی کند.

حجه الاسلام صفری گفت : در انتخابات مجلس شورای اسلامی ، ریاست جمهوری و حتی شورای اسلامی شهر و روستا به هر دروغی و تهمت زدنی و به هر مرد و نامردی متوسل می شویم و بعد دم از علی (ع) می زنیم. در حالی که شعار حضرت علی (ع) این بود : به خدا قسم اگر مرا دست بسته روی خارهای تیز بکشند برایم محبوتر است از این که ظلمی بر کسی بکنم و حق کسی را ضایع کنم.

حاج آقا صفری افزود : علی این بود که اگر تمام دنیا را به او بدهند حاضر نیست به یک مورچه هم ستم کند و کار باطلی انجام دهد و ما که شیعه علی هستیم به یک وعده کوچک حتی یک وعده غذا ایمانمان را می فروشیم .

امام جمعه گرمی گفت : کار دوّم حضرت امیر این بود که نه تنها به اطرافیان خود رانت نداد بلکه آنها را مدیریت کرد و به اعتراض آنها توجه ننمود.

وی افزود : واقعا از حضرت امیر (ع) که ادعا می کنیم شیعه آن حضرت هستیم شرمنده ایم. او آتش را به دست برادر نابیناش نزدیک کرد که بترسد اما ما برادرمان را بر دوشمان سوار می کنیم که بچاپد. او دست رد به سینه خواهرش زد که بیت المال را حفظ کند و ما سفره بیت المال را به قدمهای خویشان باز می کنیم و در حالی که تعفن تبعیض و ناعدالتی از رفتار و گفتارمان بلند است ، شعار حیدریم را سر می دهیم.

در خاتمه امام جمعه گرمی افزود : درست است آمریکا مشکل بزرگ ماست ولی مشکل بزرگ تر ما دو دسته اند و این دو دسته کشور را خراب کردند .دسته ای که منطق علی را قبول ندارند ، دسته ای که مخالف ارزشهای اسلامی هستند و شیفته غربند و دسته ای که سنگ علی بر سینه می زنند و سبک زندگی معاویه را برگزیده اند. یعنی آن معاویه صفتانی که پیراهن علی را به تن کرده اند و آبروی علی را نیز بردند که این دسته از دست اوّل بدتر و خطرناک تر اند.

آخرین به روز رسانی در شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۴۷
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

طراح و برنامه نویس: مهندس محمود میرزائی