صفحه اصلی » اخبار » سیاسی » دشمن میدان جنگ را از عرصه نظامی به عرصه اقتصادی ، فرهنگی و رسانه ای منتقل کرد است.
 
دشمن میدان جنگ را از عرصه نظامی به عرصه اقتصادی ، فرهنگی و رسانه ای منتقل کرد است. PDF چاپ نامه الکترونیک
جمعه ۰۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۶

نماز جمعه این هفته ( 08/09/1398) با حضور اقشار مختلف مردم به امامت حجه الاسلام صفری اقامه گردید. حجه الاسلام صفری در خطبه اوّل نماز با دعوت مردم به تقوی گفت : اکثریت مردم نسبت به دنیا عاقلانه رفتار می کنند و سود و زیان خود را می سنجند و آنچه به سودشان است عمل می کنند ولی متاسفانه نسبت به آخرت اینگونه عمل نمی کنند و در بسیاری از موارد به آخرتشان صدمه می زنند . در حالی که اخرت به مراتب مهمتر ای دنیا است.

خطیب جمعه گرمی در خطبه دوّم با اشاره به سالروز شهادت شهید مدرس و روز مجلس گفت : مدرس در جمهوری اسلامی نماینده نبود بلکه در رژیم پهلوی نماینده بود. طبیعتا اگر کسی بخواهد در چنین رژیمی به مسئولیت نمایندگی خود عمل کند بسیار سخت است. و مرحوم مدرس در چنین فضائی با شجاعت تمام آنچه مصلحت ملت و کشور بود بیان می کرد. چون او برای همین منظور نماینده شده یود. و اگر یاد مدرس زنده مانده است به دلیل همین اخلاصش است که در نهایت جانش را نیز در همین راه از دست داد.

اقای صفری افزود : روز شهادت شهید مدرس روز مجلس نامگذاری شده است تا الگوی مناسب برای نمایندگا معرفی شود و تا به مجلسیان گفت شود که باید هدف متعالی داشت نه پَست و دنیوی و باید در راه آن هدف متعالی مجاهدانه تلاش نمود و حتی لازم شد جان داد کما اینکه شهید مدرس همین کار را کرد.

امام جمعه گرمی در ادامه سخنان خود با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور گفت : وضعیت کشور ، مدیریت خاص می طلبد و افرادی که مسئولیت اجرائی دارند خصوصا آنها که تصمیم گیری آنها و تلاش و کوشش آنها در سرنوشت مردم تاثیر دارد، باید توجه کنند که امروز کشور ، به مدیریت جهادی نیاز دارد.

وی افزود : گرانی ، بیکاری درد آور است. ولی تحمل این درد وقتی سنگین می شود که قشر آسیب پذیر توجیه نشوند ، مسئولین کاری برای آنها نکنند یا کارهایشان را به اطلاع عموم نرسانند و یا حتی مردم تصور کنند آنهائی که در بالا نشسته اند اصلا از گرانی خبر ندارند و رنج گرانی را خودشان نچشیده اند.

حجه الاسلام صفری با اشاره به این که آمریکا نه تنها عوض نشده است بلکه دشمنیش نسبت به ملت ایران بیشتر است گفت : آمریکا نسبت به گذشته تضعیف و ایران تقویت شده است ولی آنچه باید به آ« توجه کرد این است که آمریکا میدان جنگ را از عرصه نظامی به عرصه اقتصادی و فرهنگی و رسانه ای منتقل کرده است.

آقای صفری گفت : در عرصه اقتصادی دشمن می خواهد مردم را فلج کند و این تحریمها برای همین است. سلاح ما در این عرصه ، اقتصاد مقاومتی است آنهم به معنای واقعی کلمه. مشکل در اینجا این است که متولیان ما از اقتصاد مقاومتی سخن می گویند ولی در عمل ، شایسته عمل نمی کنند.

وی افزود : دشمن در جهبه فرهنگی شب روز مغز و فکر جوانان ما را بمباران می کند و ما در این عرصه نیز از قدرت بازدارنده قوی برخوردار نیستیم. مدارس ما ، مساجد ما ، مراکز فرهنگی ما برای مبارزه با تهاجم فرهنگی طراحی نشده اند برای روزهای عادی ساخته شده اند در حالی که ما در عرصه فرهنگ در حال جنگیم.

حجه الاسلام صفری گفت : عرصه دیگر دشمن ، جنگ رسانه ای است. شبکه های مجازی و رسانه های مختلف انترنتی یکی از قوی ترین نیروی تهاجمی دشمن را تشکیل می دهد که به آسانی از مرزها می گذرد به درون خانه وارد می شود و مغز جوانان ما را شستشو می دهد. جوان در کنار ما هستند اما تحت عمل جراحی دشمن قرار دارند.

 

آخرین به روز رسانی در جمعه ۰۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۹
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

طراح و برنامه نویس: مهندس محمود میرزائی