صفحه اصلی » اخبار » سیاسی » حجه الاسلام صفری :رئیس جمهور آمریکا شایسته تبادل پیام نیست.
 
حجه الاسلام صفری :رئیس جمهور آمریکا شایسته تبادل پیام نیست. PDF چاپ نامه الکترونیک
جمعه ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۴

نماز جمعه این هفته(24/03/1398) با شرکت اقشار مختلف مردم به امامت حجه الاسلام صفری در مسجد جامع گرمی اقامه گردید.

حاج آقا صفری در خطبه اوّل با دعوت مردم به رعایت تقوا گفت : انسان همواره باید برای دنیا و آخرت خویش تلاش کند ولی مواظبت کند که در تعارض دنیا و آخرت ، آخرت را مقدم بدارد و اشتغال به دنیا او را از آخرت غافل نکند. امام جمعه مغان افزود : بعضیها از دنیا استفاده می کنند که خود را دیندار نشان دهند ، این ریا و شرک است که مذموم است. برخی دیگر دین را وسیله دنیا قرار داده اند که این بسیار زشت و ناپسند و مذموم است. برخی خود را دیندار نشان می دهند تا متدیین را فریب دهند و مالشان را بگیرند. و گروهی از دین برای جمع ثروت استفاده می کنند که این هر دو ناپسند است. اینها همه از جمله مواردی است که ممکن است دنیا ، انسان را به اینها گرفتار کند. انسان باید برای دنیا بکوشد ولی مواظب باشد که در تله دنیا نیافتد.

حجه الاسلام در خطبه دوّم با توجه به فرا رسیدن فصل برداشت و پرداخت زکات مردم را به عمل به این فریضه الهی دعوت کرد و در ادامه با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در سالگرد ارتحال حضرت امام گفت : اندیشه‏ى مقاومت، قدرتمندترین سلاحِ یك ملّت در مقابل زورگویان عالم ، است. بنابراین طبیعی است که دشمن تلاش می کند این سلاح را از دست مردم بگیرد و القاء می کنند که مقاومت چه فایده ای دارد. آقای صفری افزود چهار گروه یعنی شیفتگان غرب ، ترسوها و مرعوبان و کاسبکاران غربی و کسانی که حیات سیاسی خود را مدیون غرب هستند ، مخالف مقاومت هستند و برای رسیدن اهداف خود ، مقاومت را مساوی جنگ و خوریزی معرفی می کنند در حالی که مقامت سپر ملت آزاده در برابر جنگ طلبان است.

حجه الاسلام صفری با اشاره به دیدار نخست وزیر ژاپن با رهبر معظم انقلاب این دیدار را نمایش عزت اسلامی خواند و گفت : کشوری که روزی لایحه کاپیتولاسیون در آن تصویب می شد امروز رهبرش می گوید رئیس جمهور آمریکا شایته تبادل پیام نیست و به هیچ وجه ما با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد.

حاج آقا صفری در ادامه خطبه دوّم با اشاره به بسیج ملی کنترل فشار خون گفت :

امروز فشار خون بالا از جمله مهمترین عامل مرگ و میر در ایران است. بالغ بر 15 میلیون نفر به فشار خون بالا مبتلا هستند. در سال 96 حدود 97 هزار نفر در ایران در اثر بیماری مرتبط با فشار خون جانشان را از دست دادند.

خلاصه عامل بیش از 50 در صد از موراد مرگ ناشی از این فشار خون استوی افزود :لازم است مردم و افراد بالای 30 سال با این طرح همکاری کنند. به محلهایی که تعیین شده است مراجعه کنند و فشار خون خود را اندازه گیری کنند تا در صورت نیاز تحت کنترل و مراقبت قرار گیرند . چرا که فشار خون قابل درمان و کنترل است.

آقای صفری در خاتمه از بی کیفیت بودن پخت نان و تعطیل شدن اکثر نانوائیها در روزهای خاص و همچنین از کمبود پزشک متخصص در بیمارستان و نبود برخی دستگاها پزشکی یا تعطیل بودن آنها انتقاد نمود.

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

طراح و برنامه نویس: مهندس محمود میرزائی