صفحه اصلی » اخبار » سیاسی » مراقب نقشه دشمن باشید
 
مراقب نقشه دشمن باشید PDF چاپ نامه الکترونیک
جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۱

نماز جمعه این هفته (23/09/1397) با حضور اقشار مختلف مردم به امامت حاج آقا صفری امام جمعه شهرستان مفان در مسجد جامع این شهر اقامه شد.

امام جمعه مغان در خطبه اوّل با اشاره به توصیه پیامبر (ص) به ابوذر (ره) گفت : گرچه محاسبه روز جزاء سخت و دقیق و وسیع و طولانی است ولی این جای امیدواری است که محاسبه گر خداست.

آقای صفری با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار خانواده شهداء با وی گفت : مقام معظم رهبری با اشاره به این که باید مراقب نقشه های دشمن در سال 98 باشیم فرمودند که توصیه من به ملت ایران به‏ویژه جوانان و مجموعه‏هاى گوناگون كشور اعم از همه صنوف و جریان‏هاى سیاسى این است كه مراقب باشند میدان را براى دشمن آماده نكنند زیرا اگر غافل شویم، همان دشمن ضعیف، زهر خود را خواهد ریخت.

حاج صفری افزود مقام معظم رهبرى در بیست و نهمین سالگرد ارتحال حضرت امام(ره) به نقشه راه دشمن در مقابله با ملت ایران اشاره كرد و فرمودند : امروز نقشه‏ى دشمن این سه چیز است: فشار اقتصادى، فشار روانى، و فشار عملى؛ هدف هر سه نوع فشارهاى دشمن هم سیطره‏ى بر كشور عزیز ما ایران است.

فرمودند : دشمن درصدد آن است كه ما از نقاط قوّت خودمان صرف‏نظر كنیم، از عناصر اقتدار ملّى خودمان دست برداریم تا راحت‏تر بتواند بر كشور ما، بر ملّت ما، بر سرنوشت ما و آینده‏ى ما مسلّط شوند.

سه نقطه قوت مهم نظام كه مورد هدف دشمن قرار گرفته است عبارتند از:

۱) پیشرفت‏هاى هسته‏اى جمهورى اسلامى ایران

۲) توانایى موشكى و قدرت دفاعى جمهورى اسلامى ایران.

۳) نفوذ منطقه‏اى جمهورى اسلامى ایران.

آقای صفری گفت : مقام معظم رهبری هم برای مردم و هم برای مسئولین هم راه را نشان می دهد و هم چاه را ، هم درد را معرفی می کند و هم درمان را ، هم توطئه دشمنان را بیان می کند و هم راه مبارزه با توطئه آنان را. این ما مردم هستیم که باید این سخنان حکیمانه را آویزه گوشمان کنیم تا دشمن نتواند به هدف شوم خود برسد. این مسئولین هستند که باید بیشتر مراقب باشند که فریب دشمنان را نخورند.

حجه الاسلام صفری با تبریک میلاد امام حسن عسگری و تسلیت سالروز وفات حضرت معصومه (ع) به روز وحدت حوزه و دانشگاه اشاره کرد ، گفت : این یک واقعیت بود که دشمن بین حوزه و دنشگاه اختلاف انداخته بود. حوزه دانشگاه را قبول نداشت و دانشگاه حوزه را. حوزه می گفت دانشگاه دینی ، اسلامی نیست. دانشگاه می گفت حوزه علمی نیست و مرتجع است. ثمرات این اختلاف عاید دشمنان می شد. با شهادت آیت الله دکتر مفتح در دانشگاه تهران وحدت حوزه و دانشگاه رقم خورد. بدون شک انقلاب اسلامی ثمره وحدت حوزه و دانشگاه بود که با شهادت شهید دکتر مفتح جلوه آشکار ور سمی پیدا کرد.

باید متولیان امر در راستای تحکیم این وحدت الش کنند هم موانع وحدت را بشناسند و آنها را رفع کنند و هم راهکارهای وحدت را بشناسند آن را تقویت کنند و هم آسیبهای وحدت را شناسی آنها را درمان نمایند.

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

طراح و برنامه نویس: مهندس محمود میرزائی