صفحه اصلی » اخبار » سیاسی » تحریم آمریکا پدیده تکراری و بی اثر
 
تحریم آمریکا پدیده تکراری و بی اثر PDF چاپ نامه الکترونیک
جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۷

حجه الاسلام صفری در خطبه اوّل با اشاره به فرمایش پیامبر اسلام به حضرت ابوذر گفت : کیفیت زندگی ما در این دنیا مرتبط با نوع عمل ماست . اعمال صالح ما دنیا و آخرت ما را می سازد و گناهان ما دنیا و آخرت ما را تباه می کند.

حاج آقا صفری با اشاره به تحریمهای جدید مریکا در 13 آبان گفت :

کودکان و پیرمردان و پیرزنان ایران نیز می دانند که آمریکا 40 سال است نه تنها ما را تحریم کرده بلکه عملا با مردم ایران وارد جنگ سیاسی ، نظامی ، اقتصادی و فرهنگی شده است. جنگ و مبارزه زحمت دارد ، خسارت دارد ولی شما یک مورد پیدا کنید که آمریکا در این مبارزه پیروز شده باشد.

خطیب شهرستان مغان گفت : در جنگ سیاسی نه تنها خود آمریکا ایادی آن را از کشورمان خارج کردیم و به جای حکومت پادشاهی حکومت ولائی برقرار نمودیم. روزی سفیر آمریکا در داخل کشور ما به شاه دستور می داد و او ذلیلانه اطاعت می کرد و امروز یک سرباز ما در خلیج فارس ناوهای آمریکائی را مدیریت می کند. روزی مدسریت سیاسی کشور ما در دست آمریکا بود امروز مدیرت آمریکا در منطقه در دست سرداران ماست.

امام جمعه گرمی افزود : در نبرد نظامی هشت سال جنگ را گرچه مظلومانه ولی جانانه مدیریت کردیم و امروز بر شهدای خود افتخار می کنیم که یک وجب از خاکمان را به دشمن ندادیم. در نبرد نظامی آمریکا یک بار در پشت صدام مخفی شد ولی هم صدام شکست خورد و هم آمریکا . روز دیگر پشت منافقین مخفی شد ، هم منافقین شکست خورد هم آمریکا ، روز دیگر پشت داعش مخفی شد ولی باز هم داهش شکست خورد و هم آمریکا.

از اسرائیل حمایت کرد که تا از نیل تا فرات را بگیرد ولی امروز رژیم اشغالگر قدس به دور خود دیوار می کشد که شاید امنیت خود را تامین کند و حزب الله نفس آنها را قطع کرده است و فقط وراجی می کنند و به دوره گردی در این کشور و آن کشور مشغولند.

از آل سعود حمایت کرد در یمن جنایت نمود ، تروریستها را به کشورهای اسلامی از جمله ایران فرستاد ولی الان تلاش می کند که آل سعود را از باتلاق یمن نجات دهد ولی نمی تواند و از طرف دیگر عربستان با کشتند خاشقچی و یک خبرنگار دیگر در داخل عربستان آبروی نداشته خود و آمریکا را بر باد فناء داد.

با همه اینها ما روزی سیم خاردار نداشتیم امروز موشک نقطه زن داریم ، روزی ساده ترین اسلحه جنگی نداشتیم امروز جنگده مدرن را ره تولید انبوه رسانده ایم.

حجه الاسلام صفری با اشاره به تهاجم فرهنگی غرب گفت : در عرصه فرهنگی آمریکا برای ایجاد تحول فرهنگی متناسب با خواسته های غرب تلاش نمود از شبکه های ماهواره ای تا دیگر رسانه های مجازی شب و روز برای جوانان ما بی دینی و بداخلاقی و فساد را ترویج داد ولی جوانان ما همین دیروز راهپیمائی اربعین راه راه انداختند و همین جوانان دیروز گردن آمریکا را در عراق و سوریه شکستند.

در عرصه فرهنگی اگر گاهی مشکل دیده می شود از خود مردم و ضعف مدیریت فرهنگی در کشور است که اگر این ضعفها که بسیاری از آنها از فرهنگ عمومی ما که گاها نادرست هست ناشی می شود که با اصلاح آنها می توانیم مشکلات فرهنگی را به حد اقل برسانیم.

امام جمعه مغان با اشاره به تحریم های آمریکا گفت :

مگر ایران بر ناکازاکی و هیرو شیما بمب ریخت و 220 هزار نفر را کشت ، مگر ایران 100 میلیون سرخ پوست آمریکائی را بین قرنها 17 و 19 قتل عام کرد ، مگر ایران در جنگ جهانی دوّم ۳۹۰۰ تن بمب انفجاری قوی و بمب‌های آتش‌زا به بر روی دَرِسدِن آلمان ریخت و بر اساس اظهارات افسر ستاد مشترک ارتش آلمان 253 هزار نفر را سوزاندند که هویت 168 هزار نفر اصلا شناسائی نشد. ، مگر ایران بود که در مدت 16 سال سه میلیون ویتنامی را قتل عام کرد ؟ مگر ایران بود که افغانستان را اشغال نمود و هزاران زن و کودک را قتل عام نمود ، مگر ایران بود که عراق را اشغال نمود و هزاران زنان و مردان بی گناه را کشتند ، مگر ایران است که از کشتار کودکان یمنی حمایت می کند ؟ همه این جنایتها و جنایتهای بیشمار را دولت آمریکا انجام داده است حالا این جنایت پیشه گان ملت ایران را تحریم می کنند. فلسفه شکستهای آمریکا از ملت ایران همین نکته است که زیربنای آمریکا بر جنایت و باطل استوار است در حالی که زیربنای حکومت ایران بر حقانیت است.

آقای صفری در آخرهمه مردم و مسئولین را به وحد و صف آرائی در مقابل دشمن دعوت نمود و از کسانی که دائما در حال خواندن آیه یاس هستند خواست با سخنان ناامید کننده به دشمن کمک نکنند.

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

طراح و برنامه نویس: مهندس محمود میرزائی