صفحه اصلی » اخبار » سیاسی » روز ملی مبارزه با استکبار جهانی
 
روز ملی مبارزه با استکبار جهانی PDF چاپ نامه الکترونیک
جمعه ۱۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۹

نماز جمعه این هفته (11/08/1397) مثل هفته های گذشته با حضور اقشار مختلف مردم به امامت حجه الاسلام صفری در مسجد جامع شهرستان مغان اقامه گردید.

حجه الاسلام صفری در خطبه اوّل ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوا با اشاره جایگاه مسجد در اسلام گفت : اگر تاریخ را مطالعه کنیم می بینیم مسجد نه تنها در اسلام یک مکان عبادی بوده است بلکه یک مرکز نظامی ، علمی ، فرهنگی و سیاسی نیز بوده است و تمام مراکز مهمی مانند حوزه علمیه و دانشگاه از مسجد جدا شده است..

وی افزود : ولی متاسفانه حکومت اسلامی از ترس این که مساجد دولتی شود آن را رها کرده و مردم نیز توان اداره مناسب مساجد را ندارند به همین دلیل مساجد ما از نظر ساختمان و بهداشت و امکانات در مقایسه با مساجد دیگر کشورها وضعیت مناسبی ندارد و افرادی مدیریت مسجد را به عهده می گیرند که گرچه ممکن است خودشان افراد صالحی باشند ولی شناخت کافی از نقش مسجد و جایگاه مسجد ندارند و به همین دلیل مساجد را یا به سالن عذا خوری تبدیل کرده اند و یا مثل حسینیه با آن برخورد می کنند و یا درشان را بسته و ورود نمازگزاران بر آن ممکن نیست.

آقای صفری گفت : کاری کردیم که تنها پیرمردهای که به مطالب مذهبی علاقمندند یا جایی برای رفتن ندارند به مساجد می آیند و مساجد از جوانان خالی شده است. چرا که هیچ جذابیتی در مساجد ایجاد نکرده ایم. نه هیئت امنا برای جوانان جذابیت دارند و نه امام جماعت مسجد و نه خود مسجد بلکه همه دست در دست هم داده اند که جوانان را از مساجد بیگانه کنند.

خطیب جمعه شهرستان مغان در خطبه دوّم نماز جمعه ضمن گرامی داشت روز ملی مبارزه با استکبار جهانی گفت : مبارزه با استکبار جهانی را ما آغاز نکرده ایم که تمام کنیم بلکه دشمن به غارت ما پرداخته و ما از خود دفاع کرده ایم و تا این دشمنی ادامه داشته باشد و استکبار جهانی در پی تسلط بر مردم ایران باشد ، مردم ایران به مبارزه خود ادامه هخواهد داد.

حجه الاسلام صفری در ادامه افزود: ما از تمام عقلای عالم حتی از این خارج نشین فاسد و این سلبیرتی های بی غیرت که مدام دم از ایران می زنند می پرسیم چه کنیم؟ وقتی آمریکا می خواهد ما نباشیم و می خواهیم اسیر دست آمریکا باشیم وظیفه ما چیست ؟ آیا مثل شما حیثیت و شرفمان را بفروشیم ، کشورمان و ناموسمان را در اختیار آمریکا بگذاریم یا تا جان در نفس داریم باید مبارزه کنیم؟ معلوم است ملت ایران تصمیم گرفته است تا آخر مبارزه خواهد کرد و در این 40 سال ثابت کرده است که گرچه خیلی سختی کشیده و خیلی شیطنت از دشمن دیده ولی همواره دشمنان خود را شکست داده است و به فضل خدای عالم باز شکست خواهد داد.

امام جمعه مغان اظهار نمودند : شرط پیروزی ما در این مبارزه این است که با همان ایمان و اعتقاد که قیام کردیم باید مبارزه کنیم. وی افزود : ما باید همچنان ملت انقلابی بمانیم. باید از کار جهادی دست برنداریم . باید هر روز بیش از گذشته ایمان به خدای متعال را افزایش دهیم . ما باید از اسلام عزیز از ولایت فقیه دست برنداریم. ما باید دولت انقلابی داشته باشیم. ما باید مسئولین انقلابی ، ولائی ، درد دیده و رنج کشیده به سر کار بیاوریم. ما باید بصیرت داشته باشیم دشمن شناس باشیم و توطئه دشمنان را بشناسیم. ما باید متحد و یک صدا باشیم.

آقای صفری گفت : اگر در جائی می لنگیم بدانیم در همین ویژگی ها کوتاهی کرده ایم. یا انقلابی عمل نکرده ایم. یا متحد نبوده ایم ، یا طبق فرمان ولایت عمل نکرده ایم ، یا کار را به غیر انقلابی ها داده ایم و یا مسئولیت ها را به طبقه مرفه سپرده ایم.

حجه الاسلام صفری با گرامی داشت روز وقف و فرهنگ عمومی ، در پایان رحلت پیامبر اسلام و شهادت امام حسن و امام رضا علیهم السلام را تسلیت گفت و مردم را به پیروی بیش از پیش از معصومین علیهم السلام دعوت کرد.

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

طراح و برنامه نویس: مهندس محمود میرزائی