صفحه اصلی » اخبار » سیاسی » اربعین نمایش فرهنگ عاشورائی
 
اربعین نمایش فرهنگ عاشورائی PDF چاپ نامه الکترونیک
جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۶

نماز جمعه این هفته مثل هفته های گذشته با حضور اقشار مختلف مردم شهرستان مغان در مشجد جامع این شهر به امام حجه الاسلام صفری اقامه شد.

آقای صفری با اشاره به توصیه پیامبر اسلام به حضرت ابوذ (ره) گفت : مومنین در بهشت دارای درجاتی متفاوتی هستند که این تفاوت درجات به دلیل تفاوت در عمل آنها در همین دنیاست. وی افزود : اگر بهشت دارای درجات است ، آن درجات را در همین دنیا باید بسازیم. چرا که در آخرت افزودن درجه ممکن نیست. حتی در آخرت ایمان آوردن ممکن نیست. چون شما در آیات متعدد می خوانید که کفار از خدای متعال می خواهند خدایا ما را برگردان که ایمان آوریم و عمل صالح انجام دهید. « رَبَّنا أَبْصَرْنا وَ سَمِعْنا » می گویند دیدم و شنیدم « فَارْجِعْنا نَعْمَلْ صالِحاً » ما را به جايي ـ يعني دنيا ـ برگردانيد که آنجا ايمان بياوريم، چون قيامت جاي ايمان نيست . پس باید اینجا تلاش نمود که در آخرت صاحب درجه شد.

حجه الاسلام صفری با اشاره به فرارسیدن اربعین شهادت امام حسین علیه السلام گفت : حماسه اربعین نمایش قدرت جهان اسلام و بزرگترین محمل معرفى شیعه و نهضت سرخ حسینى به جهانیان است. راهپیمایى اربعین بسترى براى عینیت یافتن فرهنگ عاشورایى در مقابله با دشمنان اسلام و تفكرات تكفیرى است. وی افزدود : حضور ده‏ها میلیونى مردم از ۴۰ كشور جهان با تنوع مذهبى، نژادى، قومى، سنى و جنسیتى نماد قدرت نرم شیعه و وحدت مسلمین در شرایط حساس كنونى است.

آقای صفری ضمن محکوم نمودن حادثه تروریستى میرجاوه‏ گفت : انتظار مى‏رود مسؤولان امنیتى نسبت به حفاظت از مرزها و فعالیت گروه‏هاى تروریستى حساسیت و هوشمندى بیشترى از خود نشان دهند.

امام جمعه مغان با اشاره به ابلاغ سند جامع تحقق تمدن نوین اسلامى از ناحیه مقام معظم رهبری گفت : در حالی که رئیس جمهور آمریکا پایان یافتند نظام جمهوری اسلامی ایران را اعلام می نمود مقام معظم رهبری سند جامع تحقق تمدن نوین اسلامى برنامه پیشرفت 50 ساله ایران را که در عرصه اقتصادى به ده قدرت اول دنیا می رساند ابلاغ نمود. خطیب جمعه گرمی اضافه کرد : این ابلاغ ضمن پاسخ محکم بر یاوه گوئیهای رئیس جمهور کم خرد آمریکاست بلکه نقطه قوت و امیدی است در مقابل افراد سست عنصر که دائما مردم ایران را از تحریمهای آمریکا می ترسانند.

حجه الاسلام صفری گفت : شما شک نکنید اگر تصمیم گیران و قانون نویسان و سیاستمدارن متمایل به غرب ، جوانان ما را تحریم نکنند تحریم آمریکا نه تنها کشور را ما را دچار خطرات نخواهد کرد بلکه جلوی پیشرفت ما را نخواهد گرفت به شرط این که مسئولین ما درست برنامه ریزی کنند. ما 40 سال است در تحریم هستیم ولی هر سال نیز در تمام ابعاد به جلو حرکت کرده ایم.

در آخر خطبه دوّم آقای صفری از هیئت فوتبال شهرستان مغان که با تلاش خود و جوانان علاقمند به فوتبال توانسه اند با پیروزی بر تمام تیمهای شهرستانهای استان به عنوان نماینده استان اردبیل در مسابقات رسمی لیگ دسته سوّم شرکت کنند تشکر کرد و افزود : جوانان ما در حالی به این مرتبه از فوتبال دست یافته اند که از محرومیتها و نبود امکانات زیادی رنج می برند. از مسئولین و مردم و ورزش دوستان انتظار این است که این جوانان را یاری کنند تا بتوانند این رتبه را حفظ یا حتی به رتبه های بالاتر دست پیدا کنند. همه می دانند که توسعه ورزش ، نه تنها نشاط و شادی به همراه دارد بلکه حتی در اقتصاد شهر نیز اثر دارد. تیمهای مختلف شهرستانهای سایر استانها می آیند و تبادل فرهنگها و به سر زبان افتادن شهرستان ما از کمترین ثمرات این ورزش است.

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

طراح و برنامه نویس: مهندس محمود میرزائی