صفحه اصلی » اخبار » سیاسی » فضولی و پر حرفی ممنع
 
فضولی و پر حرفی ممنع PDF چاپ نامه الکترونیک
جمعه ۲۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۰

نماز جمعه این هفته با شرکت اقشار مختلف مردم مثل هفته های گذشته به امامت حجه الاسلام صفری در مسجد جامع شهرستان مغان اقامه شد. خطیب جمعه مغان در خطبه اوّل با اشاره به موعظه پیامبر اسلام به حضرت ابوذ ، گفت : طبق فرمایش پیامبر اسلام (ص) فضول در کار دیگران و همچنین پرحرفی ممنوع است. آقای صفری در ادامه گفت : ما معمولا برای چیزهایی گرانبها را در گاو صندوق نگه می داریم تا دزد نبرد. اما پیامبر مکرم اسلام می فرماید بیش از آن طلا جواهرات از زبانت مراقبت کند. دزد مالت را می برد ولی زبان ایمانت را.
حاج آقا صفری با اشاره به نزدیکی اربعین شهادت امام حسین (ع) گفت : شیفتگان و عاشقان مرقد مطهر اباعبدالله از سراسر جهان خصوصا کشور ما در تب و تاب سفر اربعین و زیارت مرقد مطهر امام حسین (ع) هستند. عده ای برای سفر ثبت نام می کنند و عده ای در حال آماده سازی موکبهائی در ایران و عراق برای پذیرائی از زائرین اباعبدالله الحسین هستند. هر کس هرچه در توان دارند به طبق اخلاص می گذارند تا این همایش عظیم کربلائیان بین نجف و کربلا را پر کند و آنهائی که میلیاردها دلار برای خاموش کردن نام امام حسین (ع) تلاش کردند چشمشان کور گردد. وی افزود : موکبهائی که برای پذیرائی از زائرین اربعین تشکیل می شود توسط کمکهای مردمی تشکیل می شود لازم است مردم عزیز و ولایتمدار مغان نیز با ارسال نذورات خود به موکبها از مهمانان و زائران اباعبدالله پذیرائی نمایند.
حجه الاسلام صفری با اشاره به تصویب لایحه CFT گفت : این لایحه که در مجلس تصویب شد هم در مجلس و هم در فضای جامعه مخالفین زیادی داشت. 120 نفر از نمایندگان و تشکلهائی دانشجوئی و حوزوی و بسیاری از مراجع از جمله مخالفین این لایحه بودند.
وی افزود : این لایحه به شورای نگهبان ارسال شده است اگر در این شورا تصویب شود باید همه ما آن را به عنوان یک قانون بپذیریم.
حاج آقا صفری با اشاره به استدلال موافقین لایحه گفت : وزیر محترم خارجه جناب آقای ظریف گفته است که با تصویب این لایحه می خواهیم بهانه های آمریکا برای مشکلات بعدی را بگیریم و البته گفته است که هیچ کس نمی تواند تضمین دهد با تصویب این لایحه مشکلات حل خواهد شد. خطیب جمعه با رد این استدلال گفت : استدلال ایشان که فقط می خواهد بهانه از دست آمریکا گرفته شود و هیچ تضمینی هم بر بهبود وضعیت نیست ، نادرست است. چون بهانه های آمریکا تمام شدنی نیست. آمریکا تا آمریکاست و این انقلاب تا پرجاست ، آمریکا دست از بهانه های خود برنخواهد داشت . فلذا ما نمی توانیم برای باطل نمودن بهانه های آمریکا ، مقرراتی را علیه خودمان تصویب کنیم.
حجه الاسلام صفری در ادامه اظهار داشت : یکی از موافقین لایحه که عضو هیئت رئیسه مجلس نیز هست در توجیه این لایحه گفته است که ما توانائی انتقال در آمدهای نفتی به کشور را نداریم و با تصویب این لایحه این مشکل حل می شود.
خطب جمعه مغان در سست بودن این استدلال نیز گفت : این دلیل هم اگر درست باشد در درون خود یک پیام تلخی دارد که برجام که می گفتیم آب خوردن ما نیز به آن وابسته است کاری نتوانسته بکند حالا این لایحه چه کار خواهد کرد معلوم نیست.
آقای صفری با اشاره به استدلال موافقین که با قرار دادن حق شرط ایرادات کنوانسیون را بر طرف کرده اند گفت : بر اساس حقوق بین‏الملل حق شرط در زمانى وارد است كه كنوانسیون آن‏را قبول كرده باشد، كه كنوانسیون CFT حق شرط بر تعریف تروریسم را نپذیرفته است. مضافا بر این که آمریکا سپاه پاسداران را جزو حامیان تروریسم می داند. و در ماده 6 سی اف تی صریحا آمده است که هیچ توجیهی نمی تواند تعریف تروریسم را محدود کند. اشکال دیگر مخالفین این است که با تصویب این لایحه ما باید تمام اطلاعات ارتباطات بانکی خود را به بیگانگان و اعضای این کنوانسین بدهیم که امنیت اقتصادی فعالان اقتصادی ما به خطر خواهد افتاد.
حجه الاسلام صفری در خاتمه بیان کردند که : البته نباید سیاسیون این لایحه را بهانه و فرصت کوبیدن هم قرار دهند و باعث تنش و تفرقه بین مردم شوند. بعضی ها به جای مصلحت کشور مصلحت حزب خود را در نظر می گیرد و رقیب خود را می کوبد و یا از فرصت پیش آمده استفاده می کند که افکار خود را به کرسی بنشاند. هر دو رفتار زشت و ناپسند است که باید از آن اجتناب کرد.

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

طراح و برنامه نویس: مهندس محمود میرزائی