صفحه اصلی » اخبار » سیاسی » پاسخ کوبنده سپاه بر حامیان تروریستها
 
پاسخ کوبنده سپاه بر حامیان تروریستها PDF چاپ نامه الکترونیک
جمعه ۱۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۱

نماز جمعه شهرستان گرمی این هفته نیز همچون هفته های گذشته با شرکت با شکوه اقشار مختلف مردم در مسجد جامعه شهرستان مغان برگذار شد.

حجه الاسلام صفری امام جمعه این شهرستان در خطبه اوّل نماز جمعه با اشاره به فرمایش پیامبر اسلام خطاب به ابوذر گفت : طبق فرمایش پیامبر اسلام (ص) گناه یکی از اسباب کاهش روزی و محرومیت انسان از نعمتهای دنیوی است. آقای صفری افزود : امروز بسیاری از محرومیتها که در زندگی روزمره ما رخ می دهد و از بسیاری از نعمتها محروم می شویم شاید به دلیل بی توجهی به احکام الهی است که در زندگی ما رخ می دهد. چرا که خدای متعال فرموده است و مَن أَعرَض عَن ذِکری فَاِنَّ لَهُ مَعیشَةً ضنکاً . » و در مقابل آن فرموده است وَلَو أَنّ اَهلَ القُری آمَنُوا وَ اتَّقُوا لَفَتَحنا عَلَیهِم بَرکاتً منَ السَّماءِ وَ الاَرض.»

آقای صفری گفت : فقر و تنگدستی یک چیز تحمیلی است . چرا که خدای متعال به اندازه نیاز انسان در طبیعت آفریده است. و خودش نیز متعهد شده است که روزی تمام موحودات را تامین کند «وَ مَا مِن دَآبَّةٍ فِی الاْءَرْضِ إِلاَّ عَلَی اللَّهِ رِزْقُهَا » ولکن گناه ما و یا دیگران زندگی را بر مردم سخت می کند. که حضرت امیر (ع) فرمودند: « اِنَّ النّاسَ ما افْتَقَرُوا وَلا احْتاجُوا وَلا جاعُوا وَلاَعَرُوا اِلاَّ بِذُنُوبِ الاَْغْنِیاء » همانا مردم جز به اثر گناه ثروتمندان، فقیر و محتاج و گرسنه و برهنه نمی شوند.

حجه الاسلام صفری در خطبه دوّم نماز جمعه با اشاره به اتفاقات اخیر در سطح کشور و بین الملل گفت : در هفته گذشته اتفاقات بسیار مبارک و خوشحال کننده رخ داد که قابل توجه است.

خطیب جمعه مغان گفت :

یکی از اتفاقات خوشحال کننده اجتماع و رزمایش بزرگ اقتدار عاشورائی بسیجان و جهادگران سازندگی در سراسر کشور بود که بخشی از این رزمایش حضور 100 هزار نفری بسیجیان در تهران بود که مقام معظم رهبری در آن اجتماع عظیم سخنرانی نمود و مثل همیشه مطالب بسیار مهمی را بیان فرمود.

آقای صفری با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری گفت : باید برای مبارزه با دشمن ابتداء وجود دشمن را بپذیریم و برای رشد و توسعه و مبارزه خودمان را باور کنیم و چهره های مختلف تهاجم دشمن را بشناسیم.

امام جمعه مغان با اشاره به پاسخ کوبنده سپاه به گروه تروریستی اهواز گفت :

ملت ایران خوشحالند که فرزندان غیور آنها به تمام فعالیت دشمنان اشراف اطلاعاتی دارد به طوری که ورود و خروج آنها را از دور کنترل می کنند و اگر دست از پا خطا کردند در کمترین زمان ممکن پاسخ قاطع و کوینده به آنها می دهد. وی افزود : ما فراموش نمی کنیم که روزی در مجلس شورای ما، آمریکا با نفوذ بر دولت و نمایندگان لایحه کاپیتولاسیون تصویب می کردند امروز فرزندان ما هزار کیلیومتر دور تر از مرز ، در بیخ گوش آمریکا ، فرزندان ناخلف آمریکا این تروریستهای وحشی را گوش مالی می کند و با اطلاعات دقیقی که از اجتماع آنان دارد با موشکی که با همت همین جوانان انقلابی ساخته شده تار و مارشان می کند. این موشکها ازفراز پایگاه‏هاى نیروهاى آمریكایى و فرانسوى گذشت و بر سر داعشیان ریخته شد. این یک پیام دارد به تمام کسانی که گاهی ، افکار شومی از ذهنشان خطور می کند.

آقای صفری با گرامیداشت هفته نیروی انتظامی از زحمات این نیروی پرتلاش تشکر کرد و از مردم برای همکاری با نیروی انتظامی در راستای تامین امنیت دعوت نمود.

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

طراح و برنامه نویس: مهندس محمود میرزائی