صفحه اصلی » اخبار » سیاسی » اقتصاد مقاومتی
 
اقتصاد مقاومتی PDF چاپ نامه الکترونیک
شنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۴۹

خلاصه خطبه های نماز جمعه شهرستان گرمی که توسط حجه الاسلام صفری ایراد گردید:
دشمنان می دانند که فقهای عظام و صاحب بصیر دژ غیر قابل نفوذ است که اگر مردم تحت لوای آنها قرار گیرند ، ستم پذیر نمودن مردم و کشاندن آنها به فساد غیر ممکن است. به همین دلیل همواره تلاش کرده یا بین فقهاء تفرقه بیاندازند و یا فقهای عظام را در نظر مردم تخریب کنند. طبق همین سیاست بود که وقتی سید محمد مجاهد پس از اشغالگری روسیه بر علیه آنها فتوا داد و خود لباس رزم پوشید و به میدان آمد با شیطنت های مختلف به تخریب وی پرداخت و کسی که مردم حوضی را که سید محمد مجاهد در آن وضوء گرفته بود ، آبش را به تبرک برده بودند آنقدر در نظر مردم تخریب نمود که بعد از پایان جنگ به رح سید محمد در کنار همان حوض آب دهان انداختند. شیخ فضل الله نوری مجاهد را در مقابل تماشای مردم به دار زدند و مدرس را وابسته به انگلیس نشان دادند .

متاسفانه همواره ساده لوحان و ساده اندیشان سیاهی لشکر دشمن و آلت دست بیگانه گان شده برعلیه سرمایه های اصلی اسلام حمله نموده اند. در زمان حضرت امیر علیه السلام معاویه و عمرو عاص فقط دو نفر بودند ولی انسانها ساده لوح اطراف آنها را گرفته بودند و از طرف دیگر گروه زیادی از ساده اندیشان در اطراف حضرت امیر بودند که همین انسانهای ساده لوح ، صلح با معاویه را بر حضرت تحمیل کردند. در زمان امام حسن و امام حسین (ع) نیز همین اتفاق رخ داد.

یکی از مظلومیتها اسلام این است که کسانی که حتی یک واحد درسی در معارف اسلامی نگذارنده اند ، اسلام شناس شده اند و در ابواب مختلف اسلام اظهار نظر می کنند و در آور این است که همین گروه فقهای عظام را زیر سوال می برند که چرا چنین فتوایی می دهند و چرا چنین عمل نمی کنند و تصور می کنند که فقهاء نیز مانند آنها حرف مفت می زنند و بر اساس هواهای نفسانی سخن می گویند و عمل می کنند. این گروه که نه اسلام را می شناسند و نه به مقام شامخ فقهاء مطلعند و منابعشان نیز فقط بیگانگان و رسانه های بیگانگان است ، حلقوم و صدای رسای بیگانگان هستند.

آمریکا خود را به دیوانگی زده و اروپا نیز ملت ایرا را از اين دیوانه می ترساند تا شاید برجام دیگری بر ملت ایران تحمیل کنند و توان دفاعی و نفوذ منطقه ای ایران را کاهش داده و تعهدات دیگری بر کشور تحمیل کنند. ولی بحمدالله تمام مسئولین قاطعانه بیان نموده اند که توان دفاعی به هیچ وجه قابل مذاکره نیست و اگر آمریکا خود را به دیوانگی بزند ، ملت ایران تجربه خوبی برای تنبیه دیوانگان کسب کرده اند.

یکی از راههای مبارزه با آمریکا توجه به اقتصاد مقاومتی است و یکی از آفتهای اقتصاد مقاومتی فرهنگ غلط مصرف است . اگر ما ر مصرف آب قناعت هم کنیم با مشکل مواجه خواهیم شد در حالی که ما قناعت نمی کنیم و سه برابر مصرف متوسط دنیا آب مصرف می کنیم و در نان نیز همین وضعیت را داریم و سالانه دو میلیون تن ضایعات نان داریم در حالی که دولت سالانه ۱۵ هزار میلیارد تومان یارانه آرد و گندم می دهد و قیمت همین ضایعات نیز 26 هزار میلیارد تومان می شود که با این مبلغ می توانیم بیش از 370 هزار خانه به قیمت 70 میلیون تومان بسازیم. ما ۷ برابر اروپایی ها برنج مصرف می کنند حتی به نمک هم رحم نمی کنیم . نمک مصرفی در ایران سالانه 6 کیلو برای هر نفر است در حالی که در دنیا سه کیلو است.

آخرین به روز رسانی در شنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۵۱
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

طراح و برنامه نویس: مهندس محمود میرزائی