صفحه اصلی » اخبار » سیاسی » حجه الاسلام صفری : نمایندگان مجلس به جای صرفت وقت در مسائل جزئی مشکلات کلان کشور را مد نظر خود قرار دهند.
 
حجه الاسلام صفری : نمایندگان مجلس به جای صرفت وقت در مسائل جزئی مشکلات کلان کشور را مد نظر خود قرار دهند. PDF چاپ نامه الکترونیک
جمعه ۱۰ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۷

حجه الاسلام صفری امام جمعه گرمی با اشاره به سالروز شهادت شهید مدرس و روز مجلس شورای اسلامی ضمن گرامی داشت یاد و خاطره این شهید روز مجلس را به تمام نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی تبریک گفت. آقای صفری در ادامه افزود قاطعیت، صراحت ، شجاعت و توجه به منافع ملی از ویژگیهای شهید مدرس بود که امروز باید نمایندگان مجلس شهید مدرس را الگوی خود انتخاب کنند.

حجه الاسلام صفری در ادمه سخنان خود گفت : امروز نمایندگان وظایف سنگی دارند که انجام آنها آسان تر از مبارزه با حکومت پهلوی نیست. از جمله این که نحوره مدیریت کشور دچار مشکل است که باید نمایندگان مجلس برای آن فکری بکنند. آقای صفری گفت : علی رغم این که در عرصه های مختلف علمی ، دفاعی و خدمات عمومی پیشرفت کرده ایم ولی طلاق افزایش یافته ، جوانان فارغ التحصیل بیکارند ، اعتیاد و معتاد یک مشکل اساسی است ، اخلاق اجتماعی بدتر شده ، آستانه تحمل کاهش یافته ، اعتماد عمومی کاهش یافته ، مردم به یکدیگر ، مردم به مسئولین کمتر اعتماد می کنند، فقر و فاصله طبقاتی بیشتر شده است و مانند این قبیل مسائل ناراحت کننده است.

آقای صفری گفت : میلیاردها تومان پول در پروژه های اتلاف می شود ولی کسی مسئول نیست. چرا باید ساخت و ساز در کشور طوری باشد که با یک زلزله احداثات دولتی بیشترین خرابی را ببینند؟ آقای صفری گفت امروز این خسارات زلزله کرماناشاه اگر بخشش ناشی از زلزله است بخش عمده اش ناشی از سوء مدیریت و نبود نظارت کافی در امر مسکن و بخش عمران است.

امام گرمی گفت : نکته مهم دیگر این است که در کشور ما هرکس از ساعت هفت و نیم تا دو نیم در اداره باشد حقوقش را می گیرد چه کار کند و چه بخوابد که اکثرا کار مفیدی ندارند. این نوع پرداخت حقوق ظلم فاحش است . وقتی بین کسانی که کار می کنند با کسانی که کار نمی کنند فرقی نیست معلوم است که کسی کار نمی کند. به همین دلیل امروز ادارات ما کارائی خود را از دست داده است. در شهر خودمان یک نفر می خواهد یک کاری بکند غیر از مشکل تهیه پول ، عمده ترین مشکلش همکاری کارکنان ادارات است . اسیرش می کنند برای یک عمل یک روز یک سال بیچاره دوندگی می کند.

آقای صفری گفت : مراجع تقیلد عظام اعلام می کنند که آنچه که بانکها از مردم می گیرند رباست. بانکهای به جای کمک به مردم دست رباخواران را از پشت بسته است. ما انقلاب اسلامی کردیم ولی نه کار کرد اداراتمان اسلامی شد و نه عملکرد بانکهایمان اسلامی نشد و نه مهندسین ما ، پیمانکاران ما در بخش عمران اسلامی شدند.

حجه الاسلام صفری در پایان از نمایندگان خواست نمایندگان بیایند با این پدیده های مهلک که مشکل اساسی کشور است رسیدگی کنند و قطعا این مبارزه کمتر از مبارزه با رژیم طاغوت پهلوی نیست. آقای صفری افزود : البته متاسفانه مردم نیز اینها را ازنمایندگان نمی خواهند بلکه آنها هم فقط به فکر منافع خود هستند. یکی می گوید من را رئیس کن آن دیگری می گوید پسرم را سومی می گوید فلان مشکلم را حل کن. ظاهرا عادت کرده ایم که تمام مشکلاتمان را از راههای غیر عادی حل کنیم و منافعی نیز از طریق غیر رسمی بدست آوریم.

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

طراح و برنامه نویس: مهندس محمود میرزائی