صفحه اصلی » اخبار » سیاسی » مبارزه با استکبار مبارزه مستمر ملت ایران
 
مبارزه با استکبار مبارزه مستمر ملت ایران PDF چاپ نامه الکترونیک
جمعه ۱۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۶

حجه الاسلام صفری امام گرمی در خطبه دوّم اين هفته نماز جمعه (12/8/96) با اشاره به سیزده آبان گفت : 13 آبان روز مبارزه با استکبار جهانی است. در چنین روزی حضرت امام تبعید شد، به دانشجویان و دانش آموزان حمله شد و چندین نفر شهید و مجروح شدند و لانه جاسوسی آمریکا ، به دست دانشجویان خط امام افتاد. اینها سه نمونه از مصادیق برجسته مبارزه با استکبار جهانی توسط ملت ایران است. و الا ملت ایران پس از انقلاب اسلامی شاید یک روز بر آنها نگذشته است که با آمریکا و اذناب وی مبارزه نکرده باشند. ما شب می خوابیم آنها در آمریکا و سایر نقاط دنیا بر علیه ما توطئه می کنند و آنها می خوابند و ملت ما بلند می شوند هرچه آنها بافته اند ، همان روز پنبه اش می کنند. و این مبارزه همواره بوده و خواهد بود.

آقای صفری در ادامه گفت :

بحمد الله این برجام هیچ فائده ای هم نداشته باشد این فائده را داشت نه تنها به عده ای در داخل که می خواستند به آمریکا اعتماد کنند و یا مدافع آمریکا بودند بلکه به دنیا ثابت کرد که دولتمردان آمریکا بد عهد ترین انسان در تاریخ بشریت هستند. با چنین آدمهای بی هویت یا آدمهایی که هویتشان فقط غارت کردن ملتهاست ، نباید اعتماد کرد. بلکه همواره باید محتاط و مراقب بود که در یک فرصت مناسب زهرش را نریزد.

حجه الاسلام صفری با توجه به روز فرهنگ عمومی گفت : 14 آبان روز فرهنگ عمومی است. انسان یک موجود فرهنگی است. حیات انسان شدیدا وابسته به فرهنگی است که در آن زندگی می کند. فرهنگ است که او را یا وحشی می کند یا انسان رئوف ، فرهنگ است که او را امین می سازد یا خائن. فرهنگ مانند خاک است. همان طوری که خاک شوره زار گیاه مناسب تولید نمی کند ، و خاک مناسب و مستعد ، گیاهان مرغوب تولید می کند ، فرهنگ مناسب اگر بر جامعه و افکار افراد جامعه حاکم باشد ، انسانهای شایسته در آن تربیت خواهد شد.

پس باید همه مردم خصوصا متولیان فرهنگی به اين مسأله بیش از پیش اهمیت دهند. باید ادب ، اخلاق ، احترام به همدیگر ، امانتداری را در خانواده ؛ مدارس و مساجد به نوجوانان و جوانان یاد دهیم. کودکان ما در کودکی آموزه های دینی خصوصا اخلاق اجتماعی دین را بیاموزند.

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

طراح و برنامه نویس: مهندس محمود میرزائی