صفحه اصلی » اخبار » سیاسی » جایگاه رهبری در تأمین سعادت انسان
 
جایگاه رهبری در تأمین سعادت انسان PDF چاپ نامه الکترونیک
جمعه ۱۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۹

حجه الاسلام صفری با اشاره به فرمایش حضرت امیر (ع) که فرمودند رحمت خدا شامل حال آن کسی است که یک هادی داشته باشد و نجات یابد ، گفت : علم ایمان ، گرچه شرط لازم سعادت است ولی برای سالک که می خواهد راه سعادت را بپیماید یک راهبر لازم است.

آقای صفری گفت : قرآن پیامبر مکرم اسلام را که حبیب الله است و حضرت ابراهیم را که خلیل الله است به عنوان اسوه عملی برای ما معرفی کرده است. چرا که هردوی اين وجود مقدس راه سعادت را طی کرده اند و یکی در معراج به قاب و قوسین او ادنی رسید و دیگری ملکوت آسمانها و زمین را مشاهده نمود.

آقای صفری اضافه نمود که : البته نداشتن رهبر وارسته یا عدم اطاعت از آن خود افراد جامعه را گرفتار مصائب سخت خواهد کرد. کما اين که تاریخ این را ثابت کرده است. خانه نشین شدن امام مردم در صدر اسلام ، خود امت اسلامی را به صدها مصیبت گرفتار نمود که فقط یک نمونه اش این است که بنی امیه یک قرن حکومت کردند که تنها یزید در سه سال حکومتش سه جنایت بزرگ در عالم اسلام مرتکب شد. در سال 61 امام حسین (ع) را شهید و فرزندانش را اسیر کرد و در سال 63 به مدينه لشکر فرستاد که مسلم بن عقبه سه روز مدينه را به سپاهش مباح کرد و بیش از 1700 نفر از صحابه پيامبر که بیشتر آنها حافظ قرآن بودند و ده هزار نفر از مردم مدينه را کشتند. مردم به مسجد و قبر پيامبر پناه بردند ، سپاه یزید به مسجد حمله کردند و با اسبها وارد مسجد شده مردم را در مسجد کشتند و خون به قبر پيامبر رسید و در سال 64 برای مبارزه با ابن زبیر کعبه را به آتش کشید. و گرچه حکومت یزیدیان خاتمه یافت ولی به دلیل عدم تبعیت از رهبر الهی پس از دوران حکومت نحس بنی امیه بیش از 500 سال حکام فاسق بنی عباس بر مردم به عنوان خليفه رسول خدا حکومت کردند.

حجه الاسلام صفری با اشاره به سالگرد رحلت حضرت امام گفت : 14 خرداد سالروز ارتحال ابرمردی است که با دست خالی بدون در اختیار داشتن رسانه ای تحول عظیم در عقل و فکر عموم مردم ایران ایجاد نمود و با بصیرت دهی به آنها ، آنها را به یک ملت انقلابی تبدیل کرد. و همین ملت انقلابی با هدایت های آن رهبر کبیر حکومت مستبد پهلوی را ساقط نمود و در مقابل تمام قدرتهای استکبار جهانی ایستاد و امروز به الگوی تمام عیار تمام آزاد مردان جهان قرار گرفته و لرزه بر اندام استکبار جهانی انداخته است.

متن و صوت کامل نماز جمعه در سایت شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

طراح و برنامه نویس: مهندس محمود میرزائی