صفحه اصلی » اخبار » سیاسی » مسلمان سکولار
 
مسلمان سکولار PDF چاپ نامه الکترونیک
جمعه ۲۵ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۱

نماز جمعه اين هفته به امام حجه الاسلام صفری با شرکت اقشار مختلف مردم در مسجد جامع اين شهر اقامه گردید . امام جمعه گرمی اوّلين قدم تهذیب نفس را تخلیه نفس از نقایص و معایب اعتقادی ، اخلاقی و عملی داست و افزود تخلیه نفس نیز موانعی دارد که از جمله آنها خود پرستی ، جهل به معایب و سختی نخلیه نفس است که باید انسان اين موانع را برطرف سازد.

آقای صفری گفت : قهرمان آن کس نیست که سنگ دویست کیلوئی را بلند می کند بلکه آن کسی است که در نماز صبح لحاف دو کیلوئی را بلند می کند و برای نماز صبح برمی خیزد. و قهرمان آن کسی نیست که در کشتی ، رقیب خود را بر زمین می زند بلکه آن کسی است که نفس خود را بر زمین می زند و مغلوب نفس اماره نمی شود. به همين دلیل بهشت جایگاه قهرمانان واقعی است.

آقای صفری در خطبه دوّم با تبریک روز ارتش جمهوری اسلامی و تشکر از زحمات ارتشیان ، اقتدار و مکتبی بودن را از دو ویژگی منحصر به فرد ارتش ذکر نمود. آقای صفری گفت : تنها معیار ارزشگذاری فرد ، جامعه و حکومت پاینبدی به ارزشهای اسلامی است. آقای صفری افزود : برخی از مسئولين ولو مسلمان هستند ولی فکر سکولار بر آنها حاکم است. خطیب نماز جمعه گفت : معیار قرار دادن وابستگی گروهی و حزبی به جای شایستگی ها ، ترس از مردم به جای ترس از خدا و قدرت طلبی به جای خدمت جوئی را از مصادیق فکر سکولاریسم معرفی کرد. وی افزود : ادارات و بانکهای ما هنوز اسلامی نشده است.

متن و صوت کامل خطبه ها در سایت شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

طراح و برنامه نویس: اکین