صفحه اصلی » اخبار » سیاسی » سال اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال
 
سال اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال PDF چاپ نامه الکترونیک
جمعه ۰۴ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۸

حجه الاسلام صفری امام جمعه گرمی در خطبه اوّل اين هفته با بیان این که راه سعادت بشر از دو بخش نظری و عملی تشکیل شده است گفت : اولين قدم عملی راه سعادت  انسان، تخلیه نفس از آلودگیهای اخلاقی و روحی است. انسان باید رذائل اخلاقی موجود در خود را بشناسد و برای رفع آنها اقدام نماید.

خطیب جمعه گرمی افزود : شناخت رذائل اخلاقی موجود در نفس باریک تر از مو و مبارزه با رفع آن آلودگیها ، سخت از راه رفتن روی شمشیر است. به همين دليل که صراط قیامت باریک تر از مو و تیزتر از شمشیر است. چون صراط قیامت همان راهی است که انسان در اين دنیا برمی گزیند.

امام جمعه گرمی در خطبه دوّم با اشاره به نامگذاری سال به سال اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال ، گفت : اجرای اقتصاد مقاومتی به تنهای از ناحیه دولت نه مقدور است نه ممکن بلکه باید تمام مجموعه های دولت و ملت و همه‌ی قوای ثلاث ، واردات و صادرات و تولید و مصرف و حتی سرمایه گذاری ها هماهنگ عمل کنند.

آقای صفری افزود : بی کاری یکی از معضلات مهم اجتماعی است که تعداد بیکاران از 11 در صد در سال 94 به 12.4 در صد در سال 95 رسید و هر سال نیز يک میلیون و 200 هزار نفر بر خیل عظیم بیکاران و جویندگان کار افزوده می شود.

آقای صفری در ادامه بیان داشت: سرمایه گذاران باید کیفیت تولیدشان را بالا ببرند تا مردم به مصرف تولید داخل تشویق شوند آن سرمایه گذاری که با استفاده از مواد اوليه نامرغوب و پرداخت نکردن حق و حقوق کارگران خود می خواهد ثروت اندوزی کند ، کارخانه خود را ابزار غارت مردم و دولت قرار داده و خائن است.

حجه الاسلام صفری با انتقاد از سوء استفاده برخی سرمایه گذاران گفت : اين وظیفه دولت است وامی که به سرمایه گذارها پرداخت می کنند ببیند چگونه مصرف می کنند و چقدر در ایجاد اشتغال مفید بوده اند. امام جمعه گرمی گفت : برخی سرمایه گذاران با اخذ وامهای کلان از دولت يک کارخانه ای را راه اندازی می کنند و چند نفری را مشغول می کنند و سپس با نیمه تعطیل کردن کارخانه و اخراج چند کارگر دولت را برای پرداخت وام مجدد تحت فشار قرار می دهند. و برخی از اينها از ارزشگذای دولت به سرمایه گذاران سوء استفاده می کنند حق و حقوق کارگران را پرداخت نمی کنند. دولت باید بداند که اين گونه سرمایه گذاران کارخانه خود را بهانه برای غارت دولت و ملت قرار داده اند و باید با آنها برخورد شود.

متن و صوت کامل نماز جمعه شهرستان گرمی

 

آخرین به روز رسانی در جمعه ۰۴ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۲
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

طراح و برنامه نویس: اکین