صفحه اصلی » اخبار » سیاسی » نمایش وحدت
 
نمایش وحدت PDF چاپ نامه الکترونیک
جمعه ۲۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۳۷

نماز جمعه این هفته( 24/10/1395) با شرکت اقشار مختلف مردم به امامت حجه الاسلام صفری در مسجد جامع شهرستان گرمی اقامه شد. امام جمعه گرمی در خطبه اوّل با دعوت مردم به تقوا گفت :انسانها نسبت به تکلیف خود و مسائل و اعتقاداتشان یا غافلند یا جاهلند یا عاصی. غافل آن کسی که است که تکلیف خود و وظایف الهی خود را می داند ولی دنیا و مظاهر دنیا او را به خود مشغول نموده و از تکلیف خویش غفلت کرده است. این چنین انسان را که در آتش غفلت می سوزد باید بیدار کرد و به خود آوورد و دانسته های او را به وی تذکر داد که اگر بیدار شود برداشتن قدمهای بعدی سعادت برای وی ممکن خواهد بود و الا در غفلت ابدی گرفتار خواهد شد. آقای صفری گفت : اگر انسانی جاهل باشد و علم و معرفت به تکالیف خود نداشته باشد تعلم بر وی و تعلیم وی بر علماء واجب است.

در ادامه آقای صفری افزود انسان باید پس از رفع غفلت و جهالت باید عزم بر انچام تکلیف کند و پس از عزم با نفس خویش مشارطه کند.

حجه الاسلام صفری در خطبه دوّم با اشاره به رحلت آیت الله هاشمی گفت : مرحوم آیت الله هاشمی از در راه مبارزه با ستم شاهی در حدود چهار سال و نیم زندانی شد و سخت ترین شکنجه ها را تحمل کرد. پس از انقلاب دو دوره رئیس مجلس شد و پس از رحلت حضرت امام دو دوره رئب=یس جمهور شد و در زمان جنگ نقش مهمی را ایفاء نمود و عملا فرماندهی نيروهاى مسلح را برعهده داشت و پس از جنگ وظيفه‏ى دشوار سازندگى كشور را بر عهده گرفت. پس از پايان دوره دوم رياست جمهورى، از سوى رهبر انقلاب اسلامى به رياست مجمع تشخيص مصلحت نظام منصوب شد.

آقای صفری افزود : او مفسر بزرگ و سیاستمدار قهار و مبارز شجاع و نستوه بود. مردم در تشییع جنازه آن مرحوم كم‏نظيرترين مراسمات را خلق كرده و به رخ جهانيان كشيدند. واقعا مردم در تشییع جنازه آیت الله هاشمی به دليل خدمات گذشته وی سنگ تمام گذاشتند . آقای صفری در ادامه سخنان خود با انتقاد از گرانی قیمت گاز از مسئولین خواست به داد مردم بی کار و فقیر شهرستان گرمی برسند و اين مشکل آنها را حل نمایند.

متن کامل و صوت خطبه های نماز جمعه

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

طراح و برنامه نویس: اکین