صفحه اصلی » اخبار » سیاسی » حلب را خدا آژاد کرد
 
حلب را خدا آژاد کرد PDF چاپ نامه الکترونیک
جمعه ۲۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۳

نماز جمعه این هفته شهرستان گرمی (26/9/95) با حضور اقشار مختلف مردم به امامت حجه الاسلام صفری امام جمعه اين شهر در مسجد جامع اقامه شد. آقای صفری در خطبه اوّل ضمن دعوت مردم به تقوی گفت : يکی از اقدامهای مؤثر برای انسانی که به دنبال کمال معنوی است اين است که باید عادتهای بد و خوب خود را بشناسد و عزم جدی برای ترک عادتهای بد و تقویت عادتهای خوب داشته باشد. همه‌ ما و اکثر انسانها هرکدام یک سلسله عادتهای بد و خوب دارند. قدم اوّل شناخت آنهاست و قدم دو اصلاح و تقویت است.

آقای صفری افزود : مثلا كسی که عادت دارد شب‌ها دیر بخوابد و صبح‌ها دیر از خواب برخیزد، چنین كسی از خواب رحمانی اول شب و از بیداری آخر شب كه بسیار در سلامت جسمی و نشاط روحی آدمی مؤثر است، محروم است. از تهجّد سحرها و بركات بین الطلوعین بی‌بهره است.

حجه الاسلام صفری در خطبه دوّم با تشکر از زحمات راهداران که در شبهای طوفانی جهت باز نگه داشتن راهها مسافرین در راه مانده را کمک می کند ، ولادت پيامبر اسلام را تبریک گفت. آقای صفری با اشاره به آزادی حلب گفت : روزی بود که هيچكس جرأت دفاع از بشار را نداشت حتی بسیاری از سیاستمداران ما خودشان را در شناخت مسائل بین المللی صاحب نظر می دانستند به جنگ سوریه با شک و حیرت نگاه می کردند. در آن روزها كه شهرهاي سوريه يكي پس از ديگري سقوط مي‏كرد و داعشي‏ها به دمشق رسيده بودند، و نگه داشتن اسد دیگر مطرح نبود و راههای دیگری غیر از سوریه می گشتند تا با حزب الله لبنان رابطه برقرار کنند. همه‌ی اروپا و آمریکا و کشورهای عربی ، ترکیه و عربستان مخصوصا می گفتند اسد باید برود در ایران هم آنهایی که در دستشان قدرت و امکانات بود و یک قدم برای حمایت از مردم سوریه برنداشتند ، فقط يک نفر به اندازه يك ملت، شجاع، به اندازه يك تاريخ حكيم، به اندازه همه سياستمداران جهان باهوش و از همه اين‏ها مهم‏تر خدايي داشت بزرگ‏تر از همه هيمنه استكبار و ايادي خبيثش در منطقه... با اتكاء به نصرت الهي مي‏فرمود: «اسد بايد بماند و پيروزي از آن ملت سوريه است.»

ای که مرحوم حضرت امام فرمود : اگر در مقابل دین ما بایستید در مقابل همه ی دنیای شما خواهیم ایستاد ، در سوریه واقعا رهبر عزیز ما یکته و تنها در مقابل همه دنیا ایستاد و امروز دیدیم پس از شش ماه نبرد ، حلب آزاد شد.متن و صوت کامل خطبه ها

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

طراح و برنامه نویس: اکین