صفحه اصلی » اخبار » سیاسی » تاثیر لقمه حرام در معنویت انسان
 
تاثیر لقمه حرام در معنویت انسان PDF چاپ نامه الکترونیک
جمعه ۱۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۲۹

نماز جمعه این هفته با حضور اقشار مختلف مردم به امامت حجه الاسلام صفری در مسجد اين شهر اقامه شد. آقای صفری در خطبه دوّم با اشاره به این که انسانی که تابع هوای نفس باشد نمی تواند برای ترک گناه و کشب کمالات معنوی عزم جدی داشته باشد. آقای صفری در ادامه گفت : در حالی که پر خوری اثر سوء بر معنویت دارد ما در حرامخوری گرفتار هستیم. وی گفت : يک لقمه حرام همه‌ی هستی انسان را از وی می گیرد. عبادت با خوردن لقمه حرام مانند ساختن بنا بر روی رمل و شن است که پيامبر اسلام فرمودند : اگر کسی یک لقمة حرام بخورد، نمازش تا چهل روز قبول نمی‌شود. خطیب جمعه گرمی با نقل احادیثی از پيامبر اسلام گفت پيامبر اسلام فرموده است که : گناه خوردن يک درهم ربا از هفتاد زنا در نزد خداوند بزرگ تر است . آقای صفری در خطبه دوّم با تبریک آغاز امامت امام زمان (عج) در خصوص مدافعین حرم گفت : امروز نام مقدس مدافعین حرم برای همه مردان و زنان ایران اسلامی کلمه مقدس و آشناست. برخی تصور می کنند که مدافعان حرم فقط می خواهند از گنبد و بارکاه مثلا حضرت زینب دفاع کنند. اين درست است و واقعا ارزش هم دارد ولی قضیه بالاتر از اين است. مگر استکبار جهانی همراه با ایادیش مانند اسرائیل و عربستان این قدر دیوانه اند که اين همه هزینه برای تخریب گنبد و بارکاه بگذارند؟

آقای صفری گفت : قضیه اين است که آنها دیدند ما که شرق و غرب در دستمان بود چرا در ایران انقلاب شد و چرا ایران با اين همه توطئه و تهدید و حمله های نظامی ، سیاسی و فرهنگی نه تنها تضعیف نشد بلکه به صحنه گردان منطقه تبدیل شد ؟ و چرا یک گروهی در لبنان به نام حزب الله پیدا شدند و اسرائیلی که چند کشور عربی را اسیر و ذلیل کرده بود ، خوار و ذلیل نمودند و امروز اسرائیل توان تنفس ندارد؟ اسرائیلی که می خواست از نیل تا فرات را بگیرد امروز از ترس حزب الله به دور خود دیوار حال می کشد. و چرا مردم سوریه با اين همه هجمات شکست نخوردند و چرا خاک کشور عراق توسط آمریکا اشغال شد و دل مردم عراق اشغال نشد و تسلیم آمریکا نگردید. آنها با تشکیل دهها کار گروه و جلسات علمی و مشورتها به اين نتيجه رسیدند که منشأ و سرچشمه اين همه قدرت در اينها ناشی از اعتقاد به ولایت و امامت است. گنبد و بارگاه زینب و حضرت امیر و کاظمین و سامرا و کربلا همه سمبلی از عزت و آزادگی هستند.

اينها تصمیم گرفتند برای گرفتن ولایت از مردم ولایتمدار گروهی را تربیت و مجهز کنند که شیعه را بدتر از یهود بداند و کمترین مجازات اعتلد به ولایت را بریدن سر بدانند و معتقد شوند که هرکس يک شیعه و فرد ولایی را بکشد مستقیما در بهشت در همسایه پيامبر خواهد بود. گروه زیادی از افراد کودنی پيدا کردند و به آنها آموزش و اسلحه دادند به سوریه و سپس به عراق فرستادند. شما فکر می کنید اگر ما به تروریستها و داعش بگوییم برگردید ما گنبدها را خراب می کنیم ، می پذیرند؟

احمقهای آنها با گنبد و بارگاه مشکل دارند ولی سردمداران و کارگردانان اين مترسکها با گنبد و بارگاه مشکل ندارند آنها می خواهند صدای عدالتخواهی حضرت علی (ع) را خاموش کنند ، آنها می خواهند منشور حکومتی حضرت امیر را که الگوی بی بدیل حکومت اسلامی و مضمحل کننده سیاست های مزورانه استکبار جهانی است ، را نابود کنند. آنها می خواهد صدای حضرت امیر (ع) که فرمودند :« وَ لَا تَكُنْ‏ عَبْدَ غَيْرِكَ‏ وَ قَدْ جَعَلَكَ‏ اللَّهُ‏ حُرّا»[1] را خاموش کنند . آنها می خواهند با کربلا و عاشورا مبارزه کنند و می خواهند صدای هیهیات منا الذله امام حسین (ع) را خاموش کنند. اگر اينها خاموش شد تما عالم برده آنها می شود . آنها با آزادی و حریت مبارزه می کنند.

حالا از اينجا پی می بریم که مدافعين حرم چه می کنند و از چه چیز دفاع می کنند؟

مدافعين حرم از حريم ولایت و امامت دفاع می کنند. مدافعین حرم از عاشورا و کربلا و از خون پاک حسین حمایت می کنند. آنها می جنگند تا اسلامی که با سیلی خوردن زهرا و فرزندان زهرا و کشته شدن فرزندان رسول خدا زنده ماند ، زنده بماند. امروز در يک طرف استکبار جهانی و در کنارش اسلام آمریکایی قرار گرفته است و در يک طرف اسلام ناب محمدی .

امروز آنهایی که به مدافعین حرم کمک می کنند در حقیقت اهلبیت پیامبر و اسلام حقیقی را یاری می کنند. متن و صوت کامل خطبه ها[1] - تحف العقول ؛ النص ؛ ص77

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

طراح و برنامه نویس: اکین