صفحه اصلی » اخبار » سیاسی » فساد اقتصادی اژدهای هزار سر است
 
فساد اقتصادی اژدهای هزار سر است PDF چاپ نامه الکترونیک
جمعه ۲۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۶

نماز جمعه این هفته شهرستان گرمی (28/3/95) با حضور اقشار مختلف مردم به امامت حجه الاسلام صفری امام جمعه اين شهر در مسجد جامع اقامه شد. آقای صفری در خطبه اوّل با اشاره به فرمایش حضرت امیر (ع) گفت : اگر انسان قلبش را اصلاح کند ، ظاهرش را خدا اصلاح خواهد کرد و اگر انسان رابطه اش را با خدا اصلاح نمايد خدای متعال رابطه وی را با خلق اصلاح خواهد نمود.

آقای صفری در خطبه دوّم با اشاره به افزایش فساد اقتصادی و اختلاس گفت : بدون مبارزه با فساد اقتصادی ، اقتصاد مقاومتی ممکن نیست. خطیب جمعه گرمی گفت : کارهای خوبی در راستای مبارزه با مفاسد اقتصادی صورت گرفته است ولی به نظر می رسد فساد اقتصادی مانند اژدهای هزار سر در کشور جولان می دهد. حجه الاسلام صفری افزود : گرچه تعداد مفسدین ممکن است کم باشد اما مبالغ فساد زیاد است. بدون مبارزه با مفاسد اقتصادی اقتصاد مقاومتی ممکن نیست. يک مدير با چه حقی چند صد میلیون حقوق می گیرد ولی مردم برای دریافت 45 هزار تومان یارانه يا 20 ، 30 هزار تومان از کمیته امداد یک ماه منتظر می مانند. . امام جمعه گرفتی در ادامه گفت : شگفتي كار در اين‏جا است كه در بانكي كه مربوط به كارگران است، مديرعاملش به اندازه عمر يك كارگر، حقوق 234 ميليوني مي‏گيرد.اگر اين مردم ولی نعمت هستند انسان با ولی نعمت اينگونه برخورد نمی شود. مسئولین شفاف سازی کنند. فضای مجازی پر از خبرهای مربوط به اختلاس است. پراز خبرهای مربوط به حقوقهای چند صد ميليونی است. اگر اينها درست است چرا مسئولينی که باید امین مردم باشند آنها را مجازات نمی کنند. و اگر درست نیست چرا اطلاع رسانی نمی کند؟

آقای صفری با انتقاد از زندگی تجمل گرایی اشرافی مسئولین گفت : متاسفانه خود مسئولین گرفتار تجملات اشرافی شده اند و خیل عظیم بیکاران و فقراء را نمی بینند. نه خودشان گرسنه اند نه فرزندانشان ، من به مسئولین پيشنهاد می کنم بیایید ماهی یک بار فقط یک بار مانند افرادی که تحت پوشش کمیته امداند زندگی کنید. يعنی فقط یک روز طوری کنید که پول کرایه رفتن به بیمارستان را نداشته باشد ، فقط يک روز بربری خالی بخورید و به بچه هایتان بربری خالی بدهید. فقط يک روز در تابستان کلر را خاموش کنید و در تابستان بخاری را خاموش کنید. شاید قطره ای از دریای مشکلات مردم را احساس کنید. آن وقت کسانی که بیت المال را به عنوانهای مختلف غارت می کنند بی تفاوت نمی شوید.

متن کامل خطبه ها همراه با صدا

آخرین به روز رسانی در جمعه ۲۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۳
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

طراح و برنامه نویس: اکین