صفحه اصلی » اخبار » سیاسی » اتحاد شوم شیوخ عرب
 
اتحاد شوم شیوخ عرب PDF چاپ نامه الکترونیک
جمعه ۱۴ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۳۴

حجه الاسلام صفری امام جمعه شهرستان گرمی در خطبه دوّم نماز جمعه اين هفته (14/12/94) گفت : شورای همکاری خليج فارس که خود حامی تروریستها هستند و دستشان تا مرفق بر خون کودکان يمنی آلوده است ، حزب الله لبنان را گروه تروریستی معرفی کردند. آقای صفری افزود : تصمیم آنها که برای حمایت از اسرائيل است مانند خودشان هيچ ارزشی ندارد ولی بر زندگی و حکومت سراسر ننگينشان يک ننگ ديگری افزودند.

خطیب جمعه گرمی با اشاره به انتخابات مجلس خبرگان رهبری و شورای اسلامی گفت : انتخابات گرچه در سطح کشور و حتی در شهر خودما همراه با برخی حاشیه های ناگوار بود مثلا اتهام زنی نامزدها و گروهها به همدیگر گاهی وجود داشت ولی روند عمومی آن خوب بود و شرکت گسترده مردم نیز نواقصات آن را جبران کرد. البته انتخابات ما به يک آسیب شناسی نیاز دارد و آن اين است که انتخابات ما همواره دشمن را مأیوس می کند ولی هربار هم يک نوع دوگانگی در داخل ایجاد می کند و شايد اين ناشی از نقص در قانون انتخابات است که بايد اين نقیصه برطرف شود. اوّلا پولهای کثیف و فراوان هزينه می شود و ثانيا نحوه تبلیغات نامزدها ایراداتی دارد ثالثا شمارش آراء گرچه با دقت تمام انجام می گیرد ولی بهتر از اين نيز ممکن است انجام گیرد به طوری که رقيبی که پيروزی را به دست نياورده شائبه تغلب را نداشته باشد. آقای صفری از حضور 85 در صدی مردم در پای صندوقهای رأی تشکر کرد.

حجه الاسلام صفری یا ابراز نگرانی از کثرت تصادفات جاده ای گفت : گرچه نسبت به سالهای گذشته تصادفات جاده ای کمتر شده است ولی همين اندازه نيز مصیبت بار است. آقای صفری گفت در مدت هشت سال گذشته از سال 84 تا 92 به اندازه هشت سال جنگ تحمیلی کشته داده ايم و مضافا بر مصیبت از دست رفتن عزیزان خسارت جبارن ناپذیر اقتصادی نیز ديده ايم. آقای صفری گفت : طبق آمارها روزانه ۳۲ ميليارد تومان ضرر اقتصادي ناشي از تصادفات را متحمل مي‌شويم. مرکز پژوهش‌های مجلس در آخرین گزارش خود از تصادف‌های جاده‌ای برآورد کرده است، هزینه‌های اقتصادی و اجتماعی تصادفات رانندگی حدود ۸ درصد تولید ناخالص داخلی است. هزینه مورد نظر در سال ۱۳۹۰ در حدود ۵۱ هزار و ۹۱۰ میلیارد تومان است. متن کامل خطبه های نماز جمعه

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

طراح و برنامه نویس: اکین