صفحه اصلی » اخبار » سیاسی » مشگلات اقتصادی ناشی از سوء مديريت
 
مشگلات اقتصادی ناشی از سوء مديريت PDF چاپ نامه الکترونیک
جمعه ۳۰ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۱۰

نماز جمعه اين هفته (30/11/94) با حضور اقشار مختلف مردم به امامت حجه الاسلام صفری امام جمعه شهرسان گرمی در مسجد جامع اقامه شد. حجه الاسلام صفری در خطبه اوّل با دعوت مردم به تقوی گفت : يکی از دامهای شیطان اين است که انسان را از خدمت به براداران مسلمان خود باز دارد. آقای صفری با اشاره به فرمايش پيامبر اسلام (ص) گفت قضای حاجت مؤمن از يک ماه روزه و يک ماه اعتکاف و بلکه از انجام دادن ده حج بالاتر است . امام جمعه گرمی در ادامه عموم مردم را دعوت کرد که در نحوه‌ی احساناتی که می دهيم دقت کنيم و به جای اين که در مجالس ترحيم خود ، چند صد نفر را برای شام يا نهار دعوت کنيم هزينه آن را به چند خانواده بی بضاعت کمک کنيم. حجه الاسلام صفری در خطبه دوّم با اشاره به مشگلات اقتصادی گفت : بخشی از مشکلات اقتصادی ناشی از سوء مديريت است. وی گفت : هزينه دولت از رشد 19 در صد به 28 در صد افزايش یافته است . نرخ بيكارى جوانان بيش از 2 برابر نرخ عمومى و بيكارى زنان حدود 3 برابر مردان شده است . اين در حالی است که دولت بايد برای اشتغال جوانان فرصتهای شغلی ایجاد کند ولی رفتار متضاد با آن از خود نشان می دهد. كل واردات ايران از چين در طول هشت سال دولت قبلی، كمتر از شش ميليارد دلار بود، در حالى‏كه اين دولت در همين دو سال، قريب به دوازده ميليارد دلار از چين واردات داشته است. به همين دليل طبق آمارهاى ارائه‏شده رسمى، صنايع كوچك و متوسط حدود 92 درصد از كل صنايع كشور را شامل مى‏شوند، 14 هزار واحد صنعتى در حوزه‏ى صنايع كوچك و متوسط طى چند سال گذشته به‏دليل مشكلات مختلف که عمدتا ناشی از سوء مديريت اقتصادی کشور است ، تعطيل و متوقف شده‏اند.

حجه الاسلام صفری گفت : ابتدا 3 ميليون نفر یارانه بگیر را حذف کردیم و سپس 4 ميليون نفر و قرار است در سال 95، 15 ميليون نفر ديگر را نيز حذف نمايیم . این در حالی است كه ارزش يارانه‏هاى نقدى از 45500 تومان به خاطر تورم به كمتر از 15 هزار تومان رسيده است.

آقای صفری با اشاره به خرید هواپیماهای غول پیکر گفت : اموالی که در فضای تحریم دشمن از ما نگه داشته بود سرمايه‌ی باد آورده نيست که هر جور دلمان خواست خرج کنيم بلکه دولت بايد اولويت بندی کند و براساس نیاز اولويت دار هزينه کند. خطیب نماز جمعه گرمی افزود : خريد هواپيمای غول پيکر خوب است ولی هنگامی که مردم کشور برای تحت پوشش قرار گرفتن در کميته امداد ، در صفهای طولانی قرار نگيرد. اگر خانواده ای به نان شب محتاج باشد ولی سرپرست خانواده در رستوران از مهمانان خود پذيرایی کند همه عقلاء وی را مذمت می کنند. در کشوری که تعداد زیادی از مردمش به نان شب محتاجند ول خرجيهای غیر منطقی قابل قبول نيست.

آقای صفری در ادامه سخنان خود با اشاره به انتخابات گفت : در قضیه انتخابات دو انحراف بزرگ به وجود آمده است که يکی اين است که نمايندگان کار اصلی خود را که قانونگذاری صحيح و نظارت بر مسائل کلان کشور است ، رها کرده اند و در شهرها با عزل و نصب اين و آن به رتق و فتق امور مشغول می شوند که اين وظیفه آنها نيست و انحراف ديگر اين است که مردم از نمايندگان چیزی را طلب می کنند که وظیفه آنها نیست و آنچه که وظیفه نماينده است از وی طلب نمی کنند.آقای صفری در ادامه توصیه کرد که نامزدهای نمايندگی هريک فرزند اين شهرند و سرمايه انسانی ما هستند آنها را تخريب نکنيم و با رعايت ادب و اخلاق از نامزد مورد علاقه خود حمايت کنيم. متن کامل خطبه ها

 

نظرات  

 
0 #1 اضماره ۰۲ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۱۴
متشکرازفرمایشات گوهربارتان درنمازجمعه این هفته
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

طراح و برنامه نویس: اکین