صفحه اصلی » اخبار » سیاسی » حجه الاسلام صفری : دو واژه اصول گرائی و اصلاح طلبی به چکش سیاسی تبدیل شده است کi نیروهای خودی به سرهم می کوبند
 
حجه الاسلام صفری : دو واژه اصول گرائی و اصلاح طلبی به چکش سیاسی تبدیل شده است کi نیروهای خودی به سرهم می کوبند PDF چاپ نامه الکترونیک
جمعه ۱۱ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۱۱

نماز جمعه اين هفته شهرستان گرمی با حضور اقشار مختلف مردم در مسجد جامع اين شهرستان به امامت حجه الاسلام صفری اقامه شد.

امام جمعه گرمی در خطبه اوّل نماز جمعه با دعوت مردم به تقوا گفت : شیطان با تزیین اعمال زشت ، وعده های دروغ ، القاء خیالات و آرزوهای دست نيافتی وتسویف انسان را گمراه می کند و عمر انسان که سرمايه اوست نه تنها بیهوده بلکه در تخریب حيات ابدی او به کار می رود. آقای صفری در خطبه دوّم با اشاره به پروژه نفوذ گفت : پس از مذاکرات هسته ای و تدوین توافقات در اين خصوص مقام معظم رهبری در خصوص نفوذ خصوصا نفوذ سیاسی به طور مکرر تذکرات مهمی داده اند.

آقای صفری افزود : مدتی است که در ادبیات سیاسی برای مرزبندی جریانهای سیاسی داخل نظام از دو واژه ی اصولگرائی و اصلاح طلبی استفاده می شود. دو واژه ای که متاسفانه بیش از آنکه معنای صحیح و درست آن مورد توجه قرار گیرد به ابزاری برای سرکوب جناح مقابل تبدیل شده است.

گرچه هر دو واژه معنای زیبایی دارد و هم اصلاح طلبی به معنای واقعی کلمه خوب است چرا که رشد و توسعه و پيشرفت در گرو اطلاح طلبی است و هم کلمه اصولگرائی زیباست چراکه نظام اسلامی ما مبتنی بر اصولی است که برای به وجود آمدن اين اصول ، زحمات طاقت فرسائی را تحمل کرديم و سرمايه های عظیمی هزينه نموديم، ولی آنچه که جای تأسف است اين است که ولو در داخل هر دو گروه افرادی هستند که جنبه مثبت اين دو واژه را مد نظر قرار داده اند ولی اکثریت اين گونه نيستند و اين دو واژه اسمی برای دو جناح مختلف تبديل شده است و از ميان هر دو گروه شاخه های افراطی و اعتدالی ، کند رو و تند رو به وجود آمده است.

حجه الاسلام صفری در ادامه گفت : نکته ديگر اين که اين دو واژه به نردبان معيشت سیاسی تبديل شده و جناحه های مختلف برای تصاحب قدرت از آن استفاده می کنند. همين امر موجب شده است که جناح های سیاسی ما نه تنها بصیرت افزائی نکرده اند بلکه در ميان توده مردم شک و ترديد ايجاد کرده اند و نه تنها مردم را رهبری نکرده اند بلکه در مواردی از مردم عقب مانده اند. نمودنه اش را در سال 88 ديدیم. بی بصیرتی خواص که پرچمدار يک جناح بودند فتنه 88 راآفريد و بصیرت توده مردم نه دی را خلق کرد.

گروه های سیاسی نه تنها وحدت ايجاد نکردند بلکه موجب تفرقه و فتنه و تشتت شدند. و استفاده ابزاری از همين دو اصطلاح موجب شد که از هر دو طرف افراد شایسته ای مورد تهاجم قرار گرفته و بی رحمانه تخریب شدند. يکی متهم به بی دینی و بی بند باری و ضد ولایت فقیه شد در حالی که اين گونه نبود و ديگری متهم به خشونت طلبی و جنگ طلبی شد در حالی که اين گونه نبود.

اصطلاح اصلاح طلبی و اصول گرائی به چکش سیاسی تبدیل شد که جناح ها به سر هم کوبیدند و همديگر را خراب کردند و البته در بین اينها افراد خرابی بودند که از واژه ها و جریانهای سیاسی به نفع خود سوء استفاده نمودند.

خطیب جمعه گرمی گفت : در حالی که در عرصه اقتصاد ، کشورمان به واسطه سارقان حرفه ای به شکل قانونی و غیر قانونی غارت می شد و اختلاس های کلان صورت می گرفت سیاستمداران و مديران ارشد کشور ما به دعواهای حزبی و گروهی و جناحی مشغول بودند. در حالی يکی مشغول به اختلاس 85 ميليارد بود مسئولين ما از این بحث می کردند که سیاست مقدم است يا اقتصاد ، ديگری مشغول اختلاس 3 هزار میلیاردی بود جناحهای سیاسی ما در صدد تصاحب بیشتر کرسی های ریاست بودند. ديگر مشغول اختلاس 370 ميلیاردی بود ما تلاش مان اين بود که چند نفر نماينده به مجلس بفرستيم. 50 میلیاردی 170 میلیاردی و مانند آنها غارت می شد ولی اصول گرايان و اصطلاح طلبان اسیر واژه های سیاسی بودند.

مردم ، کشور را به آنها دادند و اين گروه ها نه تنها از غارتهای بیت المال بلکه از توطئه دشمنان نیز غافل ماندند. عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادى می گوید 50 هزار ميليارد تومان از مطالبات معوق بانکها مربوط به 400 نفر است اين 400 نفر چه کسانی هستند؟ جوانان ما اسیر چند ميليون وام ازدواجند ولی اينها چه کسانی هستند که اموال مردم را در روز روشن غارت کرده اند و بدهیشان را نمی دهند ؟ اگر درست بررسی کنيد خواهيد ديد که صحنه گردان اين قضیه يک از قلدرهای اين جناح های سیاسی است.

در اين ميان يک عده ی بی نام نشان خون دل خوردند و کشور را حفظ کردند و در عرصه های مختلف علمی و نظامی اقتدار آفريدند که اينها نه اصول گرای سیاسی بودند و نه اصلاح طلب سیاسی و نه در فکر تصاحب قدرت بودند بلکه برای حفظ نظام جانشان را نیز دادند.متن کامل خطبه ها

همين تفرقه و فتنه آفرينی جناح های سیاسی ، طمع دشمن را تحريک کرد. دشمنی که از تهديد و تحريم نا اميد شده بود دل به نفوذ سیاسی بست آنهم نه نفوذ به مردم بلکه نفوذ به خواص سیاستمدار بی بصیرت. امروز خواص بی بصیرت ابزار دشمن برای نفوذ به ارکان نظام شده است . دشمنی که در دوران هشت سال جنگ و بیش از سی سال تحريم و تهديد نتوانست به اهداف خود دست يابد می خواهد با پروژه نفوذ سیاسی در انقلاب اسلامی استحاله ايجاد کند.

امروز انتخابات مجلس شورای اسلای و مجلس خبرگان رهبری مورد طمع دشمن است. بايد ما نه فریب واژه ها جناحی را بخوریم و بگوييم هرکس اصلاح طلب است فاسد و نه بگوييم هرکس اصول گراست کاملا مورد اعتماد است و نه بی احتياطی کنيم که نيروی مخفی دشمن را به مراکز مهم نظام اسلامی وارد کنيم. ضمن توجه به اصولی که رهبر فرزانه ما برای ما ترسیم می کند شاخصه هایی که بیان می کند به بهترين ها اعتماد کنیم.

شما به دو نکته توجه کنيد نکته اوّل اين است که در حکومت ولایی ولو جریانهای سیاسی در عرصه نظری و تئوری ممکن است جايگاهی داشته باشد ولی در عرصه عمل معنا ندارد. حکومت ، زیر نظر ولايت بايد اداره شود و احزاب سیاسی نمی توانند و نباید نظرهای مختلف خود را در اداره کشور مورد آزمون خطا قرار دهند و دود خطاهای سنگین آنها به چشم مردم برود. و آنها سرمایه نامشروع و بادآورده جمع کنند.

نکته دوّم اين است که به عملکرد افراد نگاه کنيد و نه برچسب های سیاسی نگاهی کنید و نه فریب شعارهای پر تشريفات نخورید. هرکس مسلمان تر است هر کس در عرصه عمل عملکرد خوبی نسبت دين و نظام و مردم دارد او را مورد حمايت قرار دهيد.

امروز ما به افراد متدين با بصیرت نياز داريم. امروز ما به ولايت مدارد واقعی نياز داريم. و ولايت مداری نيز به شعار نيست بلکه به عمل است. متأسفانه گروهی می بینند شعار ولايت خوب آنها را به اهدافشان می رساند خود را شیفته ولايت معرفی می کنند ولی چون به خلوت می روند آن کار ديگر می کنند بايد مواظب اينها نیز بود. کما اين که گروهی دم از آزادی و مردم و حقوق شهروندی می زنند ولی هدفشان تخريب باورهای مردم است و آگاهانه يا ناآگاهانه ابزار دشمنند و هيچ عاقلی ابزار دشمن دشمن را به درون خانواده خود راه نمی دهد.

کلام درربار حضرت امیر (ع) را معیار خود قرار دهيم که فرمودند :« «إِنَّ وَلِيَّ مُحَمَّدٍ مَنْ أَطاعَ اللهَ وإِنْ بَعُدَتْ لُحمَـتُهُ، و إِنَّ عَدُوَّ مُحَمَّدٍ مَنْ عَصَي اللهَ و إِنْ قَرُبَتْ قَرابَـتُهُ»

 

آخرین به روز رسانی در جمعه ۱۱ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۲۱
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

طراح و برنامه نویس: اکین