صفحه اصلی » اخبار » سیاسی » عدالت در توزیع ثروت ملی
 
عدالت در توزیع ثروت ملی PDF چاپ نامه الکترونیک
جمعه ۱۶ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۵۴

حجه الاسلام صفری : اين درست نيست که مرکز نشینان در ناز و نعمت باشند و مرزنشينان در آتش فقر و بی کاری بسوزند.

حجه الاسلام صفری امام جمعه گرمی در خطبه دوّم نماز جمعه اين هفته (16/05/94) با اشاره به ايجاد منطقه آزاد تجاری در استان اردبيل گفت : مسأله ای که امروز در بین عموم مردم شهرستان گرمی مطرح است بحث منطقه آزاد تجاری است که برخی نيز ندانسته با اين بحث به طور احساسی برخورد می کنند که اين درست نيست همان طوری که مسئولين نيز به وضعيت اقتصادی گرمی بی توجه هستند اين هم درست نيست.

آقای صفری افزود : به قول مشهور ما خاک می خوريم ولی خاک به دشمن نمی دهيم و اين مدال افتخار ما بود که مقام معظم رهبری ما را که مرزبان اين کشوريم ناموسداران کشور معرفی فرمودند و ما در حفظ و حراست از مرز که ناموس ماست کوتاهی نمی کنيم ولی اين بی انصافی است که دولتمردان که وظیفه ی ذاتی آنها تأمين معاش مردم است نسبت به اقتصاد و در آمد و اشتغال اين چنين مردم ولائی و انقلابی و غيور بی تفاوت باشد.

خطیب جمعه گرمی گفت : مردم ما سالهاست که به دليل مرزبان بودن طعم تلخ فقر را می چشند اما سوال اين است که اگر مرزبانی فخر است و امتياز است چرا دولت مردان به اين مسأله توجه نمی کنند؟ بايد به مرزبانان امتياز قائل شد. اين درست نيست که مرکز نشینان در ناز و نعمت باشند و مرزنشينان در آتش فقر و بی کاری بسوزند. بايد دولت برای اين مردم کاری کند. اگر منطقه آزاد تجاری می تواند درست کند ، منطقه آزاددرست کند اگر اين مقدور نيست راه ديگری برای اشتغال اين مردم و جوانان تحصیلکرده پيدا کند. سوال ما از تمام دلتها اين است که در مدت سی سال چرا هيچ اشتغالی در گرمی ايجاد نشده در حالی که بیش از ده هزار نفر از اين شهر مهاجرت کرده اند.

حجه الاسلام صفری افزود : عدالت اقتضاء می کند که مناطق مرزی بايد آبادتر از مرکز باشد تا ميل به مرزها و حفظ و حراست از مرزها افزايش يابد و پايتخت نشينی و مرکز نشینی کاهش يابد.

متن کامل خطبه ها

آخرین به روز رسانی در شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۴۴
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

طراح و برنامه نویس: اکین