صفحه اصلی » اخبار » سیاسی » مواد مخدر ابزار سلطه استعمار
 
مواد مخدر ابزار سلطه استعمار PDF چاپ نامه الکترونیک
جمعه ۰۵ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۳۴

نماز جمعه اين هفته شهرستان گرمی به امامت حجه الاسلام صفری در مسجد جامع گرمی برگزار گرديد. آقای صفری در خطبه اوّل پس از دعوت مردم به تقوا گفت : يکی از اسباب غفلت انسان فراموش کردن ياد خداست. آقای صفری افزود : خدای متعال اسباب تنبه بندگانش را فراهم می آورد تا غفلت از خدا آنها را فرانگريد زیرا غفلت از خدا همه چيز انسان را نابود می کند. امام جمعه گرمی در خطبه دوّم با اشاره به روز جهانی مبارزه با مواد مخدر گفت : امروز مواد مخدر يکی از قوی ترين ابزار قدرتهای شيطانی برای نابودی ملتهای آزاده است که برای ملت ايران نیز به شدت در حال اجراء است. آقای صفری گفت : در سال گذشته در کشورمان بيش از 550 تن مواد مخدر کشف شد و 270 هزار نفر به زندان افتاد. خود زندان که هزينه سنگين بر کشور تحميل می کند 70 در صد زندانيها مرتبط با مواد مخدر هستند و 45 در صد جرائم مستقيما و مابقی تا 70 در صد مرتبط با مواد مخدر است. 55 در صد طلاقها مرتبط با مواد مخدر است. اين همه پرونده مرتبط با مواد مخدر چقدر وقت نيروی انسانی ما را در محاکم قضائی و نیروی انتظامی تلف می کند.

به طور ميانگين روزانه 8 نفر در اثر مصرف مواد مخدر جان خود را از دست می دهند.

يک ميليون و 325 معتاد در کشور وجود دارد که اگر آنها خانواده چهار نفره باشند يعنی 5 ميليون و 500 هزار نفر مستقيما درگير مواد مخدر هستند.

55 در معتادين متأهل هستند يعی 700 هزار همسر درگير مواد مخدر است.

بيش از 3700 شهيد در راه مبارزه با مواد مخدر داده ايم.

امام جمعه گرمی در ادامه سخنان خود با اشاره به هفته صرفه جوئی آب گفت : مشکل آب در جهان خصوصا در کشور ما جدی است. از مجموع کل آب دنيا 4/97 درصد آن آب شور و غير قابل استفاده است و تنها 6/2 درصد آب شیرین است که بخش اعظم آن نيز در قطبها و یخچالها و آبهای زیر زمين است که قابل دست رسی نيست. و از اين منبع اندک آب شرين نيز در حدود 90 درصدش در بخش کشاورزی مصرف می شود. يعنی ما برای تأمين آب شرب در معرض خطر قرار داريم.

کشور ما در منطقه خشک و نيمه خشک قرار دارد که بارندگی ما يک سوّم استاندارد جهانی را دارد. اين درحالی است که ما يک در صد جمعيت جهان را داريم و منبع آب شیرين ما 36 صدم درصد آب را در اختيار دارم. درحالی که 70 در صد بيشتر از الگوی جهانی مصرف می کنيم.

در دنيا آب تصفيه شده را در بطريهای کوچک برای مردم می فروشند و از آب شرب برای استحمام و شستن ظورف نيز استفاده نمی کنند ولی ما با آب تصفيه شده خانه می سازيم و کوچه و خيابان را می شوييم و خودرو خود را می شوييم. وقتی آدم فردی را می بیند که شلنگ را به دست گرفته خيابان را می شويد انسان از غفلتی که ما را گرفته است بسیار متاسف می شود. دولت و مردم بايد برای جلو گيری از اتلاف اين ماده حياتی کاری کند. متن کامل خطبه

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

طراح و برنامه نویس: اکین