صفحه اصلی » اخبار » سیاسی » نتانیاهو در آمریکا تحقیر کرد و تحقیر شد!
 
نتانیاهو در آمریکا تحقیر کرد و تحقیر شد! PDF چاپ نامه الکترونیک
پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۴۷

نتانیاهو، نخست‌وزیر کودک‌کش رژیم صهیونیستی، دیروز و پریروز در کنگره آمریکا و آیپک سخنرانی کرد. هدف وی از سفر به آمریکا و سخنرانی در دو مرکز فوق، تأثیرگذاری بر روند مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 اعلام شده بود که با واکنش‌های مقامات آمریکا به سخنان وی، نتانیاهو در رسیدن به هدفش شکست سختی متحمل شد.

طی چندماه گذشته، نتانیاهو همه امکانات میسور برای فشار به آمریکا را به‌کار گرفت تا این کشور را وادارد هیچ‌یک از توانمندی‌های تحقق‌یافته هسته‌ای ایران را به رسمیت نشناسد و در پی برچیده شدن تمام آن‌ها باشد. نتانیاهو بی‌وقفه تلاش می‌کرد تکلیف مالایطاقی را به اوباما تحمیل کند؛ حال آنکه واقعیت توانمندی‌های کلان ایران که فعالیت هسته‌ای، جزئی از آن است، به آمریکا که ادعای ابرقدرتی جهان را دارد، به هیچ‌وجه اجازه و جرئت نمی‌داد که درباره این امر مهم آن‌گونه که نتانیاهو مایل بود، بیندیشد. این نکته در واکنش اوباما به سخنان نتانیاهو کاملاً مشهود است که گفت: نتانیاهو باوجود مخالفت با توافق نهایی هسته‌ای با ایران، هیچ راه جایگزینی را در سخنان خود پیشنهاد نکرد.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که می‌دانست برای همراه کردن مقامات کاخ سفید، کار سختی در پیش دارد، مسیر تحریک احساسات آن‌ها را برگزید و در نمایشی مظلومانه گفت: «آمریکا دغدغه‌ها و نگرانی‌های اسرائیل را از «تهدید موجودیت» خود درک نمی‌کند، چون یک ابرقدرت بزرگ است که در گوشه‌ای امن از دنیا جای دارد، در حالی که اسرائیل یک کشور کوچک است که در منطقه‌ای ناامن از دنیا با خطر بقا روبه‌رو است.» این ادعا که به‌نوعی اهانت به آمریکایی‌ها محسوب می‌شد، با واکنش تند نانسی پلوسی، رهبر اقلیت دموکرات در مجلس نمایندگان، مواجه گردید. وی گفت: «سخنرانی نخست‌وزیر اسرائیل توهین به شعور آمریکا بود؛ نزدیک بود از تحقیر فهممان به گریه بیفتم و از لحن تحقیرآمیزش در مورد آگاهی ما از تهدید ایران غمگین شدم.»

البته رفتار نتانیاهو با فهم آمریکا بی‌پاسخ نماند و دموکرات‌ها با حاضر نشدن اوباما در محل سخنرانی نتانیاهو و حتی ندیدن سخنرانی وی از تلویزیون و تنها، خواندن متن سخنان وی و همچنین تحریم سخنرانی نتانیاهو از طرف 50 سناتور و نماینده دموکرات در کنگره آمریکا و واکنش اوباما به این سخنرانی که کوتاه و مختصر گفت: «این سخنان حرف تازه‌ای نبود»، پاسخ تندی به او دادند و با تحقیر، نتانیاهو را بدرقه کردند.

آخرین به روز رسانی در پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۴۹
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

طراح و برنامه نویس: اکین