صفحه اصلی » اخبار » سیاسی » مشروعیت حکومت از ناحیه خداست
 
مشروعیت حکومت از ناحیه خداست PDF چاپ نامه الکترونیک
جمعه ۰۱ شهریور ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۳۴

 

حجه الاسلام صفری امام جمعه گرمی در خطبه های نماز جمعه اين هفته گفت :در دولت اسلامی حزب و گروه وجناح اگر در خدمت دين و دينداران باشد ، مورد قبول است و در غير اين صورت « کل حزب بمالديهم فرحون » است و مخرب جامعه اسلامی و منشأ تفرقه و تشتت است.

در حکومت اسلامی بالاترين عبادت خدمت به مردم است و حاکم، صالح ترين انسان است که مشروعيت حکومتش را نه از مردم بلکه از خدا می گيرد. اين به معنای قداست حکومت و ارزش نهادن به مردم است که به هرکس و ناکس اجازه فرمانروای به مردم را نمی دهد.

 

نظرات  

 
0 #3 مرصاد ۰۴ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۲۰:۴۱
سلام عزاداریاتون مقبول حق حاج آقا البته بنده با نظر برادر منتظر در خصوص قضاوتشون چون بدون علم کافیه موافق نیستم اما نمیدونم چرا به سوالشون راجع به بودجه آسفالت و ....پاسخی داده نشده حداقل شمااز جانب ما از این جوانمردان بپرسید ؟آخه اون بودجه میلیونی یا میلیاردی به کجا رفت بقول عزیزی پشت میز نشستن ها نوبتیست چه زود قولشانرا نسبت به مردم از یاد بردند.....درضمن واقعا چرا درشورای قبلی یکجا همه شانرا منحل کردن آیا همه شون مشکل داشتن؟بهر حال قابل توجه شوراهای عزیزمون تجربه کردن تجربه دیگران کار عاقلان نیست و در ثانی شما با این مسئولیت بزرگ چطور می شود که از مسائل مهم روز مثل همین قضایا می فرمایید علم ندارید وآیا نباید در جستجوی حقیقت باشیم این شهر به جز مردمش به چه کسی تکیه کند به عقیده بنده زندگی در یک شهر مظلوم ومحتضر یا داشتن مسئولیت و پست در ان هنر نیست اگر حقش ادا نشودوپس گرفته نشود شهر ما حتی از رضی -انگوت و...نیز عقبتر مانده چرا به کدامین گناه
----------------------------------
سلام اگر جناب شهردار پول میلیاردی داشت سه و چهار ماه حقوق کارگران را به تأخیر نمی انداخت. آیا ممکن است مثلا يک میلیارد تومان پول در حساب شهردار باشد و همه ی آن خورده شود و احدی از آن اطلاع نداشته باشد ؟
نقل قول
 
 
0 #2 منتظر ۲۸ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۱۳
سلام حاج آقا شما که علم دارید چرا به سوال من در مورد چرایی حذف شورا شفاف جواب ندادید.متش گرنه اینکه مردم دشمن جهالت خودشان هستندحق بدهید وقتی چیزی حقیق حقیقتش معلوم نگرددبسیاری حرف وحدیثهابه دنبال خواهدداشت واین گمان مردم نیست که نامحرم حقایق شمرده می شوندودر ثانی برای بدیهیات جای مناقشه نیست
-------------------------------------------
سلام عزیزم اگر بنده علم داشتم و تنها شنیده ها نبود و مدرک در دست داشتم سکوت نمی کردم. خدای متعال اجازه نمی دهد انسان بدون مدرک و تنها براساس شایعه ها آبروی ديگران را بريزد. شما نیز بهتر است احتیاط کنيد که احتیاط شرط عقل است.
نقل قول
 
 
+1 #1 منتظر ۲۲ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۰۰
سلام خسته نباشین چند سوال داشتم میشه از کلی گرایی بپرهیزید و مشخصا صفات یک حاکم لایق رو در جامعه کوچک خودمون گرمی بگین آخه واقعا من بعنوان یک جوان پراز پرسش نمی تونم برا خودم حلاجی کنم که مثلا موضوع وجود اختلاس در شورای شهر گرمی اگه حقیقت داشت چرا پیگیری نشد وحقوق از دست رفته این مردم و شهر برگردانده نشد چه کسی مدعی العموم این شهره؟حضرت علی (ع) می فراید قبول مسئولییت بدون لیاقت خیانت هست ؟ترا به هرکه وهرچه برایتان عزیزه صادقانه بگین چه کسی قدرت پیگیری دارد وچرا نمیشود.2- اگه اصلا اختلاسی نبود چرا شورای قبلی منحل شد؟-3- این بودجه آسفالت کیا خوردن ؟نگین خیابوناو کوچه های گرمی که حقیقت چیز دیگری نشون میده؟شما که حاکم دینی شهرین چرا دفاع از حقیقت نمی کنین ؟آیا فلسفه پیروی حسینی اینه مصالحه یا سازش با دروغ و بیت المال خواریه؟میگویند اگه عالمی فاسد باشد دنیایی را فاسد میکند آیا مسئولین ما هرگز به خدا پاسخگو نخواهندشدوبه زعم آنها بهشت و جهنم فقط مال ما زیردستانه؟ضمنا لطفا این ایمیلو هم بردارین بذارین راحت وبدون ترس از شناخته شدنانتقاداتمونو بگیم
---------------------------
با سلام خدمت حضرتعالی
اوّلا همان حضرت علی (ع) که شما از وی روايت نقل کرده ايأ فرموده است که تا علم پيدا نکرديد تهمت نزنيد.
ثانيا اگر شما مدرکی بر خوردن و پایمال کردن بيت المال داريد ارائه کنيد بنده با اينکه در اين خصوص مسئوليت ندارم ، پی گيری کنم.
ثالثاانحلال شورا مستلزم ثبوت تخلف آنها نيست و الا بايد حکم صادر می شد.
توصيه می کنم که به شايعات خيلی باور نکنيم که بسيار خطرناک است.
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

طراح و برنامه نویس: اکین