صفحه اصلی » اخبار » اقتصادی » بی تدبیری دولتها در مديريت اقتصادی
 
بی تدبیری دولتها در مديريت اقتصادی PDF چاپ نامه الکترونیک
جمعه ۲۰ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۱۲

حجه الاسلام صفری در خطبه دوّم نماز جمعه اين هفته  با اشاره به مفاسد اقتصادی گفت : ما که در تحريم هستيم و مشکل اقتصادی داريم اين مفاسد متعدد و عمده اقتصادی چيست که از بدنه دولت تراوش می کند. روزی شهرام جزائری مطرح می شود و روزی اختلاص 3000 ميليارد تومان مطرح می شود و روزی هم يک بابک زنجانی پيدا می شود که در 43 سالگی 25 هزارميليارد تومان صاحب سرمايه می شود. بايد پيدا کرد کجای کار ايراد دارد که اين گونه مشکلات پيش می آيد.

وی همچنين گفت : بعضی ولخرجی ها متناسب با حکومت اسلامی نيست. در حالی که تعداد زيادی از خانواده ها توان تهيه نان شب ندارند 50 ميليون ، 100 ميليون 200 ميليون تومان به بازيگران فوتبال پرداخت می کنند که آنچنان ضرورتی ندارد.

آقای صفری افزود : برخی از بازيگران سينما برای بازی در يک فيلم 200 ميليون تومان پول می خواهد. پس احساس مسئوليت جايش کجاست ؟ آنهائی که برای حفظ اين کشور سه فرزندشان را دادند ، قطع نخاع شدند ، دست و پايشان قطع شد ، اينها هم اگر بخواهد با ديد همين آقايان و خانمها وارد ميدان شوند اگر همه ی ايران را به آنها بدهيم باز مديون آنها هستيم.

دولت و مسئولين بايد يک سيستم مالی برای مديريت مالی کشور و دخل و خرج کشور تعريف کنند که تبعيض در آن ممکن نباشد ، رانت خواری در آن ممکن نباشد ، حيف و ميل بيت المال در آن ممکن نباشد ، يکی اسیر گرفتن وام ازدواج است و ديگری به آسانی چند ميليارد وام می گيرد . يکی که دو ميليون وام گرفته قسطش عقب بيافتد مجازات می شود و ديگری ميلياردها تومان از بيت المال در کيسه دارد ولی آزاد است.

 

آخرین به روز رسانی در جمعه ۲۰ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۱۴
 

نظرات  

 
0 #2 دوستان ۱۴ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۴۱
بله به نظرم دوستان به اوضاع شهرمون واقفند حاجی آقای عزیز این دوره به خصوص به کارمندان دولت خیلی سخت میگذره در بعضی از ادارات یکبار فوق دیپلم رئیس میشه یکبار میان لیسانس رو رئیس میکنند دفعه بعد میان باز هم فوق دیپلم رو به ریاست همون اداره انتخاب میکنند اوضاع عزل و نصبها خیلی نگران کننده هستش باید حضرتعالی نسبت به اینگونه عزل و نصبها واکنش نشون بدین چون اگه شما نتونین کاری بکننین از ماها کاری ساخته نیست و حتی حرف ما رو به ریالی نمی خرند چه برسد که گوش بکنند
نقل قول
 
 
0 #1 mahdi ۲۸ دی ۱۳۹۲ ساعت ۲۲:۲۷
حاج اقا لطفا به عزل ونصب های نماینده گرمی توجه داشته باشین
ایشون تفسیر به رأی می کنن که اشدد به ازری شامل حال ماهم میشه باید دوروبری ها را پست ومقام بدیم ولی به نظرم خطاست اون در مقابل جبهه کفر بود ولی اینجا همه مسلمانند چه بسا به اعتبار عسی ان یکون خیرا منهم کسانی مستحق ترم باشن ایشانکه خودشون امام جمعه بودند ودر کسوت روحانی هستن باید خوب بفهمن این چیزارو - میدونی بنده چن بار از گزینش سلیقه ای تواین شهرستان با وجود قبولی در آزمون رد شدم اونم به خاطر همین رابطه ها
برای نماینده بود ببخشین - ولی محض اطلاع شما گفتم بخشداری انگوت نمونه مسلمش است
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

طراح و برنامه نویس: اکین