صفحه اصلی » اخبار » اجتماعی » متن سخنان امام جمعه گرمی در استقبال از نماینده دولت در شهرستان گرمی
 
متن سخنان امام جمعه گرمی در استقبال از نماینده دولت در شهرستان گرمی PDF چاپ نامه الکترونیک
چهارشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۲۱:۴۹

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمد لله رب العالمین و صل الله علی محمد و آله الطاهرین

امروز استان ما مزین به وجود ذی جود رئیس جمهور محترم و شهرستان ما میزبان نماینده محترم عالی دولت و وزیر محترم آموزش و پرورش است. بنده به محضر نماینده معزز دولت خیر مقدم عرض می کنم و از صمیم دل از تشریف فرمائی ایشان کمال تشکر را دارم.

امیدوارم این سفر برای استان ، خصوصا شهرستان مرزی گرمی ثمرات فراوان مادی و معنوی داشته باشد.

جناب آقای فانی نماینده محترم دولت ، همان طوری که استحضار دارید مردم غیور و انقلابی شهرستان گرمی از آن لحظه ای که مرزبانی به عهده آنها گذاشته شده است بنحو احس به وظیفه خود عمل کرده است و امن ترین نقطه مرزی را ایجاد کرده است. هم مرز جغرفیایی را حفظ نموده و هم مرزهای اعتقادی را در مقابل تهاجم فرهنگی حراست نموده است.

ولکن فقر و محروميت و نبود اشتغال ، مردم اين شهرستان را به کوچ اجباری واداشته است . به طوری که جمعیت 110 هزار نفری شهرستان به 90 هزارنفر کاهش یافته است . معنای اين سخن اين است که حدود 20 هزار مرزبان از روساهای مرزی به خارج از استان مهاجرت کرده و مرز را رها نموده اند.

تحصیل کردگان ما با مدارک عالی دانشگاهی در اقصی نقاط کشور پراکنده شده جویای کارند و تعداد زيادی از آنها دور از خانواده به کار گری مشغولند.

جوانان غیور و تحصیل کرده ما در کنار سفره ی پدر پيرشان که تنها با يارانه و مستمری کميته امداد تهيه شده است با هزاران شرمندگی و خحالت می نشينند.

اگر تحقیق کنيد بر خلاف شاخص کشوری حتی استانی اکثر زندانيان ما را مسائل مالی تشکيل می دهد. همه ی اینها و دیگر شاخصها این مطلب مهم را می رساند که مشکل عمده مردم اين شهر ، بی کاری و نبود اشتغال است.

مردم شهرستان گرمی تنها ترين درخواستشان از دولت تدبیر و اميد اين است که برای رفع اين معضل ، منطقه آزاد تجاری ايجاد شود. مردم معتقدند که فتح الفتوح مشکلات آنها آيجاد منطقه آزاد تجاری است. وقتی سفر ریاست محترم جمهور به استان به اطلاع مردم رسيد بارقه ای امید در دلها به وجود آمد که دولت تدبیر و اميد ، امید مردم اين شهرستان را به واقعیت تبدیل خواهد کرد. امید است اين تنها ترين درخواست مردم بی پاسخ نماند. البته اگر دولت سخاوت و کرم هدایای ديگری به انضمام منطقه آزاد تجاری هدیه نماید به دیده منت خواهیم پذیرفت.

 

نظرات  

 
+1 #1 payam ۰۲ شهریور ۱۳۹۳ ساعت ۲۲:۱۹
با عرض سلام و ضمن خسته نباشید به امام جمعه ی محترم شهرستان گرمی!
حاج آقا شنیدیم شهرستان پارس آباد به منطقه آزاد تجاری تبدیل شده است مگر پارس آبادی ها چه مشکلی دارند سالی دو سه بار برداشت دارند و بهترین در آمدها را دارند.
این مردم گرمی هست که به نان شب محتاجند این شهرستان باید منطقه آزاد می شد تا در درامد این شهر تغییر و تحول ایجاد بشه و ما از این معضل اقتصادی نجات یابیم!
اینجانب به عنوان یک شهروند از شما درخواست دارم تا در پایان نماز جمعه همین هفته مردم را به نشانه اعتراض بکشانیم بیرون تا بلکه یه کاری کرد! خودتونم مستحضر هستید از دست آقای موسوی مثلا نماینده شهرستان گرمی هیچ کاری بر نمیاد جز کباب خوردن! باید خودمان یه کاری کنیم!
با تشکر!
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

طراح و برنامه نویس: اکین